1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Google zakupy - problem z kodowaniem polskich znaków

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika MałgorzataK, 20 Luty 2017.

  1. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
    Mam zintegrowany sklep z Google Zakupy. Produkty wczytują się, wyświetlają w wyszukiwarce z wyjątkiem kilku. Przy tych kilku pozycjach mam komunikat: "Odrzucone: Nieprawidłowe kodowanie UTF-8 (tytuł)". Podaję przykłady tytułów: "RÓŻOWY GREJPFRUT", "PRAWDZIWA RÓŻA", "RÓŻA", "DRZEWO RÓŻANE" itp.
    Co robię nie tak?
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jak możesz podaj na priv link do pliku, w kilku sklepach to wykorzystuję i działa poprawnie.
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Plik ma na pewno kodowanie UTF-8 co przed chwilą sprawdziłem. Któryś tytuł musi zawierać znak niedozwolony.
    Na szybko nie znajdę tego produktu :)
     
    MałgorzataK lubi to.
  4. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
    Dzięki @TheL :). Jak pisałam kłopot mam z różą, wszelkie odrzucone produktu (jest ich kilka) mają w tytule "róż" (różowy, róża, różane)
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tu zdecydowanie trzeba by szukać przyczyny po stronie samej nazwy, czy przypadkiem nie została błędnie wprowadzona lub skopiowana z jakiegoś dokumentu. Trudno będzie to zidentyfikować, tematu nie zamykam jeszcze, przekazałem do opiekuna produktu, sprawdzimy na ile będziemy mogli (bez autoryzacji) to zidentyfikować.
     
  6. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
    Zrobiłam małe śledztwo i testy - zmiana z RÓŻANE na ROZANE (podmiana tylko 2 liter) i przeszło. Konkurencja ma RÓZANE - widoczne w Googlach. Problem z literą "Ż"?
    Jeszcze trochę testów zrobię ;)
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Spróbuj ręcznie wprowadzić te nazwy, odświeżyć je po prostu. Nie mniej temat jest zgłoszony.
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Jest bardzo prawdopodobne, że jak wpisywałaś nazwę "Różane", to skopiowałaś tę nazwę z jakiegoś dokumentu WORD lub innego i wtedy mogło się skopiować również te niepoprawne kodowanie. Spróbuj usunąć nazwę całkowicie i wpisać ręcznie: "Różane".

    Powinno pomóc, jeśli nie, daj proszę znać, będziemy szukać dalej.
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    może chodzi też wielkie znaki, możliwe, że przy małych by nie było problemu.
     
  10. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    Porządki na forum - @MałgorzataK czy udało się rozwiązać problem z integracją?
     
  11. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
    Zastosowałam półśrodek, tj. zamiast RÓŻA - RÓZA, ale po analizie swoich produktów w Google Merchant Center dochodzę do wniosku, że to nie jest kwestia pojedynczej litery a ich kombinacji. Tzn. Mam produkt "Wieczór ..." i jest ok, ma produkt "Żurawina" i też jest ok, ale "Żurawinowy Lód" już nie przechodzi.I chodzi tu chyba konkretnie o te dwie litery Ó i Ż (małe lub wielkie - bez różnicy). Czemu tak sądzę: mam "ŚNIEŻNA MIŁOŚĆ" - 4 polskie znaki i jest ok.
    Musiałabym znowu pozmieniać nazwy produktów na "róża" i zobaczyć czy będzie ok.
    I tak muszę przejrzeć stan danych w GMC, do końca przyszłego tygodnia dam znać.
     
  12. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    @MałgorzataK podasz mi nazwę swojego sklepu? Sprawdzę kilka rzeczy, a potem przypomnę się programistom ;)
     
  13. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
  14. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    @MałgorzataK poproszę jeszcze o nazwę produktu, który wyświetlał błąd kodowania.
     
  15. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
    @PiotrekZ - wszystkie z różą, czyli np. "RÓŻA - Olejek zapachowy Aroma House", "DRZEWO RÓŻANE - Olejek eteryczny ETJA". W sklepie mają zmienione nazwy na Roża i Rożane
     
  16. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
    @PiotrekZ - sprawdziłam listę produktów odrzuconych przez Google i mam "RÓŻOWE PIASKI" powód odrzucenia: "Błąd kodowania (podwójne kodowanie UTF-8) w atrybucie: tytuł"
     
  17. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    @MałgorzataK zgłoszenie jest w trakcie weryfikacji (ECOM-901), będę zajmował się nim osobiście, z góry proszę o cierpliwość, bo możliwe, że będzie konieczna konsultacja bezpośrednio u źródła (czyt. Google) ;)
     
  18. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
    Spoko, już jakiś czas jest jak jest, zrobiłam "obejście", więc tragedii nie ma aczkolwiek jest to uciążliwe (muszę pamiętać by nie łączyć Ó i Ż) ;)
     
  19. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    @MałgorzataK na ten moment udało mi się ustalić, że niedogodność dotyczy wielkich liter. Dla produktu "RÓŻOWE PIASKI" błąd się wyświetlił, dla produktu "różowe piaski" już nie :) Sugeruję, abyś zrezygnowała z wielkich liter zamiast polskich znaków, ze swojej strony przekazuję temat do dalszej weryfikacji.
     

Poleć forum znajomym