1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Formularz nie wysyła ale inny tak. Dlaczego?

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika MateuszJ, 19 Kwiecień 2018.

  1. MateuszJ

    MateuszJ Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    0
    Witam na Forum. Temat już był wałkowany ale żaden z opisanych nie załatwił mojego problemu.

    Testuję komponenty i moduły formularzy. Chodzi mi o zamówienie wirtualnego produktu, nie do końca o sam kontakt. Problem polega na tym, że niektóre formularze wysyłają maila a inne nie. I teraz tak:

    -poczta jest dobrze skonfigurowana w konfiguracji globalnej
    -wysyła maila testowego ale formularz już nie (SMTP)
    -poczta jest na home.pl
    -we wszystkie pola dobrze wszystko wpisane (from itd.)

    I co najdziwniejsze: formularz po kliknięciu WYŚLIJ zachowuje się tak jakby nie podejmował nawet próby wysłania

    Pomóżcie proszę bo już 3 dni nad tym siedzę
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    no jeśli, jak twierdzisz, wszystko dobrze wpisałeś, no to w czym Ci mamy pomóc? :)

    Wyślij informację:
    - co gdzie wpisałeś (czyli np. co wpisałeś w from etc.)
    - co to za formularz który Ci nie wysyła (kod lub "jakaś" nazwa)
    - wyślij nagłówki jakie dostajesz w wiadomości o której piszesz tu:
    Co to znaczy:
    Sprawdzałeś logi serwera pocztowego?
     
  3. MateuszJ

    MateuszJ Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    0
    Wrzucam screeny. Chodzi o komponent Convert Form. w wiadomości testowej dostaję w nagłówku nazwę, którą wpisałem czyli victor 11. Ale to jest wysyłane z Joomli a nie z formularza. Coś jeszcze potrzeba to doślę. Inny formularz potrafi wysłać wiadomość a ten nie.

    victor1.jpg victor2.jpg
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Z pewnością nie ma to znaczenia odnośnie wysyłki, ale w polu "from name" wpisałbym jakąś nazwę zamiast adresu e-mail. Czy możemy skorzystać z tego formularza gdzieś online, abyśmy mogli zrobić testową wysyłkę?
     
  5. MateuszJ

    MateuszJ Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    0
  6. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    to jak tak sprawdzamy to ja miałem problem czasem z wysyłaniem emaila z adresu na ten sam adres. Zmieniłbym to.

    W ramach testu ustawiłbym też obu użytkowników SMTP na taki sam.
     
  7. MateuszJ

    MateuszJ Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    0
    LorK gdzie obu użytkowników? Żaden ze sposobów nie działa...Support home też ma problem gdzieś...podobno to normalne
     
  8. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Sprawdzałeś logi serwera pocztowego?
     
  9. MateuszJ

    MateuszJ Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    0
    Gdzie to sprawdzić?
     
  10. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    na serwerze masz katalog /logs/ a w nim pliki mta.log.*
    Przejrzyj log dzisiejszy.
     
  11. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Ogólnie po sprawdzeniu tego formularza widzę, że w konsoli wyświetlają błędy związane z JavaScript podczas jego używania. Poza tym wyświetlany jest komunikat:
    Zdecydowanie sugeruje zmienić formularz na inny, np. z zabezpieczeniem captcha oraz sprawdzenie dlaczego w konsoli wyswietla sie ten drugi zacytowany komunikat.
     

    Załączone pliki:

  12. MateuszJ

    MateuszJ Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    0
    Ale inne formularze też nie chcą działać
     
  13. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Sprawdziłem jeszcze raz wskazane formularze kontaktowe. Po wysyłce wiadomości z poziomu drugiego formularza, widoczne są ślady w logach serwera o tej wysyłce. Wygląda na to, że drugi formularz wysyła poprawnie wiadomość.

    W przypadku pierwszego formularza, w logach serwera nie widać żadnych śladów o próbie wykonania wysyłki. Wygląda na to, że ten formularz nawet nie próbuje wysłać wiadomości. Rozwiązania szukałbym w konfiguracji pierwszego formularza.
     
  14. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ja powiem tak, zawsze miałem ten problem jeśli były na stronie 2 formularze.
    Wg mnie nie powinno tak być jeśli formularze są takie jakie są, nie powinno tak być czyli nie powinno działać.
    Formularze nie są takie same i wg mnie pierwszy nie będzie działał jeśli nie damy my w zamiast # pełnej ścieżki.
    druga sprawa, wg tej wtyczki drugi formularz zastępuje pierwszy więc też nie powinno to działać.
    Ja w tym widzę jedno rozwiązanie które może choć nie musi pomóc (pomoże jeśli formularze są poprawnie skonfigurowane)
    użycie np elementora i z niego wstawienie obu formularzy jeden pod drugim.
     
  15. MateuszJ

    MateuszJ Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    0
    Mam na zapleczu w wiadomościach Joomla, że:
    • PHP 5.5.9
    • MySQL 5.5.3
    • PostgreSQL 9.2
    • MS SQL nie będzie obsługiwany
    Może to te jest przyczyną? Nie mogę też instalować żadnych wtyczek. jest na to jakaś rada?
     
  16. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    php możesz zmienić w panelu lub używając .htaccess
    MS SQL nie używasz na swoim hostingu.
     
  17. MateuszJ

    MateuszJ Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    0
    Dobra, teraz zmieniłem formularz i działa, wysyła. ALE! Przy wysyłaniu wywala błąd "An error ocured coś tam..." no ale wysyła :) Martwi mnie to bo dla klienta może być to mylące.

    Druga sprawa: Kiedy załaduje stronę z formularzem to formularz sie nie ładuje. Trzeba stronę odświeżyć.

    Ktoś kuma może o co chodzi?
     
  18. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    ale co? Jak mamy Ci pomóc, jeśli nie działa ci coś tam??

    człowieku weź się ogarnij! Ręce odpadają. Wiesz jak wygląda Twoja wiadomość? Nie działa mi coś tam, gdzieś tam. Jak mam to naprawić?

    1. Jaki komunikat dostajesz?
    2. Jaki formularz?
    3. Jak ustawiłeś dla niego backend?
    4. adres formularza? (chyba, że się nie zmienił - bo na starym adresie wywala mi jakieś błędy JSowe)

    A tak biznesowo: jeśli masz klientów to nie możesz poprosić kogoś, kto Ci zrobi stronę?
     
  19. MateuszJ

    MateuszJ Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    0
    Ok, już precyzuję.
    Pierwszy problem związany jest z tym "An error occured..." Pomimo, że działa formularz pojawia się ten komunikat.

    Ad.1. Przy załadowaniu strony z formularzem on się po prostu nie ładuje. Trzeba odświeżyć stronę i dopiero się pojawia.
    Ad.2. SmartForm. Jest modułem załadowanym w artykuł
    Ad.3. Nie wiem co to jest
    Ad.4. Proszę adres: http://radio.victorel.home.pl/radio/index.php/pl/ I odnośnik w menu FORMULARZ
     
  20. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    to nie jest odpowiedź na moje pytanie

    pokaż jak to robisz. Bo możliwe, że źle.

    konfiguracja formularza (w pliku lub w interfejsie)
     

Poleć forum znajomym