1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Gogle analythic sesje 0:00

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika yankes, 19 Marzec 2016.

  1. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    Witam, dzisiaj przegladlem historie przejsc zrodel na moja strone i widze ze jest bardzo duzo sesji ktore koncza sie na 0:00..Czy ktos podpowie mi czy to gogle analythic zaklamuje czy to wina z mojej stronyczyli zlej konfiguracji strony, a moze to jakies zjawisko botow ktore przeklikuja za grosze na rozne strony? |:)
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Sądząc po pierwszych lepszych informacjach z sieci, wszystko wskazuje na to że to wejścia botów. Szczególnie niekorzystne jeśli prowadzisz płatne kampanie reklamowe rozliczane CPC to możesz być na tym trochę stratny za kliknięcia. Google podpowiada: blokuj .htaccess i obserwuj. Nie mniej specjalistą nie jestem, @Mariusz, może coś od siebie?
     
  3. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    tzn da sie zablokowac takie wejscia? bo oczywiscie CENEO/OPINEO to CPC wiec zlotowki leca :]
    A nie moze byc tak ze to liczone jest w ten sposob? Klient wchodzi siedzi 5min ale nic nie klika na stronie, no i zamyka. Wtedy nie bedzie przypadkiem tez 0:00?
     
  4. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    Porządkujemy forum. @yankes Gdyby klient wszedł na stronę i nic na niej nie kliknął to czas trwania sesji wynosiłby np. 15 sekund. Czas trwania 0:00 świadczy o ruchu botów i jak najbardziej możesz go zablokować w pliku .htaccess.

    Jeżeli chodzi o Ceneo/Opineo - taki ruch musiałby być blokowany po ich stronie. Inną możliwością jest to, że zwracają środki za część kliknięć uznanych za nienaturalnych ruch lub po prostu takiego ruchu nie zliczają (tak mniej więcej działa to w Google Adwords i FaceAds). Tutaj należałoby już dopytać po stronie Ceneo/Opineo :)
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W Google Analytics jest możliwe wycięcie takiego ruchu, ale w przypadku CPC... pytanie jak oni się na to zapatrują? Tak jak napisał Piotrek czy przypadkiem nie powinni tego uznać za nienaturalny ruch? Jeśli posiadasz jakieś info od tego typu serwisów to daj znać.
     
  6. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    te sesje 0:00 to chyba poprostu osoba która wejdzie CPC i wyjdzie bez przejrzenia kolejnej strony.
    Wtedy analyth zczytuje to jako sesje 0:00 :)
    Moze sie komus przyda :]
     
    LukaszC lubi to.
  7. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    Nie wydaje mi się, dalej będę przy zdaniu, że to ruch botów. Zrobię jeszcze testy na swoim sklepie i dam znać co mi wyszło ;)
     

Poleć forum znajomym