1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Ilość nagłówków "h"1 na karcie produktu

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika michalhockey, 22 Luty 2017.

  1. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    Witam po dłuższej przerwie :)

    Zwracam się z prośbą o opinie, ile warto stosować nagłówków "H1" na karcie produktu?
    A może lepiej wcale, biorąc pod uwagę, że jeden nagłówek "H1" już jest nad zdjęciami produktu i lepiej zaczynać opis produktu od nagłówka "H2"? Przeczytałem gdzieś, że w HTML 5 pozwala na użycie nagłówka "H1" w każdej sekcji strony, tylko czy to dotyczy Clickshop'a?

    Co myślicie? Jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie?

    Pozdrawiam!
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Ostatnio trafiłem na bardzo ciekawy artykuł na ten temat, gdy również szukałem informacji z tym związanych. Potrzebowałem odświeżyć informacje na ten temat, gdy poprawiałem projekt dla znajomego. Skorzystałem wtedy z tego artykułu: http://blog.memtor.pl/naglowki-html-h1-h2-h3-podstawy-optymalizacji-strony/ (artykuł jest co prawda sprzed prawie 4 lat, ale może pomoże podjąć odpowiednie decyzje).

    Ciekawy jest fragment:
     
    michalhockey lubi to.
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a ja polecam h1 jeden i tylko dla oznaczenia najważniejszej frazy.
    kolejne poziomu h już luźniej, ale też nie należy przeginać :) kilka to max.
     
  4. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    @TheL H1 jeden na stronie, czy spokojnie można dopisać jeszcze H1 w zakładce opis produktu? :)
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    pytanie nie do mnie :p, ale ja bym zrobił już w opisie produktu H2, jeśli wyżej jest już użyty H1.
     
  6. piklop

    piklop Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    1
    Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Edycja zaawansowana. Utwórz kopię skórki i odszukaj plik o nazwie

    product/index.tpl

    PRZED ZMIANAMI

    <div class="boxhead">
    <h1 class="name" itemprop="name">
    {$product->translation->name|escape}
    </h1>
    </div>
    PO ZMIANIE
    <div class="boxhead">
    <class="name" itemprop="name">
    <span style="font-size: 14pt;">{$product->translation->name|escape}</span>
    </div>
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym