1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Różny slider w wersjach językowych

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika Chris_W, 8 Marzec 2017.

  1. Chris_W

    Chris_W Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Witam

    Chciałbym mieć inny slider w każdej wersji językowej. Przygotowując nowy moduł slidera i wstawiając go Edytuj styl: RWD - Clickshop zmienia się we wszystkich wersjach językowych.

    Z góry dziękuję za pomoc

    Pozdrawiam
     
  2. Chris_W

    Chris_W Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    www.superspokeguard.com

    i wersja językowa

    www.superspokeguard.com/de_DE/index
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Przepraszam, napisałem odpowiedź nie w tym wątku co trzeba :) Niestety, jeśli chodzi o banery i slidery czy też ogólnie wygląd sklepu, to tu wersja językowa nie zmienia nic i czerpie informacje z wersji bazowej. Najprościej jest tworzyć banery bez napisów lub ułożone w taki sposób, aby stały się uniwersalne dla każdej wersji.

    Nie wykluczam, że rozwiązaniem może być edycja zaawansowana i dopasowanie warunków wyświetlania poszczególnych elementów sklepu dla danej wersji językowej czy nawet rozdielczości, ale w tym zakresie nie pomogę Ci.

    @gabiec.pl @TheL może inne propozycje.
     
  4. gabiec.pl

    gabiec.pl Spryciarz

    Wiadomości:
    48
    Docenione treści:
    32
    Metodą "chałupniczą" można zrobić dla każdego języka osobny slider i umieścić je w szablonie. Dopisać kod pobierania języka {$shop_country} i narzucić klasy. Wybrany język pokazywał by przypisany mu slider a inne ukrywał.
     
  5. Chris_W

    Chris_W Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Jak taki kod powinien wyglądać ? Jest szansa na pomoc w tym zakresie ?
    Mam gotowy slider #3 (polski) i slider #31(angielski)
     
  6. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    Bardzo interesuje mnie rozwiązanie tej kwestii. Czy ktoś miałby może jakieś rozwiązanie? Naprawde NIE wyobrażam sobie, aby ten sam slider wyswietlal sie w kazdym jezyku...
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  8. flex

    flex Użytkownik

    Wiadomości:
    55
    Docenione treści:
    62
    Proponuje także jeszcze inny sposób (chyba gdzieś na forum już był poruszany).

    Można stworzyć dwa moduły typu Slider i ukrywać niepotrzebne przez prosty kod CSS który mógłby wyglądać tak:

    Kod:
    
    #box_slider_33:lang(pl) { 
        display: none;
    }
    #box_slider_55:lang(de) { 
        display: none;
    }
    
    nr 33 przy #box_slider oznacza ID tego konkretnego modułu a (pl) oznacza, że dla języka polskiego zostanie wykonany kod. W tym przypadku kod display: none; ukrywa moduł o ID 33 dla języka polskiego (co automatycznie oznacza że moduł widać dla języka niemieckiego).

    Jeżeli w sklepie jest więcej języków to trzeba będzie trochę więcej kodu napisać bo dla każdego języka będzie więcej modułów do ukrycia.
     
    WojciechG, Mariusz, burtin oraz 1 dodatkowa osoba lubi tego posta.
  9. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    przetestuje i dam znac...
     
  10. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    @flex należy się duża kawa albo piwo! Zaproponowane rozwiązanie działa! Gratuluję.
    Dziwię się, że obsługa klienta nie ma nawet "chałupniczych" rozwiązań pod ręką, tylko wszystko trzeba samemu. Za co w końcu płacimy? To już powoli standard... Różne treści banera w zależności od języka to nie żadne wodotryski i fanaberie a podstawowe narzędzie marketingowe... A sprzedaż międzynarodowa to też już nic nowego.

    Ręce i nogi opadaja
     
    Ostatnia modyfikacja: 2 Wrzesień 2017
    haribo lubi to.
  11. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @burtin cieszę się, że udało Ci się znaleźć rozwiązanie na forum. Właśnie po to ono powstało.
    @flex dziękuję za aktywność na forum, zapewne niebawem ponownie będziemy wyróżniać najbardziej aktywnych i pomocnych użytkowników. Z pewnością odezwę się również do Ciebie :). Ustawiam temat jako rozwiązany.
     
  12. WojciechG

    WojciechG Praktyk

    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    4
    Nie wiem czy dobrze robię pisząc tutaj a nie zakładając nowy temat.

    Ale czy mógłbym prosić o pomoc ? Na końcu kodu CSS dokleiłem taki kod:

    Kod:
    #box_slider_37:lang(pl) {
        display: none;
    }
    #box_slider_43:lang(en_GB) {
        display: none;
    }
    I na Polskim języku nie wyświetla mi się slider 37 ale na angielskim wyświetlają się oba. Tak wyglądają moje moduły:

    upload_2018-2-5_13-19-12.png

    adres sklepu: sklep.naturalnypermanentny.pl Ale nie mam aktywnej jeszcze skórki z językami ponieważ pracuję nad tym.
     
  13. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Spróbuj zmienić w kodzie określenie dla języka angielskiego na:
    Kod:
    #box_slider_43:lang(en) {
        display: none;
    }
     
    WojciechG lubi to.
  14. WojciechG

    WojciechG Praktyk

    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    4
    działa, dzięki :D
     
    Mariusz lubi to.
  15. Setool

    Setool Spryciarz

    Wiadomości:
    48
    Docenione treści:
    1
    Dokładnie taką samą metodą można robić bannery dla wersji mobilnych i desktopowych.
     
  16. Fryzjerka

    Fryzjerka Spryciarz

    Wiadomości:
    49
    Docenione treści:
    6
    Hej, podepne pod temat, szukam rozwiązania aby slider który mam na całą szerokość sklepu, jego górny margines był aż do login baru wraz z login barem czyli do górnej krawedzi sklepu-ma ktoś pomył jak kto zrobić?

    szerokość ustawiłam przez komende:
    .top > .container {
    width: 100%;
     

Poleć forum znajomym