1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Integracja Allegro

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Andipol, 6 Marzec 2018.

  1. Andipol

    Andipol Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie,

    Allegro wprowadza wymóg posiadania 1% aukcji zgodnych z nowym szablonem (wycofanie HTMLa i innych elementów na poczet uproszczonej formy wyglądu aukcji). Zauważyłem, że ClickShop ma dodaną opcję, która pozwala stworzyć nowy profil aukcji, ale niestety tworzenie tego profilu chyba nie działa...

    1) Najważniejsze - nie mogę dojść do tego jak wstawić grafikę na print screenie poniżej - żadnego przycisku, żadnego aktywnego elementu, nie działa przeciąganie i upuszczanie grafik - kompletnie nic. Sprawdzane w IE, Mozilla, Chrome, Opera. Bez tego nie ruszę - a nie zamierzam ręcznie edytować nowych aukcji na Allegro.

    Allegro_01.png


    2)
    Mniej ważne, problem z nieprawidłowym powielaniem się elementów sekcji jeśli przełączamy się między opcją z dwoma grafikami i tekstem i znów grafiki i tekst - wtedy powielają się w sposób niewłaściwy elementy grafiki.


    Allegro_02.png


    Jeśli są tam usterki to proszę o szybką poprawę bo bez tego nie da się użyć nowych szablonów i zastosować nowych zasad Allegro.

    Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.
    Pozdrawiam,
    Andrzej
     
  2. Sobalus

    Sobalus Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    0
    Witam. Mam podobny problem. Chcemy się za to zabrać już teraz, bo pracy jest sporo.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Sprawdźcie proszę czy na górze w przeglądarce nie pojawia się komunikat o wyskakujących okienkach. Po kliknięciu przycisku powinno pojawić się takie okienko z opcją wyboru zdjęcia z wcześniej dodanych zdjęć dla danego produktu.

    @HubertK @LukaszC
     

    Załączone pliki:

  4. Andipol

    Andipol Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Witam ponownie,

    No to chyba się nie zrozumieliśmy do końca :) Ja myślałem i pisałem o samym szablonie (procesie jego tworzenia). Podczas jego tworzenia (aby móc go wykorzystać później na różnych aukcjach) nie mogę użyć zdjęć produktów - bo szablon to szablon. Dopiero jak będę miał go opracowany - to mogę go użyć w celu wystawienia aukcji na bazie konkretnego produktu - który ma swoje zdjęcia.

    Także wracając do mojego zgłoszenia - rozumiem w takim razie, że nie mogę stworzyć sobie szablonu w którym np. na samej górze mam jakiś banner firmowy, następnie puste pola na zdjęcia i opis produktu, a finalnie na dole banner stopki z telefonami itd. Rozumiem, że tego nie zrobię już w tych szablonach. Musiałbym sztucznie do produktów dołożyć również inne grafiki które chcę umieścić podczas wystawiania produktu aby w ogóle mieć szansę na ich wyświetlenie?

    Z góry dzięki za informację.
    Pozdrawiam,
    Andrzej
     
  5. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Andipol allegro nie pozwala już umieszczać zdjęć, które nie są widoczne w produkcie. Możesz to dodać tak jak mówisz, ale zdjęcie baneru powinno znaleźć się w miniaturkach produktu.
     
  6. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Na chwilę obecną korzystam z innej platformy do hurtowego wystawiania aukcji.
    W Clickshopie brakuje mi:
    • mapowania kategorii Allegro do kategorii sklepu,
    • nadawanie paczkomatów Allegro,
    • i pełnia szczęścia to zmawianie kuriera Inpost.
    Nie widzę tych opcji ale może je przeoczyłem. Czy coś się w tym względzie zmieniło lub zmieni?
    I jeszcze, czy gdybym zdecydował się na obsługę Allegro z Clickshopa, to czy mogę zaimportować istniejące aukcje bez tworzenia nowych kategorii i produktów?
     
  7. Andipol

    Andipol Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Jeszcze dodam, że nie działa pogrubienie tekstu w kreatorze szablonu. Po pogrubieniu tekstu i zapisaniu szablonu, ten wyświetla się ponownie zwykłą czcionką. Proszę o poprawkę.
     
  8. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Słoik tworzymy nową integrację z allegro i przekazaliśmy do programistów sugestię dodania od razu paczkomatów allegro
    @Andipol wystawiłem zgłoszenie do weryfikacji ECOM-1163
     
  9. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    @LukaszC a co z:
    • mapowania kategorii Allegro do kategorii sklepu,
    • zamawianie (nadawanie przez) kuriera Inpost.
    Czy z tym można coś zrobić?
     
  10. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Słoik sugestia została przekazana do działu rozwoju aplikacji :)
     
  11. drcontrol

    drcontrol Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Podłącze się do tego tematu, aby nie powielać wątków dotyczących integracji z Allegro.

    Próbuje wystawić aukcję na Allegro z poziomu ClickShop, czyli przechodzę do produktu, klikam akcje -> Allegro -> Używając kreatora aukcji. Otwiera się formatka do wystawienia oferty. Wybieram format oferty "kup teraz (bez licytacji)" ustawiam opis, kategorię, klikam dalej. I tu pojawia się problem, tj. w sekcji cena i czas trwania aukcji brak jest możliwości wybrani opcji "do wyczerpania przedmiotów", dlaczego?

    Pozdrawiam
    Dawid
     
  12. JakubW

    JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    124
    Docenione treści:
    13
    @drcontrol sprawdziliśmy tę kwestię dokładnie i faktycznie, jest tak jak piszesz. Przekazałem temat do Działu Rozwoju Aplikacji, aby sprawdzili czy jest to do poprawienia. Nr zgłoszenia to ECOM-1304 i aby tematu znowu nie odkopywać, informację o zrealizowaniu zgłoszenia przekażę Tobie jako PW :)
     

Poleć forum znajomym