1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Dyski NVMe - wydajność

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika Balbin, 17 Luty 2018.

  1. Balbin

    Balbin Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    Witajcie, zauważyłem w opisie oferty że bazy danych chodzą teraz na dyskach NVMe, która mają być "250 razy szybsze" niż klasyczne. Jak to wpływa na wydajność? Korzystam z hostingu wordpress na dyskach SSD bo notorycznie przekraczałem parametry bezpieczeństwa na klasycznym hostingu i bazy danych się muliły. Czy te nowe dyski są zmianą na tyle poważną że warto rozważać powrót na hosting Cloud dla uzyskania większej pojemności dyskowej?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ciekawe pytanie, przekażę je do naszego zespołu technicznego, chociaż wydaje mi się, że konieczne będzie tutaj samodzielne przeanalizowanie korzyści jakie płyną z zastosowania obydwu rozwiązań. Wordpress Hosting SSD to nie tylko szybkie dyski SSD ale także podwyższone parametry bezpieczeństwa. Business Cloud pozostaje typowym hostingiem współdzielonym, ale ewoluuje tak samo jak wszystkie inne. Więc przyśpieszenie jednego elementu nie koniecznie oznacza, że przeniesienie serwisów nie będzie przekraczało pozostałych parametrów.

    QA-51716
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Mogę dodać, że sam dysk nie jest jedynym istotnym czynnikiem, inne ważne czynniki:
    • rozmiar bazy, czy zapytanie jest optymalne ( np. czy ma odpowiednie indeksy),
    • wspomniane przez Ciebie niedogodności mogły być spowodowane też ze względu na skrypty php,
    • ponadto znaczenie ma również aktualne obciążenie maszyny, na której znajduje się hosting współdzielony.
     

Poleć forum znajomym