1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Warianty produktów...problem od 8 miesięcy...zero odpowiedzi

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika stachurski12, 15 Wrzesień 2017.

  1. stachurski12

    stachurski12 Użytkownik

    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    2
    Witam
    Posiadam magazyn subiekt GT, < click studio > , Click shop.

    Potrzebuję zrobić warianty produktów ( kolor, rozmiar ).

    Czy warianty muszą być w programie magazynowym, czy w click shopie ?

    Chcę zmienić apkę z click studio na tą od firmy e-mo.pl ( polecana przez Adminów ) jednak firma e-mo nie potrafi jednoznacznie określić gdzie muszę zrobić warianty.
    Szef jest na mnie na tyle wkurzony, że nie interesują go koszty tej operacji, mają być warianty i koniec.
    Widziałem wiele sklepów na clickshopie które owe warianty mają ( program magazynowy oczywiście też ) - jeżeli wśród Was jest ktoś taki, chętnie poniosę koszty za info JAKIE oprogramowanie mam kupić aby zrobione warianty ładnie przesyłały by mi się z magazynu poprzez apkę aż do click shopa.
    Pozdrawiam
    Stasiu
     
    Ostatnia modyfikacja: 15 Wrzesień 2017
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W przypadku aplikacji Click Studio (której już nie wspieramy i nie rozwijamy) to w sklepie Click Shop musiały być utworzone warianty, bo robiło się dopasowanie tych wariantów. Wyglądało to tak, że baza sklepu była czyszczona, a w sklepie należało utworzyć zestawy wariantów. Następnie na etapie importowania produktów wykonywane było mapowanie wariantów.

    W przypadku zewnętrznej aplikacji EMO nie mam pewności, ale jeśli będziesz posiadał pustą bazę sklepu i będziesz "pchał" do niej dane z Subiekta przez EMO, to najprawdopodobniej utworzone zostaną z wariantów oddzielne produkty (NAJPRAWDOPODOBNIEJ).

    Muszę zasugerować sprawdzenie tego we własnym zakresie. Z tego co kojarzę, to EMO umożliwia skorzystanie z okresu próbnego (30 dni) - https://www.e-mo.com.pl/licencja
     
  3. stachurski12

    stachurski12 Użytkownik

    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    2
    dziękuję za odpowiedz.
    Powiem tak, najbardziej chciałbym uniknąć zmiany magazynu ( Subiekt ) bo będzie to dosyć problematyczne na kilku komputerach. Co do aplikacji click studio - jest ona prosta w obsłudze i jedyne czego więcej od niej wymagam to obsłużenia wariantów.

    Wychodzi na to, że w subiekcie żadnych wariantów nie robię ( koszulka czerwona w rozmiarze S,M,L - każda to oddzielna pozycja/ID w subiekcie ) zostaje bez zmian.

    W sklepie int. robię wariant 'ROZMIAR' S,M,L.
    Tylko jak dopisać do wariantów kody/ID z subiekta, tak aby click studio nie 'zcrashowało' mi synchronizacji ponieważ z subiekta pobiera 3 oddzielne pozycje/ID i wysyła to do jednej pozycji w sklepie ? podejrzewam że będzie tu jakiś błąd.

    Gdzie znajdę ten button "mapowanie wariantów" ?

    I ważne pytanie - rozumiem że clickshop nie wspiera click studio, a jest jakaś aplikacja tego typu którą wspiera ?: )

    Wiem że piszę chaotycznie ale nie jestem informatykiem, mieszkam w małej wiosce gdzie spece od internetu nie mają pojęcia z której strony to ugryzć.

    Pozdrawiam
     
  4. stachurski12

    stachurski12 Użytkownik

    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    2
    Liczę na jakąś odpowiedz, w końcu 85% sklepów korzysta z wariantowości produktów.
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Spróbuję jeszcze raz to wszystko wyjaśnić, odpowiadając na Twoje pytania:
    Nie dopiszesz tego za pomocą Click Studio, ponieważ aplikacja ta tego nie obsłuży (w sensie kodów). Jeżeli w Subiekcie jest magazyn, który chcesz przenieść do sklepu, to robisz to w ten sposób, że z Subiekta przez program EMO (na przykład) pchasz całą bazę. W tym momencie Click Studio jest zbędne.

    Możesz skorzystać z okresu testowego przy aplikacji E-MO, dlatego sugeruję to sprawdzić. Bo w ten sposób przekonasz się, czy wskazana aplikacja spełnia oczekiwania i robi to, co robi, czy może potrzebuje czegoś innego.

    Znalazłem jeden artykuł, ale nie jestem pewien czy do końca wyjaśnia on wątpliwości, które poruszyłeś w powyższym temacie: http://www.e-mo.com.pl/s2s,pio,jak-...-subiekt-gt-i-sklepie-internetowym-,220.html#
     

Poleć forum znajomym