1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Uwolnione DNS (bez testu przekierowania)

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika msl, 18 Sierpień 2017.

  1. msl

    msl Użytkownik

    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    1
    To sugestia/pytanie zarazem.

    Czy w nowym home.pl będzie można nie podpinać domen pod Wasz system? Oraz samodzielnie edytować zawsze rekordy?

    Chodzi mi o sytuacje zaawansowanych rozwiązań jak współpracy z CloudFlare lub sterowanie przez inny system nadrzędny np o365edu, a do Was kierowania tylko rekordu A/MX wg. potrzeb?
     
    Ostatnia modyfikacja: 18 Sierpień 2017
  2. jakubgross

    jakubgross Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    3
    Można samodzielnie zarządzać rekordami dns.
     
  3. msl

    msl Użytkownik

    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    1
    Mówię raczej o odblokowaniu dla zaawansowanych wymogu "Wystąpił błąd podczas przypisywania domeny do serwera. Brak delegacji na serwery DNS dostawcy". Chciałbym przypisać bez delegacji.

    Jest to szczególnie przydatne gdy zarządzam dnsami zewnętrznie lub np szykuję przenosiny i chcę stronę sprawdzić przed przeniesieniem, aby okres przerwy w działaniu był minimalny. (sam u siebie testuje wpisem hosts, a klienci działają na starym)
     
  4. stazysta1

    stazysta1 Początkujący home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję za zgłoszenie. Informacje zostały przekazane do naszego zespołu (numer sprawy: QABETA-870).

    [​IMG]
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Informuję, że pod tym względem nic się nie zmieni. Aby przypisać domenę do serwera, niezbędna będzie delegacja na nasze DNS.
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Kwestia jeszcze rozdzielenia 2 sytuacji, a więc utrzymywania na serwerach domen, które nie są delegowane, od sytuacji w której najpierw przypisujesz domenę, którą dopiero za chwilę wydelegujesz. Nie utrzymujemy domen, które nie są do nas delegowane, stąd wynika w/w ustawienie, że nie wykonasz konfiguracji w odwrotnej kolejności, jak najpierw delegując domenę a potem zmieniając jej serwery DNS.
     
  7. msl

    msl Użytkownik

    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    1
    Oki, nie podoba mi się, ale to Wasza decyzja biznesowa, jednak jak mówimy o drugiej sytuacji to "zaawansowanemu" klientowi można by dać opcje i mechanizm odpinający po czasie xx bez delegacji. Kiedyś tak było że pisałem do was i podpinaliście bez delegacji abym spokojnie ustawił, przeniósł skrzynki itp. Jeśli mamy sobie ułatwiać życie wg mnie mogłoby to być oficjalnie przesunięte. Nie lubię wyłączać na kilka godzin stron, a to trochę utrudnia.
     

Poleć forum znajomym