1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Jak zainstalować skrypt

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika tomek-lomza, 7 Sierpień 2017.

  1. tomek-lomza

    tomek-lomza Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Witam Wszystkich, na początku powiem że jestem w tym zielony i dopiero zaczynam przygodę z namiastką informatyki więc proszę o wyrozumiałość.

    Zakupiłem domenę oraz hosting Business Cloud Starter na home.pl oraz skrypt porównywarki pożyczek na allegro. Jednak mam teraz problem jak to zainstalować.
    Bardzo bym prosił o szczegółowy poradnik.
    Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam!
     
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @tomek-lomza Witaj na naszym forum. W każdym przypadku staramy się udzielić wsparcia, nawet jeżeli temat dotyczy zewnętrznych aplikacji. I tak jest w tym przypadku :). Potrzebujemy do tego jednak nieco więcej danych - jaki to skrypt, czy został zakupiony na konkretnej stronie czy od jakiejś osoby/autora/programisty? Pamiętaj, że w 99% przypadków skryptów (jakichkolwiek) zakupionych od profesjonalnych firm to twórca oprogramowania ma obowiązek poinformować o instrukcji jego instalacji. Twój post nie zawiera szczegółów co mocno utrudnia mi ustosunkowanie się do pytania, tym bardziej że home.pl nie jest autorem zakupionego skryptu.

    Jeżeli przykładowo kupujesz nawigację do samochodu, to za jej działanie odpowiada producent samochodu czy nawigacji? :)
     
    tomek-lomza lubi to.
  3. tomek-lomza

    tomek-lomza Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Skrypt zakupiłem od Websoft Zbiniew Giza. W załączniku przesyłam instrukcję skryptu jaką otrzymałem jednak nie bardzo ją rozumiem oraz nie wiem jak umieścić skrypt na hostingu.
    Dziękuje za zainteresowanie tematem i chęć udzielenia mi pomocy!
     

    Załączone pliki:

  4. tomek-lomza

    tomek-lomza Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    PS: Gdzie w folderze ze skryptem mogę znaleźć informacje o danym skrypcie?
     
  5. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @tomek-lomza Z instrukcji wynika, iż w pierwszej kolejności powinieneś wypełnić wskazany plik danymi z systemu zewnętrznego gdzie masz założone konto. Konfiguracja obejmuje również konieczność wygenerowania kodu reCaptcha czyli zabezpieczenia przed ingerencją botów, musisz więc założyć konto w serwisie Google i przejść na adres https://www.google.com/recaptcha/admin#list, krok po kroku utworzysz tam kod reCaptcha.

    Wszystkie dane musisz wprowadzisz do wskazanego w instrukcji pliku konfiguracyjnego i przenieść na hosting w home.pl. W tej kwestii skorzystaj z naszej dedykowanej dokumentacji https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-polaczyc-sie-z-serwerem-home-pl-przez-ftp

    Jeżeli chodzi o zakres wsparcia technicznego to obejmuje ono jedynie nasze usługi. Usługa skryptu została zakupiona w innej firmie, dlatego też kwestie działania tego skryptu powinieneś zgłaszać do autora.
     
    tomek-lomza lubi to.
  6. tomek-lomza

    tomek-lomza Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Bardzo dziękuje za pomoc!
    Mam jeszcze pytanie, dlaczego jak chcę przypisać domenę do danego serwera i podaje prawidłowe hasło to wyskakuje mi cały czas taki komunikat: Hasło do usługi (tylko jeśli zmiana usługi): Nieprawidłowe hasło.
    Drugie pytanie: Jak powinien nazywać się katalog do którego mam "wrzucić" skrypt?
    Dodam tylko że serwer będzie przypisany tylko do jednej domeny jeśli to istotne.
    Pozdrawiam!
     
  7. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @tomek-lomza

    Ad. 1 - może to być banalne, ale...chodzi po prostu o nieprawidłowe dane wpisane do konfiguracji :) Nazwa serwera powinna posiadać format serwer123456. Hasło dla każdej usługi może być inne.

    Ad. 2 Nazwa folderu nie ma znaczenia, ważne aby nie miała spacji oraz znaków specjalnych. Załóż sobie nowy folder korzystając z Total Commandera i wgraj tam skrypt. Pamietaj tylko, aby na ten folder przekierować później domenę https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-przekierowac-domene-na-katalog
     
    tomek-lomza lubi to.
  8. tomek-lomza

    tomek-lomza Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Dziękuje za informacje!
    Zrobiłem tak jak Mówiłeś i mam kolejny problem;/
    Gdy wpisałem adres domeny: porównaj-pozyczke.pl wyskakuje u góry strony komunikat:

    Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /skrypt/config/site_config.php:1) in /skrypt/index.php on line 26

    Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /skrypt/config/site_config.php:1) in /skrypt/index.php on line 26

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /skrypt/config/site_config.php:1) in /skrypt/index.php on line 39

    Jak się tego pozbyć? Oraz dlaczego gdy kliknę np.: w lendon.pl wyskakuje nowa karta z komunikatem:

    Warning
    : Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /skrypt/config/site_config.php:1) in /skrypt/redir.php on line 45


    Gdzie powinienem wkleić link z systempartnerski.pl



    Jestem Bardzo wdzięczny za pomoc!

     
  9. tomek-lomza

    tomek-lomza Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    PS: W instrukcji skryptu kazali podać tylko login z systempartnerski.pl w pliku config/site_config.php i tak też zrobiłem dodatkowo na swoim koncie stworzyłem widget porównywarki wybierając kredyty.
     
  10. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @tomek-lomza Za pomocą jakiego narzędzia uzupełniałeś plik? Spróbuj wykonać od nowa konfigurację, skopiuj plik i wypełnij go korzystając z aplikacji Notepad++. W menu Kodowanie wybierz UTF-8 bez BOM.
     
    tomek-lomza lubi to.
  11. tomek-lomza

    tomek-lomza Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Spróbuje tak jak napisałeś. Uzywałem tylko notatnika.
     
  12. tomek-lomza

    tomek-lomza Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Zrobiłem tak jak napisałeś! Wszystko jest w porządku! BARDZO DZIĘKUJE ZA POMOC!
     
  13. tomek-lomza

    tomek-lomza Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Jeszcze jedno dosyć istotne pytanie: Czy powinienem zarejestrować tą strone? porównaj-pozyczke.pl
    Jak to zrobić?
    Pozdrawiam!
     
  14. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @tomek-lomza Opisz może co masz na myśli (jaki efekt?) pisząc "zarejestrować stronę" ;) Bo to określenie ma wiele znaczeń.
     
    tomek-lomza lubi to.
  15. tomek-lomza

    tomek-lomza Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    A mógłbyś mi wyjaśnić jakie to znaczenia? Słyszałem że w Polsce większość stron działa niezgodnie z prawem za co grozi kara grzywny albo ograniczenia wolności, a wolał bym tego uniknąć ;)
     
  16. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @tomek-lomza Zarejestrować stronę można np. w narzędziach Google, aby była widoczna w wyszukiwarce. Można zarejestrować również dane do GIODO (jeżeli przetwarza się dane osobowe), można zarejestrować stronę w katalogach firmowych. Tak jak wspomniałem - znaczeń jest wiele w kontekście rejestrowania strony lub jej elementów :)

    Słyszałem że w Polsce większość stron działa niezgodnie z prawem - ktoś Cię ewidentnie wprowadza w błąd :) Jeżeli chcesz się dowiedzieć, kiedy należy zarejestrować stronę do GIODO skorzystaj z naszego szkolenia dostępnego pod adresem https://blog.home.pl/2017/04/wszystko-o-giodo-w-twojej-firmie-obejrzyj-za-darmo-szkolenie-online/
     
  17. tomek-lomza

    tomek-lomza Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Czyli ja powinienem zarejestrować strone tylko w narzędziach google.
    Moja strona nie przetwarza danych osobowych więc nie trzeba jej rejestrować do GIODO. Jestem osobą fizyczną bez działalności gospodarczej to również w katalogach firmowych nie muszę rejestrować strony. Dobrze zrozumiałem?
    Dzięki za pomoc!
     
  18. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    tomek-lomza lubi to.
  19. tomek-lomza

    tomek-lomza Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Wielkie dzięki za pomoc!
     
  20. tomek-lomza

    tomek-lomza Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Mam jeszcze jedno pytanko. Czy mając stronę www i zarabiając w związku z systemem partnerskim i poprzez reklamy trzeba rejestrować działalność gospodarczą? Czy można tego jakoś uniknąć?
     

Poleć forum znajomym