1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE clamav

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika majdyk, 31 Lipiec 2017.

  1. majdyk

    majdyk Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Witam

    Nie znalazłem innego działu na forum do którego by to pasowało.

    Czy jest opcja żeby w środowisku hostingu skorzystać z waszego clamav?
    Komendy typu freshclam czy clamscan działają ale nie łączą się z konfiguracją itd.
    Jest szansa żeby to działało?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Z informacji które uzyskałem nie ma możliwości aby skorzystać z clamav'a. Przekazałem mimo to zgłoszenie do kierownika produktu hostingu czy w ogóle są jakieś plany w tym zakresie, np. dot. beta.home.pl. Jak ustalę coś więcej dam znać.
    FEEDBACK-1227
     
  3. majdyk

    majdyk Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Dziękuje za odpowiedź. To było by super bo ataki zdarzają się bardzo często i wcale nie jest łatwo je z początku wykryć. Ostatnio walczyłem z atakiem kilka tygodni i clamav bardzo by mi się wtedy przydał.
     
  4. malgosia89

    malgosia89 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    I jak ? Również jestem ciekawa, czy jest możliwość skorzystania z clamav'a. :)
    Byłoby super rzeczywiście, u nas również ciągłe ataki od jakiegoś czasu.
    Bardzo utrudnia pracę.
     
  5. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @malgosia89 Z tego co udało się dowiedzieć to nie przewidujemy clamava na platformie hostingowej.
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ClamAV w większości przypadków i tak by nie nie dał w przypadku ataków, na upartego można nawet podmontować ftp ze stroną jako dysk i sprawdzać desktopowym antywirusem, ale i on też nie wiele pomoże, o wiele lepszym rozwiązaniem jest większe lub jakiekolwiek zabezpieczenie witryn.
     

Poleć forum znajomym