1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE J.3.7.4 - Zniknające komponenty w menu.

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika jedrus, 4 Sierpień 2017.

  1. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Po którejś tam aktualizacji Joomla zauważyłem, że na zapleczu w zakładce "Komponenty" zniknęła sporawa część menu. Nie miałem potrzeby żeby sprawdzać co aktualizację więc nie wiem podczas której aktualizacji to się wysypało. 3.7.x aktualizuje się w tempie "po 500+" :) Teraz zaistniała potrzeba zmiany "kontaktów" a w menu "komponenty" brak i widzę pustki. Mam tam tylko:
    - tagi
    - wiadomości poinstalacyjne
    - wielojęzyczność
    Resztę gdzieś wcięło.
    Miał ktoś taki problem i jak go rozwiązał..?
    Przywracanie z backupów nic nie daje (ten sam brak składowych menu) więc to musiało się stać wcześniej. Baza miała w indeksach jakieś "duble" więc je usunąłem i baza pokazuje jest OK. Po surowej instalacji wszystko jest OK a krzaczy się po imporcie bazy.
     
  2. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    komponent.jpg
    Jpg. do problemu. Chodzi o menu w zakładce komponenty na zaopleczu
     
  3. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    bazadynych.jpg Kolejny dzień kombinuję jak "koń pod górę" a komponenty nie rozwijają się jak powinny się rozwijać. Może to błąd bazy którą non stop importuję.? Na świeżej instalacji jest tych komponentów cała masa. Wklejam jpg. dolnej cześć bazy z miejscem które jest jakby podzieleniem bazy na dwie części. Wydaje mi się że po zaznaczeniu bazy i poleceniu "analizuj tabele" powinna być ciągłość bo przecież to ta sama baza i ten sam prefix. Po co więc dwa jakby nagłówki. Pod tym drugim jest CD zawartości bazy No i te wpisy na zielono. Czy to błąd czy tak ma być po analizie..??
     
    Ostatnia modyfikacja: 6 Sierpień 2017
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @jedrus niestety pierwszy raz spotykam się z opisanym przez Ciebie problemem. Ostatnio również aktualizowałem instalacje Joomla na swoim serwerze, ale nie odnotowałem podobnych sytuacji u siebie. Czy nadal masz wskazane problemy?
     
  5. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Przeglądając sieć widziałem taki przypadek (znikające komponenty) ale sposób rozwiązania był tak podany, jak zakręcony słoik szczawiu. Mam ostatnio poważne ograniczenia czasowe ale w wolnych chwilach odtwarzam tą www na koncie zapasowym serwisu i MySql. Zbliżam się do końca i menu z komponentami wyświetla wszystko poprawnie. Obstawiam że to baza się posypała ale nie znalazłem w sieci podobnego przypadku a więc nie mam bladego pojęcia to ją "scalić" bo opcja "napraw" nic nie daje. Kupiłem licencję na SP Upgrade ( J.1.5; 1.6: 1.7; 2.5; 3.x --->>> J. 3.xx) który pozwala mi "wyjmować" ze starej bazy tylko to co najważniejsze czyli artykuły i userów a to już bardzo dużo. Przy imporcie bazy na full za pomocą SPUpgrade komponenty znikają co utwierdza mnie w przekonaniu, że jakiś bzdet dopadł moją bazę, dlatego "wyjąłem" z niej tylko to co potrzebne. T
     
    Mariusz lubi to.
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    warto wybierać optymalizację zamiast naprawy.
     
  7. selljus

    selljus Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Proszę w Joomla zerknąć na tryb debugowania, nie wysypuje żadnych błędów ? a logi serwera ?
     
    Mariusz lubi to.
  8. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Po optymalizacji nawet nie drgnie
     
  9. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Tu problem tkwi w bazie. Jest podzielona i nie wiem jak to scalić.
     
  10. selljus

    selljus Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Czy ciągłość id jest właściwa .. kolejność, numeracja ?

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
     
  11. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Jest dokładnie jak w jpg kilka wpisów wyżej. Export/Import tej bazy też się dzieli. Robię równolegle w innym katalogu/bazie duplikat serwisu i tam baza jest spójna. Zresztą po aktualizacji J.3.7.5 do 3.8.0 i teraz do 3.8.1 wszystko się posypało. Panel jest niebieskim tłem a strona ---->>>> 500 - Application Instantiation Error
     
  12. selljus

    selljus Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    jaka wersja PHP ?

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
     
  13. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Po wywołaniu pliku phpinfo.php który załadowałem do katalogu z problemem wyświetliła się: --->>> PHP Version 5.6.30. Czyżby sugestia coby w tym konkretnym serwisie/katalogu zmniejszyć v PHP..??

    DOPISEK:
    Zasugerowałem się zmniejszeniem v PHP i idąc "tropem zmniejszana" zrobiłem nakładkę łatki z J. 3.7.5 na update 3.8.0. i 3.8.1 po krórych strona padła. Efekt taki, że po tej operacji strona stanęła na nogach (dowodzik tu: http://27wdpak.btx.pl/) ale pierwotny błąd pozostał tj. zakładka zaplecza "KOMPONENTY" jest niekompletna. Widzę w niej tylko:
    - Tagi
    - Wiadomości poinstalacyjne
    - Wielojęzyczność
     
    Ostatnia modyfikacja: 11 Październik 2017
  14. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  15. selljus

    selljus Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Najlepiej moim zdaniem wykonać kopię strony i spróbować naprawić ręcznie bazę danych, również zadać sobie pytanie.. czy to na 100% baza danych jest docelowym problemem wpływającym na funkcjonalność. Na stronie mogły być wprowadzane modyfikacje, które nie są napisane w prawidłowy sposób i nie są kompatybilne z najnowszą wersją Joomli

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
     
    Ostatnia modyfikacja: 12 Październik 2017
  16. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Z tą strona migrowałem z J. 1.5.x do J.3.x która w tym czasie była najnowsza. Nie zauważyłem błędu i nie miałem potrzeby sprawdzać, bo wszystko się "samo aktualizowało". Gdy wynikła potrzeba "pogmerać" trochę w kontaktach to zobaczyłem, że kontaktów brak i że w ogóle zniknęła część menu w zakładce "komponenty". Sprawdzałem w sieci i szukałem podobnego problemu ale nie znalazłem i w sierpniu zdecydowałem się postawić wpis na forum.
    Jak ręcznie naprawić bazę..?? Nie wiem jak to się stało ale tabela wygląda tak:

    Table......jako opis i dalej.
    tabela1
    tabela2
    tabela3
    itd w obrębie tego samego przedrostka aż w pewnym momencie widzę ponownie
    Table...... która dzieli całość i dalej
    tabela 21
    tabela 22
    itd mimo że przedrostek na górze i niżej jest taki sam[​IMG]
     
    Ostatnia modyfikacja: 12 Październik 2017
  17. selljus

    selljus Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    czy przyczyną problemu jest baza? można to zidentyfikować ? bo innym rozwiązaniem jest próba nadpisania wszystkich plików oryginalną poczaką instalacyjną (po wcześnieszym wykonaniu kopii). Uwaga na pliki konfiguracyjne .. nie pamiętam czy są tworzone przy instalacji, czy są domyślne w paczce.

    Wysłane z telefonu.
     
  18. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Wcześniej kombinowałem z z rozpakowaniem paczki z łatką aktualizacyjną i recznie via FTP przewaliłem J3.8 na moją v. 3.7.5. To samo zrobiłem z łatką do v J 3.8.1 i jak wcześniej pisałem strona padła łącznie z panelem administracyjnym. Zrobiłem więc nakładkę (powrotną) łatki z J. 3.7.5 i wszystko wstało. Mam teraz info że dostępna jest aktualizacja 3.8.1 więc zrobie to via "automat" i zobaczę co to dało.

    W brakującym menu komponentów powinna być również zakładka do aktualizacji dzięki której można przeładować cały system. Aktualizacja z autoamatu niby poszła ale ale wyświetla się v. 3.7.5. Zrobię jeszcze nakładkę łatki via FTP.
     
    Ostatnia modyfikacja: 13 Październik 2017
  19. plseba

    plseba Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    2
    Udało się rozwiązać problem bo mam to samo do dłuższego czasu na stronach które mam.
    Dziś uruchomiłem nową Joomlę i tam komponenty są.
    Problem więc leży po którejś z aktualizacji.
    Będę wdzięczy za pomoc.
     
    Mariusz lubi to.
  20. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    @plseba,
    Niestety nie. Wszystkie automatyczne instalacje oraz ręczne przewalenie na serwer aktualizacji kończą się padnięciem strony. Ostatnia działająca łatka to 3.7.5 i ona nadpisuje to co się po wyższych wersjach rozwala. Niestety. Nie leczy to braku komponentów.
     

Poleć forum znajomym