1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Web API ceny promocyjne

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Kikol, 24 Lipiec 2017.

  1. Kikol

    Kikol Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    Chciałem sobie hurtem załadować do sklepu promocje na wybrane towary(klikanie ich pojedynczo jest nieefektywne). W jaki sposób mogę to zrobić? Nie widzę w Waszym API metody product.promo.create która jest dostępna w Shoperze. Czy istnieje jakakolwiek możliwość hurtowego ustawienia cen promocyjnych w sklepie? (może nawet nie być Web API)
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Kikol możesz spróbować wykonać to w panelu sklepu w opcji menu: Konfiguracja -> Asortyment -> następnie filtrujemy po produktach, zaznaczamy checkboxy przy odpowiednich produktach i klikamy Akcje -> Utwórz promocje. Podczas tworzenia promocji podajemy datę i kwotę.

    Przy większej ilości produktów, możesz wszystkie wyświetlić na jednej stronie.

    Jest to w sumie nowa funkcja w sklepie - została wprowadzona około dwóch aktualizacji wstecz.

    Proszę o weryfikacje czy takie rozwiązanie odpowiada.
     
  3. Kikol

    Kikol Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Cześć,
    Rozwiązanie dobre ale pozwala tylko na ustawienie sztywnych cen a nie np. promocję procentową, którą mógłbym sobie w API oprogramować - tak więc dla mnie temat jest ciągle aktualny. Jest jakaś inna możliwość? Planujecie może podnieść wersję API ?
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
  5. Kikol

    Kikol Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Hej,
    Ja zaglądałem tutaj: http://tech.sklep-pomoc.home.pl/webapi#modul-zarzadzania-produktami i tam tego nie ma :)
    Moglibyście to ujednolicić by nie było rozbieżności. :(

    Przy okazji próbowałem rozpoznać temat korzystając z odczytu rekordu i dokumentacja podpowiada coś takiego:
    array call(string $session_id, "product.promo.info", array($id))

    Parametry wejściowe
    • id
    Wartość zwracana
    • Zwracana jest tablica w formacie: (array)
      • discount (int) - identyfikator producenta
      • date_from (string) - identyfikator grupy cech, do której przypisany jest produkt
      • date_to (string) - identyfikator stawki podatkowej
    Opis zwracanych wartości to chyba pochodzi z czegoś innego.:rolleyes:
     
    Ostatnia modyfikacja: 26 Lipiec 2017
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Kikol dziękuję za dodatkowe informacje. Muszę to skonsultować ze specjalistą ds. Click Shop. Wystawione zostało w tym celu zgłoszenie: CSMNT-1252. Wrócę tutaj do tematu na forum, gdy uzyskam informacje zwrotne.
     
  7. Adriano

    Adriano Użytkownik

    Wiadomości:
    57
    Docenione treści:
    6
    Podłącze się pod temat, procentowe ustawianie promocji to coś niezwykle przydatnego i myślę że niezbędnego.
    Chcąc zrobić promocję na wszystkie produkty w sklepie gdzie każdy produkt jest w innej cenie to koszmar.
    Mam nadzieję że kierownictwo przychylnie rozpatrzy tą prośbę i pojawi się w krótkim czasie tym bardziej że nie jest to chyba bardzo skomplikowana modyfikacja.
    Oczekuje również z niecierpliwością na informacje zwrotną.
     
  8. Adriano

    Adriano Użytkownik

    Wiadomości:
    57
    Docenione treści:
    6
    Ponaciskam trochę gdyż niedługo muszę rozpocząć kampanie promocyjną.
    Czy jest szansa że pojawi się możliwość procentowej promocji, czy szukać czegoś innego ?
     
    Ostatnia modyfikacja: 17 Sierpień 2017
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Kikol w sprawie API możesz spróbować z funkcją: special_offer

    specjal-offer.png


    @Adriano procentową zmianę ceny możesz wykonać w panelu administracyjnym sklepu na listach produktów w tzw. multiakcjach mamy dostępne promocje i w polu cena można wpisać cenę procentową, np.: 20%. Za pomoca takiej akcji kwota zostanie obniżona o 20% od ceny zaznaczonych produktów.

    Przepraszam za długi okres czasu oczekiwania na odpowiedź, dopiero wróciłem z urlopu.
     
  10. Adriano

    Adriano Użytkownik

    Wiadomości:
    57
    Docenione treści:
    6
    Dzięki wielkie !!!! o to chodziło
     
    Mariusz lubi to.
  11. Adriano

    Adriano Użytkownik

    Wiadomości:
    57
    Docenione treści:
    6
    Mariusz możesz przybliżyć jak skorzystać z tej funkcji ? Chciałbym zaznaczyć (wyświetlić) wszystkie produkty w sklepie i utworzyć promocję procentową.
     
    Mariusz lubi to.
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Przejdź do opcji menu: Asortyment -> Produkty -> następnie przy opcji "Wyświetl na stronie" ustawiasz dowolnie, np. 30. Jak wyświetlona zostanie lista produktów, to w pasku adresu wpisujesz na końcu adresu ilość wszystkich produktów jakie masz w sklepie i klikasz enter, aby załadować nową stronę. W zależności od ilości wszystkich produktów, czas ładowania wszystkich produktów na jednej stronie może długo trwać, ale powinny zostać poprawnie wyświetlone. Po wyświetleniu wszystkich produktów, skorzystaj z multiakcji, aby utworzyć dla zaznaczonych produktów promocję procentową.
     
    Adriano lubi to.
  13. Adriano

    Adriano Użytkownik

    Wiadomości:
    57
    Docenione treści:
    6
    Super dzięki.
    Mam jeszcze pytanie odnośnie obliczania promocji procentowej w chwili obecnej działa to w ten sposób cena produktu * %rabatu + kwota za wariant , a czy jest możliwość(będzie możliwość) obliczania ceny końcowej według (cena produktu + kwota za wariant)* %rabatu ?
     
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Proszę o cierpliwość, konsultuję to z naszym specjalistą ds. Click Shop. Robię to w ramach tego samego zgłoszenia (CSMNT-1252).
     
  15. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Po długich konsultacjach, w ramach zgłoszenia CSMNT-1252 chciałbym poinformować, że nie planujemy wprowadzenia takiej możliwości.
     

Poleć forum znajomym