1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

PORADNIK Lista polecanych wtyczek do CMS WordPress

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika Mariusz, 26 Wrzesień 2015.

  1. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Prosiłbym was o informacje jakie wtyczki WordPress są dla was niezbędne po zainstalowaniu każdej nowej instalacji WordPress. Chcemy przygotować odpowiednie instrukcje dla innych użytkowników z informacjami właśnie o tych wtyczkach.

    Z pewnością większość z Was korzysta z WordPressa na co dzień – stawialiście lub stawiacie na tym strony WWW lub na co dzień pracujecie z tym systemem. Mam do Was ogromną prośbę – napiszcie proszę w tym temacie listę Waszych ulubionych wtyczek do WP, z których zawsze korzystacie, które polecacie itp.

    No to ja zaczynam :)

    Intuitive Custom Post Order – pozwala porządkować wpisy (Posts, Pages, and Custom Post Types and Custom Taxonomies) za pomocą funkcji Drag and Drop. Dzięki wtyczce można samodzielnie definiować kolejność artykułów/wpisów na ich liście (funkcja dragnaddrop).

    Category Order and Taxonomy Terms Order – pozwala porządkować kategorię wpisów według samodzielnie ustalonej kolejności (analogicznie jak wtyczka powyżej).

    GD Star Rating – ocenianie artykułów

    Easy WP SMTP – pozwala wysyłać wiadomości e-mail z WP poprzez SMTP

    Auto ThickBox Plus – Automatycznie dodaje skrypt ThickBox do wszystkich obrazków z linkami (np. w treści artykułów). Oznacza to, że wszystkie obrazki z linkiem (np. do większego rozmiaru) będą dzięki tej wtyczce otwierane w postaci nowej warstwy zwanej ThickBox.

    Contact Form 7 (formularze) – bardzo fajne narzędzie do tworzenia formularzy kontaktowych. Prosty, ale bardzo elastyczny w modyfikacji.

    Contact Form 7 reCAPTCHA extension – umożliwia dodanie do wtyczki Contact-form 7 funkcji recaptcha. Wymaga zainstalowania dodatku WP-reCAPTCHA oraz oczywiście wtyczki Contact Form 7.

    Better WordPress reCAPTCHA – wspomniany przed chwilą dodatek, który jest wymagany w celu umieszczenia recaptchy w formularzu kontaktowym.

    WP Force SSL – Przekierowuje cały ruch z HTTP do HTTPS na stronie opartej o WordPress.

    YouTube Advanced by Embed Plus – pozwala na zagnieżdżanie (embed) filmów youtube, np. w treści artykułów

    WP Fluid Images – poprawia parametry width oraz height w obrazkach (np. znajdujących się w artykułach) i dostosowuje tym samym obrazki do RWD.

    Redirection – pozwala zarządzać przekierowaniami 301 poprzez wp-admina oraz pozwala monitorowanie występujących błędów 404.
     
  2. bina

    bina Zaglądacz Beta-tester

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Yoast Google Analytics - łatwe dodanie Google Analytics

    Google XML Sitemaps - generuje XMLa z mapą

    UK Cookie Consent - wyświetla informację o ciateczkach
     
  3. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    co polecicie z wtyczek do ochrony wordpressa?poki co zainstalowalem sucuri zeby wrazie czego zlokalizowac gdzie siedza jakies smieci w wordpressie
     
  4. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Polecam Akismet - bardzo dobrze filtruje spamerskie komentarze od botów pod artykułami. Jeżeli ktoś szuka prostej wtyczki do tworzenia galerii - Envira Gallery (w wersji darmowej Lite) spełni jego oczekiwania.
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    All in One SEO bardzo dobra wtyczka pozwalająca na spersonalizowanie wielu elementów co może korzystnie wpłynąć na pozycjonowanie. (Wersja darmowa wystarcza do większości spraw)
    TinyMCE Advanced - bardziej rozbudowany edytor treści w wordpressie
     
  6. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    a typowo do ochrony?cos na ksztalt sucuri ale najlepiej darmowe?
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jest kilka wtyczek do ochrony wordpressa, jednak ja do tej pory żadnej nie przetestowałem więc nie jestem w stanie nic konkretnego polecić.
     
  8. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    Thel jakie to sa wtyczki?spotkales sie moze z produktem sucuri w zakresie ochrony wordpressa?w polsce prozno szukac takiej uslugi a szkoda home.pl a moze w koncu pomyslicie cos nad tym aby dozucic do hostingu wordpress ochrone z prawdziwego zdarzenia?owszem jest backup ale co jesli bedzie zainfekowany?a tak klient dodatkowo placi za "swiety spokoj" i ma pewnosc ze w razie ewentualnych problemow znajdzie sie ktos "ogarniety" i mu pomoze
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Postaram się przetestować te wtyczki przy usłudze home i zobaczymy co z tego testu wyjdzie, nie lubię polecać niesprawdzonych rozwiązań
     
  10. krzyleszcz

    krzyleszcz Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    1. Disable Feeds - wtyczka ta wyłącza wszystkie RSS na blogu - jest to przydatne, jeśli używasz WordPress wyłącznie jako system zarządzania treścią (bez blogowania)
    2. Sierotki - wtyczka poprawia sierotki, tak żeby nie mogły zostać na końcu linii, zastępując spacje znajdujące się za sierotkami na jedną twardą spację.
    3. Theme Test Drive - wtyczka pozwalająca na bezpieczne przetestowanie dowolnego motywu na swoim blogu jako administrator, kiedy odwiedzający wciąż używa domyślnego
    4. 404 Notifier - wtyczka wysyła informację (via mail) o nieistniejących stronach, które ktoś próbował wyświetlić
    5. + w/w
     
    Ostatnia modyfikacja: 6 Październik 2015
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @krzyleszcz czy napiszesz kilka słów na temat tych wtyczek?

    Odnośnie wtyczek to ja sobie pomyślałem tak, że idealnym rozwiązaniem byłoby przy instalacji autoinstalatorem wordpressa mieć możliwość wybrania które wtyczki chcemy instalować np przez zaznaczenie checkboxów, oczywiście z listą dostępnych wybranych przez home.
     
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Bardzo ciekawy pomysł! Podam go dalej do kierownika produktu, bo jest tutaj na nad czym dyskutować. Ma ten pomysł potencjał :)
     
  13. barthez26

    barthez26 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    jak napisał bina Yoast Google Analytics - łatwe dodanie Google Analytics
     
  14. krzyleszcz

    krzyleszcz Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    uzupełnione :)
     
  15. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  16. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Wyszedł bardzo ładny spis wtyczek. Myślę, że wielu osobom będzie on przydatny.
     
  17. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    bardziej bylby przydatny gdyby byla opisana kazda wtyczka z przykladem konfiguracji.Wiem jestem malkontentem Wy dajecie wedke a ja chce odrazu rybe :)
     
  18. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ty chcesz od razu rybę usmażoną :) Każda wtyczka ma opis w sieci z różnymi metodami konfiguracji.
     
  19. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    korzystam z hostingu nr 1 w Polsce czyz nie :) dlatego tak chce usmazona rybe moze byc Panga :) zeby nie bylo ze zachlanny jestem
     
  20. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Wordpress jest rozwiązaniem zewnętrznym dla którego home.pl nie świadczy wsparcia :)
     

Poleć forum znajomym