1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Podsumowanie w koszyku

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika PMO, 23 Listopad 2017.

  1. PMO

    PMO Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Witam ponownie

    Co zrobic zeby wogole nie wyswietlalo sie info w podsumowaniu w koszyku:
    "Adres na fakturze"

    Oraz

    Jak to zmienic ?

    Informacje


      • Wybrana forma dostawy: Przesyłka kurierska (zmień)
      • Wybrana forma płatności: Przelew (zmień)
    Bede mial narazie tylko kuriera i jedna metode platnosci, wiec teraz to wyglada glupio bo co tu zmieniac jesli nie ma nic wiecej do wyboru.

    Pozdrawiam
     
  2. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @PMO możesz to wykluczyć w pliku scripts/basket/step3.tpl Przed modyfikacją tego pliku należy wykonać kopię skórki.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    przycisk Zmień -->

    <a href="{if $shipping_extra_step == 1}{route key='basketStep3'}{else}{route key='basket'}{/if}">({translate key="change"})</a> to jest około 216 wiersza. Do usunięcia cały a href jak wyżej.

    Adres na fakturze, chcesz to usunąć? Generalnie nie robiłbym tego - klient zamawia, klient sprawdza dane, klient reaguje jeśli są błędy. A czy przypadkiem prawnie nie jest wskazane, że dane te muszą się pojawiać w koszyku przed sfinalizowaniem zamówienia?
     
  4. PMO

    PMO Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Dzieki za pomoc.

    Co do adresu na fakturze to nam jest to nie potrzebne poniewaz sklep ma samych klientow detalicznych i do kazdej paczki otrzymuja paragon z kasy fiskalnej. Jesli juz ktos chce FV to drukujemy ja z programu do faktur ale to jeden przypadek na milion.

    pozdrawiam.
     
  5. PMO

    PMO Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Jeszcze prosze powiedzcie mi jak zrobic zeby nie bylo pola wyboru. Jak najedzie sie na czerwone kółeczko to pojawia sie łapka a jak wczesniej pisalem nie ma co wybierac bo aktualnie bedzie tylko kurier.

    Załącznik.


    Pozdrawiam.
     

    Załączone pliki:

    • zakupy.png
      zakupy.png
      Rozmiar pliku:
      7,8 KB
      Wyświetleń:
      461
  6. PMO

    PMO Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Dodatkowo widze, ze po zalogowaniu info o fakturze równiez pojawia sie po kliknieciu w "Moje zamowienia" "Szczegóły zamówienia" oraz po klikneciu na "Moje konto"
    Adresy
    Adres na fakturze

    Prosze o pomoc ja to usunac?

    Pozdrawiam
     
  7. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @PMO można to wyłączyć w css, ale czy jest sens. W momencie dodania nowej płatności lub dostawy będziesz musiał pamiętać, aby to ponownie uruchomić. W przypadku 2 pytania o panel klienta, sugeruję zablokować całkowicie rejestrację (Konfiguracja->Klienci->Rejestracja).

    Kod do ukrycia "kropek" w koszyku (Konfiguracja->Wygląd->Aktywny styl graficzny->własny css):
    Kod:
    .radio-wrap {
        display: none;
    }
     
    Mariusz lubi to.
  8. PMO

    PMO Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Dzieki za pomoc. Co do rejestracji to chce ja zostawić bo jednak czesc ludzi zaklada konta w sklepie zeby miec np. podglad historii zamowien itp. Chce usunac info o fakturach bo tak jak wczesniej pisalem sklep wystawia paragony. Sprzedaza hurtowa zajmuje sie inny dzial.
     
  9. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @PMO Konfiguracja->Sprzedaż->Faktury wyłącz fakturowanie wewnętrzne i zewnętrzne.
    Taki zabieg nie będzie już w panelu klienta pokazywać linka do faktury.
     
  10. PMO

    PMO Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Juz jakis czas temu wylaczylem fakturowanie wewnętrzne i zewnętrzne. Chce usunac rowniez info ktore bez sensu sie wyswietla "Adres na fakturze"
     

    Załączone pliki:

  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Edytuj plik: panel/index.tpl około 116 wiersza jest cały <if... </if> odpowiedzialny za wyświetlenie adresu, w tym wypadku adresu na fakturze. Pamiętaj aby zapisąć sobie kopię zawartości pliku np. do notatnika.

    Jeśli nie o taką modyfikację chodziło, to generalnie panel klienta i ewentualne jest podstrony to są pliki panel/...tpl

    W identyfikacji niektórych pól pomoże CI np. ten artykuł: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/wprowadzenie-do-edycji-zaawansowanej-skorki-sklepu-internetowego
     
    Mariusz lubi to.
  12. PMO

    PMO Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Dzieki za pomoc, jedno usuniete. Nie moge jeszcze tego zlokalizowac. (załącznik)

    Co do edycji zaawansowanej to mam pytanie. Wiadomo widze kod HTML i wiem juz co chce edytowac ale jak sie dowiedziec w jakim pliku tpl. to siedzi ?
     

    Załączone pliki:

  13. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W chwili obecnej po nazwach plików trzeba je wyszukiwać, np. jeśli chcesz edytować stronę produktu, to szukasz pliku z nazwą "product". Następnie najłatwiejszym moim zdaniem sposobem jest sprawdzanie klas CSS i wyszukiwanie ich w plikach .tpl, aby znaleźć to miejsce, które chcemy edytować.

    Czyli za pomocą narzędzia "Zbadaj" w przeglądarce wyszukujesz nazwy klas i następnie wyszukujesz te klasy w plikach .tpl podczas edycji zaawansowanej.


    Odpowiadam, ale nie polecam tego robić, bo uważam, że wyświetlanie takich informacji w tym miejscu jest przydatne dla sprzedającego (m.in. zmniejsza ilość zapytań odnośnie tego na jakie dane będzie faktura). Sprawdź czy poniższe kody CSS pasują do Twojego szablonu, bo sprawdzałem je tylko na swoim testowym sklepie (skórka RWD).

    Jeśli chcesz ukryć całą sekcję "Adres na fakturze" i przesunąć sekcje "Informacje" do lewej strony użyj takiego kodu:
    Kod:
    div.address.invoice {display:none;}
    Jeśli chcesz ukryć sam napis "Adres na fakturze" użyj takiego kodu:
    Kod:
    h4.separator.invoice2 {visibility:hidden;}
     
  14. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @PMO istnieją takie pojęcia jak: Usability/UX/User Experience, które m.in. dotyczą analizy potrzeb użytkownika (oczywiście temat jest dużo szerszy) ale w tej sytuacji, powinny Cie zainteresować, w kontekście określenia czego potencjalny klient może szukać (jakich informacji potrzebować) na etapie składanie zamówienia czy zarządzania swoim kontem. Tak naprawdę, pomijając schemat sprzedaży jaki oferujesz, ukrywasz informacje które z jednej strony nie zmieniają nic w realizacji zamówienia, z drugiej strony mogą generować zbędne zapytania. Pytanie brzmi czy "Twoja wizja" podparta jest określonymi z góry wymaganiami realizacji takich zamówień, czy własną wizją jak chciałbyś aby to wyglądało. Czy Twój klient chciałby tego samego? Potraktuj to jedynie jako sugestię.
     
  15. PMO

    PMO Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Temat ktory poruszylismy to temat rzeka. Co do mojego biznesu to wiemy kto bedzie kupował w tym sklepie i jakie ma oczekiwania. Wiadomo, ze nic to nie zmienia w realizacji zamowienia ale z drugiej strony zostawiajac info o fakturze to tez zle. Wchodzisz na swoje konto i widzisz jakies info a fakturze a jej przeciez nie chciales. Wole zeby nie bylo info o tym bo po co ? Sklep powinien byc jak najprostszy w obsludze i na tym bazujemy. Tak jak wczesniej pisalem detal=paragon a hurt=faktura. Handlujemy od 1999 r. i powiem szczeze ze na swoj asortyment jesli chodzi o detal to wystawilem moze z 10 faktur przez ten caly okres, reszta to paragony. Jesli chodzi o faktury to click shop nie jest narzedziem typu home biuro ktore tez wykupilismy. Faktura pro forma generowana przez sklep nie jest dokumentem ksiegowym tylko oferta handlowa.
     
  16. PMO

    PMO Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Jeśli chcesz ukryć całą sekcję "Adres na fakturze" i przesunąć sekcje "Informacje" do lewej strony użyj takiego kodu:
    Kod:
    div.address.invoice {display:none;}
    Jeśli chcesz ukryć sam napis "Adres na fakturze" użyj takiego kodu:
    Kod:
    h4.separator.invoice2 {visibility:hidden;}
    [/QUOTE]

    Co do kodow to nic sie nie zmienia po wprowadzeniu ich. Mam tez skorke RWD aktualnie.
     
  17. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wszedłem do Twojego sklepu i nie widzę już tej sekcji. Może w Twojej pamięci podręcznej przeglądarki nie odświeżyła się jeszcze wprowadzona zmiana.
    monster1.png
     
  18. PMO

    PMO Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Tak tu juz usuniete. Chodzi mi teraz o info o fakturach jak wejdziesz w "Moje konto" klikasz w "Zamowienie numer"
     

Poleć forum znajomym