1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Alternatywa dla Click Studio

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika pilocik, 21 Wrzesień 2017.

  1. pilocik

    pilocik Uczestnik

    Wiadomości:
    26
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Czy szanowny zespół Click Shopa mógłby zasugerować najprostszą alternatywę dla Click Studio ?
    Chodzi mi głównie o synchronizację stanów z Subiektem GT oraz o import towarów z GT

    Tylko nie odpisujcie proszę "istnieje wiele rozwiązań firm zewnętrznych"

    Kontaktowałem się z kilkoma firmami ale większość z nich oferuje tylko "niezłe kombajny"
    do obsługi wszystkiego, niestety co za tym idzie często ich cena przekracza nawet wartość samego sklepu. Przykładowo sugerowane przez Home.pl S2S z e-mo to wydatek większy niż koszt ClickShopa.

    Wydaje mi się że szanowny zespół odpuścił całkowicie potrzeby maluczkich klientów, którym funkcjonalność C-Studio wystarczała ?

    Tyle, że może teraz by trzeba zamiast alternatywy dla Studio poszukać alternatywy dla Shopa ?
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @pilocik najczęściej sugerowaną przez nas aplikacją jest S2S z e-mo. Nie znam prywatnie innych rozwiązań, które umożliwiają synchronizację z Subiektem GT. Obecnie nie planujemy przywrócenia wsparcia dla aplikacji Click Studio lub wprowadzenia nowej aplikacji, która umożliwi taką synchronizację. Jednakże jak coś się zmieni, to oczywiście o tym poinformujemy.
     
  3. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Zmień program magazynowy z pełna synchronizacją z API shopera.

    Subiekt to PRL sprzedaż zza lady i takie tam

    Dzisiaj liczy się oprogramowanie z potencjałem synchronizacji z wieloma dostawcami rozwiązań biznesowych tak by nie uzależniać się od jednego dostawcy.
     
  4. pilocik

    pilocik Uczestnik

    Wiadomości:
    26
    Docenione treści:
    0
    Czyli uważasz, że kupując produkt, który miał pewną przydatną dla mnie funkcję (co miało wpływ na decyzję zakupu) a po czasie zostałem tej funkcji pozbawiony wszystko jest w porządku ?
    Mam teraz grzecznie podkulić ogon pod siebie i przyjąć, że tak być musi ?
    Jak dla mnie to to jest podejście trącące minioną epoką
     
  5. stachurski12

    stachurski12 Użytkownik

    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    2
    Mam ten sam problem co Ty Pilocik - niestety ale nie ma alternatywy dla studio. Cshop nie wspiera ŻADNEJ aplikacji,,,
     
  6. zbyszek08

    zbyszek08 Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    I żadna aplikacja nie będzie działać skoro API click shopa nie działa poprawnie od 2 tyg
     
  7. stachurski12

    stachurski12 Użytkownik

    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    2
    @zbyszek08 rozumiem, że to żart... ? jeśli mogę zapytać, z czym łączysz api cshopa ?
     
  8. zbyszek08

    zbyszek08 Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
  9. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Dziwne bo mój program magazynowy synchronizuje wszystko bez żadnych problemów więc to raczej nie jest wina API tylko oprogramowania które ma z tym problemy.
     
  10. zbyszek08

    zbyszek08 Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    @papux a można wiedzieć jaki to program magaz. i czy tworzysz w nim zamówienia które są przekazywane do sklepu?
     
  11. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Nie przekazuje żadnych zamówień do sklepu.
    Program ma za zadanie synchronizować, zdjęcia, stany, opisy, ceny i pobierać wszystko do systemu głównego.
    program to system magazynowy FIS.
    Nie bardzo rozumiem po co tworzyć zamówienia w sklepie skoro to klient tworzy zamówienie robiąc zakupy.
    Rozumiem jednak że każdy ma opracowaną swoją technologie sprzedaży :p
     
  12. zbyszek08

    zbyszek08 Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    @papux zamówienia tworzone są z zewnętrznej aplikacji która zbiera zamówienia z kont allegro i tworzy je w click shopie, zdejmując ze stanu sprzedane na allegro produkty. Chodzi o to aby klient nie kupił tego samego towaru i na allegro i w sklepie
     
  13. zbyszek08

    zbyszek08 Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    @papux a Twój program mag. łączy się bezpośrednio z Click Shopem czy potrzebuje jeszcze jakiegoś integratora?
     
  14. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Bezpośrednio ale informuje że nie ma on zadania tworzyć nowych zamówień.
    Do sciągani stanów idealnie działa baselinker bo też automatycznie odejmuje stany po potwierdzeniu kupna na Allegro.
     
  15. zbyszek08

    zbyszek08 Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    właśnie z niego korzystam i tu pies pogrzebany, ze api click shopa nie chce tworzyć zamówień, co potwierdzili ludzie z home.
     
  16. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Ale baselinker odejmuje stany automatycznie zaraz jak spłynie zamówienie z Allegro jak masz zmapowane produkty (podpięte pod aukcje z magazynu sklepu)
    Nie musisz tworzyć zamówienia na sklepie. Stan zostanie odjęty automatycznie
     
  17. zbyszek08

    zbyszek08 Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    tak było do 11.09 dopóki home nie zrobiło upgradu sklepu, coś namieszali w api , sami nie bardzo chyba wiedzą co bo od tamtej pory nie działa dodawanie zamówien do sklepu po api.
    shoper miał ten sam błąd tyle że oni poprawkę zrobili po 2 dniach , aw home nawet przybliżonego terminu nie można się doprosić :(
     
  18. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    home ma oprogramowanie od shopera na licencji samodzielnej wiec będą czekać bo na ich miejscu jest jeszcze kilka firm które też ma takie licencję do poprawy. A każdy kod musi być poprawiany osobno bo pomimo wielu podobieństw wewnętrzna struktura jest odmienna.
    Raczej sam home niewiele może zrobić jak czekać na reakcje programistów.
     
  19. zbyszek08

    zbyszek08 Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    ale chociaż przybliżony termin mogliby podać, nie uśmiecha mi się zdejmowanie ze stanu towarów kupionych na allegro.
    Już zacząłem wystawiać aukcje z shopera na którym mam drugi sklep z tym samym asortymentem, ale trochę szkoda mi kończyć aukcji wystawionych z mag. click shopa, które są wysoko na allegro w wynikach wyszukiwania
     
  20. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Ja mam ten sam problem co @zbyszek08 , komunikacja BL -> Clickshop nie działa.
    Odnośnie tematu, czekam teraz na Flashcom - dopieszczają migrator z SubiektaGT do FIS. Mam dosyć S2S, którego interfejs jest tragiczny, a funkcjonalność wystawiania aukcji na Allegro po prostu nie działa; Subiekt także za bardzo mi się nie podoba. Żałuję, że ponad rok temu o nich nie słyszałem. Minus jest taki, że FIS jest kompatybilny tylko z Clickshopem i chyba Preastashop. Na razie mało sklepów...
     

Poleć forum znajomym