1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Wyświetlanie reklam Adsense na mobilnej wersji (Wordpress)

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika iplywamy, 11 Styczeń 2018.

  1. iplywamy

    iplywamy Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    Cześć,

    Może ktoś z Was ma doświadczenie z wordpress na tyle że nakieruje mnie gdzie szukać problemu i gdzie zacząć "grzebać"... :)

    Chodzi o reklamy AdSense. Wszystko pięknie jeśli chodzi o wersję na komputery - wszystkie reklamy wyświetlają się poprawnie. Natomiast w wersji mobilnej baner w prawym górnym rogu w ogóle się nie pojawia.
    Korzystam z kodu wygenerowanego z DoubleClick for Publishers Googla - ale wszędzie mam ustawienia na "smart banner" więc w teorii powinno być wszystko ok.

    W momencie gdy sam nie wyświetlam swoich bannerów w DoubleClick - AdSense automatycznie pcha tam swoje reklamy.

    adres strony http://iplywamy.pl - prawy górny róg, poziomy banner.

    Macie pomysły gdzie szukać problemu? będę wdzięczny za sugestie.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak daleko jeszcze nie zaszedłem w zarządzaniu swoją stroną aby Ci pomóc w temacie, ale wystawiłem wewnętrzne zgłoszenie i być może ktoś podejmie się pomocy (temat jest poza zakresem naszego wsparcia): QA-50403

    @Mariusz może Ty masz jakieś doświadczenie w temacie?
     
  3. iplywamy

    iplywamy Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    Ok, dzięki Wam bardzo. Pytam - być może wiecie w czym rzecz i gdzie należy szukać błędu.
    Baner jest długi ale oznaczony jako smart więc powinien się zmniejszać chyba ale nawet jeśli nie - to chyba powinno być go widać w uciętym kawałku.. a tak w mobilnej wersji nie ma nic. Teraz coraz więcej ludzi korzysta z przeglądarek w swoich smartfonach - co nawet widać w Google Analytics, więc pewnie kliknięć w reklamy byłoby więcej, no i byłoby jak zarobić na serwer i domenę w home :)
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Dostałem taką odpowiedź:

    I teraz pytanie czy to jednak nie jest kwestia ustawień po stronie samego banera reklamowego. Możesz spróbować to sprawdzić? Wysłałem zapytanie, aby doprecyzowali co mają na myśli dokładnie.
     
    Ostatnia modyfikacja: 15 Styczeń 2018
  5. iplywamy

    iplywamy Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    cześć, dzięki za zainteresowanie - muszę pogrzebać chyba jeszcze w AdSense
    ewentualnie wygeneruję na nowo tagi reklam i podmienię
    sprawdzę czy cokolwiek to da
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Chodzi o styl CSS. W pliku http://iplywamy.pl/wp-content/themes/wt_metro/css/netninja.css (w okolicach linii 714) znajdziesz taki kod:
    Kod:
    @media screen and (max-width: 640px)
    #header .top .gbanner {
        display: none !important;
    }
    Zamień w kodzie parametr display na unset!important:
    Kod:
    @media screen and (max-width: 640px)
    #header .top .gbanner {
        display: unset !important;
    }

    Po zapisaniu zmian w pliku netninja.css, reklama będzie wyświetlana również na mobilkach. Ustawiam temat na forum jako rozwiązany, w razie pytań można dodawać kolejne posty.
     
  7. iplywamy

    iplywamy Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    Bajka! bardzo dziękuję za pomoc - jedno słowo w css i rozwiązane... Super Pomoc Home :)
    teraz muszę pokombinować z responsywnością reklam bo są w mobilnej cięte często - ale to już inna para kaloszy.
    Dzięki jeszcze raz za pomoc!
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym