1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Aktualizacja cen i usuwanie produktów

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika CooLBaRT, 25 Styczeń 2018.

  1. CooLBaRT

    CooLBaRT Uczestnik

    Wiadomości:
    26
    Docenione treści:
    0
    aVe, taka zagwozdeczka, w sklepie mamy produkty od różnych producentów. Ceny aktualizujemy na bazie cennika poprzez import/ aktualizację cen. Problem jest taki, że mając produkty A B C D w sklepie chcę zaktualizować ceny dla produktów A B C a produkt D, którego już nie ma w nowym cenniku ma zostać wyłączony /usunięty. Czy da się coś takiego zrobić? Przy dużej ilości produktów temat ręcznej weryfikacji jest nie do ogarnięcia.
     
  2. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    @CooLBaRT importując CSV do sklepu masz takie pole jak "active". Wartość 1 to produkt aktywny, 0 = nieaktywny :) Wykorzystując ten mechanizm możesz jednocześnie zmieniać ceny i ustawiać aktywność produktów.
     
  3. CooLBaRT

    CooLBaRT Uczestnik

    Wiadomości:
    26
    Docenione treści:
    0
    no nie do końca o to mi chodzi. Mam np. 10 tys. produktów od jednego dostawcy, przesyła mi z nowym rokiem cennik, ale z powiedzmy 9 tys. produktów (tysiąc już nie ma i nie będzie). Chodzi teraz o to, żeby w jakiś magiczny sposób import od danego dostawcy był weryfikowany. W przypadku, gdy w sklepie jest produkt, ale w nowym cenniku go nie ma, to jest on dezaktywowany lub usuwany (produkt)
     
  4. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Dla mnie to dziwne skomplikowane synchronizowanie.
    Normalnie sprzedaję się to co się ma na stanie czyli w programie magazynowym który automatycznie synchronizuje się ze sklepem.

    Jeśli sprzedaję cudze produkty to dostawca udostępnia ci adres bazy i twój program magazynowy pobiera listę a ty kontrolujesz ją tak samo jak własną czyli dajesz marżę i opisy i.t.p. a program robi resztę w synchronizacji.

    Wszystko powinno odbywać się poprzez API bo CSV jeśli nie będzie miał choćby jednej pozycji to nie dokona zmian a synchronizacja bezpośrednia zawsze wyłączy produkt jeśli stan wyniesie 0 gdyż baza powie o tym magazynowy który zrobi to z automatu.
     
  5. CooLBaRT

    CooLBaRT Uczestnik

    Wiadomości:
    26
    Docenione treści:
    0
    żeby każda hurtownia miała taki system i api, niestety...
     
  6. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @CooLBaRT na ten moment można to wykonać poprzez plik csv i rekord active.
     

Poleć forum znajomym