1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE import z xml

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika zakupowo, 9 Marzec 2018.

  1. zakupowo

    zakupowo Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Proszę o pomoc bo w tym temacie ogólnie jestem ciemny. Szukałem dużo ale nic nie znalazłem.
    Chodzi mi o to, że część moich dostawców posiada bazę produktów zapisaną w XML i udostępnia mi link do swojego XML`a Chciałbym zaimportować produkty z ich XML do swojego sklepu, a później najlepiej automatycznie aktualizować stany magazynowe. Jak to można zrobić?
     
  2. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Jest kilka metod. Oczywiście po ówczesnym stworzeniu profilu XML w sklepie tak aby wiedział jak go czytać.

    Importować ręcznie poprzez załadowanie pliku.
    Poprosić programistę który napisze skrypt który będzie to robił automatycznie.
    Sparować program magazynowy z bazą XML który synchronizuje stany poprzez API
     
  3. zakupowo

    zakupowo Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Dzięki za informację ale to nadal dla mnie mało.
    A jak stworzyć profil XML w ClickShopie? tak aby przynajmniej na początku ręcznie importować produkty.
    Z tego co wiem to Clickshop jako sklep od tak nie udostępnia takiej możliwości. Tam tylko przez csv można importować, ale jakiś sposób musi być bo z jedną hurtownią jestem w jakiś cudowny sposób powiązany i ładnie wszystko mi się samo importuje. Jedyne co musiałem zrobić o założyć im konto w swoim sklepie webapi i oni jakoś się łączą z moim sklepem i uaktualniają mi bazę produktów i stany magazynowe.
     
  4. Emilian

    Emilian Początkujący Moderator forum

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    Z Twojego opisu wszystko wskazuje na to, że ta jedna hurtownia stworzyła oprogramowanie, które integruje się z naszą platformą. Jeżeli inne hurtownie takiego rozwiązania nie posiadają to na ten moment są dwa rozwiązania, czyli:
    - skorzystanie z importu danych za pomocą API a więc konieczne było by stworzenie lub zakup gotowego rozwiązania w postaci aplikacji która to obsłuży,
    - ręczne przerabianie wygenerowanego pliku XML na format CSV dopasowany do platformy Click Shop
     
  5. zakupowo

    zakupowo Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję za informacje.
    W takim razie czy mógł by ktoś podesłać linki do takich aplikacji. Szczerze mówiąc (być może to śmieszne) ale nie wiem gdzie tego szukać i tak właściwie jak nazwać takie oprogramowanie - bo coś w google trzeba wpisać aby znaleźć.
     
  6. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @zakupowo można skontaktować się z dowolną firmą programistyczną w celu napisania takiej aplikacji.
     
  7. zakupowo

    zakupowo Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Czyli rozumiem, że gotowców nie ma w tym przypadku.
     
  8. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
  9. zakupowo

    zakupowo Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję zamykam temat
     

Poleć forum znajomym