1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Thunderbird nie znalazł ustawień konta

Dyskusja w 'Kofiguracja programów do obsługi poczty' rozpoczęta przez użytkownika atinstalacje, 6 Grudzień 2017.

  1. atinstalacje

    atinstalacje Aktywny user

    Wiadomości:
    78
    Docenione treści:
    4
    Witam Szanownych,
    mam problem z konfiguracją poczty na Thunderbirdzie. Wyświetla się tylko komunikat jak w tytule. Nie mam pojęcia, co może być przyczyną, bo próbowałem już wszystkich konfiguracji, zarówno na IMAP jak i POP3.
    Dodam, że internet mam ze światłowodu od INEI.
     
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @atinstalacje Cześć, czy możesz podać adres email który chcesz skonfigurować? Podeślę Ci od razu prawidłowe dane. Nazwę konta możesz przesłać oczywiście w wiadomości prywatnej.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @atinstalacje stawiam na jakiś niewielki błąd w danych które podajesz. Najczęściej taki komunikat widzę przy konfiguracji konta jeśli wybiorę automatyczne wykrywanie danych. Np. nazwy serwera pocztowego podawane jako imap.domena.pl, itp.

    Rzuć okiem na naszą dokumentację: https://pomoc.home.pl/section/produkty-i-uslugi/skrzynki-email/konfiguracja-programow-pocztowych

    Bazowy schemat konfiguracji opiera się o podane danych:
    nazwa konta/login/użytkownik: adres e-mail, np. kowalski@domena.pl
    nazwy serwerów pocztowych: domena.pl (bez przedrostków imap, pop3, itp.) bez SSL/bez szyfrowania
    hasło: do konta e-mail

    Jeśli chcesz korzystać z szyfrowania SSL polecam zakup certyfikatu SSL: tutaj. ~10 zł
     
  4. atinstalacje

    atinstalacje Aktywny user

    Wiadomości:
    78
    Docenione treści:
    4

    Dzięki za odpowiedź, @Adam pomógł mi już w PW. Problemem była nazwa mojego serwera :)
     
  5. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    alternatywnie:

    login: to adres email np. lork@lork.pl
    nazwy serwerów pocztowych: nazwa serwera np. serwer123456.home.pl
    SSL: tak - i nie trzeba płacić :)
     

Poleć forum znajomym