1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Dodatkowe pole w formularzu zamówienia

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika michalhockey, 4 Kwiecień 2018.

  1. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    Co myślicie o tym, aby osoba fizyczna, która bierze paragon mogła wypełnić pole NAZWA FIRMY(to pole byłoby w tym przypadku NIEOBOWIĄZKOWE) w 2 kroku zamówieniu w koszyku?
    U mnie często zamawiają osoby fizyczne, które nie chcą faktury a dostawę chcą mieć w firmie. W tym przypadku zaznaczają pole FIRMA i przy okazji wpisują NIP, który wtedy jest obowiązkowy do wypełnienia. Ja wtedy muszę się kontaktować po złożeniu zamówienia co zrobić, bo NIP jest wpisany, a z drugiej strony jest zaznaczony PARAGON.

    Chyba, że jest na to proste rozwiązanie, na które nie wpadłem po kilku latach użytkowania Clickshop'a :)
     
  2. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
    Jestem za wprowadzeniem.
    Też tak chcę :)
     
  3. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    Z drugiej strony jeśli dążymy do jak najlepszej optymalizacji koszyka to dodanie takiego pola może tylko bardziej rozproszyć klienta podczas zakupu
     
  4. JakubW

    JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    124
    Docenione treści:
    13
    @michalhockey ale przecież jest już taka funkcjonalność w sklepie - "Inny adres wysyłki" . Klient wtedy podaje w swoich danych adresowych dane na osobę prywatną, ale w innym adresie wysyłki wpisuje adres firmy i problem rozwiązany - zaznaczony jest paragon, dane są na os.pryw. a wysyłka idzie na firmę. Generalnie jakiekolwiek zmiany w obowiązkowych polach formularza w Clickshopie wiąże się z edycją plików .tpl, co jest już dosyć zaawansowaną ingerencją w działanie sklepu. Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy, to ewentualne dodanie jeszcze jednego, nieobowiązkowego pola w formularzu z sugestią dla klienta, aby go zaznaczył, jeśli będzie brał paragon, a dostawa ma iść na firmę.
     
    michalhockey lubi to.
  5. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    Ehh faktycznie jest taka opcja, więc to wynika tylko z niedopatrzenia ze strony klientów. Przepraszam za kłopot i temat do zamknięcia :)
     
    JakubW lubi to.

Poleć forum znajomym