1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Produkty powiązane masowe usuwanie

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika wolfen, 28 Sierpień 2017.

  1. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    Witam czy jest możliwość masowego usuwania produktów powiązanych?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to eksport produktów - skasowanie wszystkiego ze sklepu - import produktów. Nie wiem tylko czy to będzie dobre w odniesieniu do numeracji produktów i zdjęć. Musiałbym temat skonsultować. Czy takie rozwiązanie odpowiadało by Ci?
     
  3. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    Właśnie nie :/ przez przypadek dodałem złe warianty i teraz muszę po 70szt usuwać :/ no trudno :/

    A przewidujecie żeby może wprowadzić coś takiego?
     
    Ostatnia modyfikacja: 14 Wrzesień 2017
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Przesyłam zapytanie w tej sprawie, czy planujemy jakieś zmiany na najbliższe miesiące.
     
    wolfen lubi to.
  5. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    @Grzesiek a mam jeszcze jedną sprawę. Wybieram opcję "powiąż wzajemnie zaznaczone" i czy ta opcja nie powinna powiązać mi wszystkich produktów jednocześnie? Czyli np. jak w biurku daje powiąż wszystkie to w szafach i innych nie powinny mi się z automatu powiązać?
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Powiąż zaznaczone w ustawieniach produktu A spowoduje powiązanie go z produktem B, C i D. Ale nie wzajemne powiązanie. Tylko produkt A widzi powiązane.

    Powiąż wzajemnie zaznaczone spowoduje, że tak samo jak A będzie powiązany B, C,D tak samo B,C,D z sobą nawzajem. Wszystkie produkty wyświetlają siebie wzajemnie w powiązanych.
     
  7. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    Okej i zrobiłem tak jak mówisz "Powiąż wzajemnie zaznaczone" ale zamiast 73 produktów dodało mi tylko 49 produktów które były na 1-szej stronie. Masz pomysł dlaczego tak się dzieje?
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @wolfen sprawdzam dostępne możliwości (QA-45923), wrócę tutaj do tematu na forum, gdy uzyskam informacje od specjalistów ds. Click Shop.
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @wolfen możesz wyświetlić więcej pozycji na jednej stronie (zmieniasz w tym celu ilość pozycji wyświetlanych na stronie, np. do 20). Następnie po załadowaniu takiej strony, możesz w pasku adresu przeglądarki podmienić cyferkę 20 na dowolną inną większą liczbę, dzięki czemu będziesz mógł wyświetlić wszystkie produkty ze sklepu na jednej stronie. Po wyświetleniu wszystkich produktów ze sklepu, spróbuj wykonać powiązanie jeszcze raz, ale dla wszystkich produktów. Operacja może trwać trochę dłużej niż zwykle (zależy od ilości produktów), ale powinna zostać wykonana bez żadnych przeszkód - wystarczy trochę dłużej poczekać na załadowanie.
     
  10. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    @Mariusz czy ty w ogóle czytałeś o co ja pytałem? My tu rozmawiamy o powiązanych produktach, a nie o wyświetlanej liście produktów.
     
    Mariusz lubi to.
  11. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Tak, oczywiście. Jeśli chcesz powiązać więcej produktów niż tylko te znajdujące się na 1'szej stronie, może być wymagane wyświetlenie wszystkich produktów na jednej stronie. Następnie po zaznaczeniu wszystkich produktów, będziesz mógł je powiązać.
     
  12. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    Tylko jest taki problem, że nie da się wyświetlić wszystkich :)
     
  13. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Skorzystaj z rady wyżej, w pasku adresu w przeglądarce należy podmienić liczbę wyświetlanych obiektów.

     
  14. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    Ja nie wiem czy nikt mnie tu nie rozumie.... to o czym piszecie da się zrobić w PRODUKTACH, a nie w powiązaniach. Poniżej zrzut ekranu.

    upload_2017-10-4_12-15-46.png
     
  15. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Rozumiem, ale nie uwzględniliśmy że wynik jest w nowym oknie. Czyli paczkami po max 50 sztuk, bo tyle wyświetla się maksymalnie.
     
  16. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    No i teraz dodaje do produktu pierwszą 50, później drugą.... wchodzę w produkt z listy powiązanych, np. BIURKO DREAM B02 i jest tam powiązana tylko pierwsza 50 :/
     
  17. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @wolfen biję się w pierś - mój błąd. Faktycznie w tym miejscu nie ma jeszcze możliwości wyświetlania większej ilości pozycji na jednej stronie. Istnieje taka możliwość na liście produktów. Przepraszam, nie zrozumiałem sprawy za pierwszym razem.

    Muszę zgłosić to jako sugestie do wprowadzenia, aby również w tym miejscu można był zmienić liczbę pozycji wyświetlanych na jednej stronie (numer sprawy: FEEDBACK-1307). Jeśli to wprowadzimy, to masowe dodawanie oraz usuwanie produktów powiązanych już nie będzie takie uciążliwe.

    Póki co niestety trzeba to robić ręcznie... zmieniam status tematu z "ROZWIĄZANY" na "W TRAKCIE" (z uwagi na wystawienie sugestii do kierownika produktu).
     
  18. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    Dzięki wielkie :)

    @Mariusz a powiedz mi to jest jakiś problem czy specjalnie jest tak zrobione że z automatu to powiązuje tylko pierwszą stronę?
     
    Ostatnia modyfikacja: 5 Październik 2017
  19. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Autorzy aplikacji przygotowali tę funkcję bez uwzględnienia, że produktów powiązanych może być tak dużo. Przesłaliśmy sugestię, która umożliwi edycje produktów powiązanych na większej ilości pozycji.
     
    wolfen lubi to.
  20. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @wolfen w ramach zgłoszenia o numerze FEEDBACK-1307 dostałem informacje zwrotne, że funkcja "produktów powiązanych" nie jest dodatkową/kolejną listą produktów na ekranie/karcie produktu w sklepie. Jest to dodatkowa zachęta do przejrzenia oferty i niestety, ale sugestia została odrzucona. Na jednym ekranie będzie można wyświetlić maksymalnie 50 pozycji.
     

Poleć forum znajomym