1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Sprawdźcie błędy indeksowania po 5 stycznia 2017

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Pykon, 5 Luty 2017.

  1. Click Shop user

    Click Shop user Stały bywalec

    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    6
    Z nieszczęsnymi błędami nieistniejącej skórki /mobile (nieistniejącej!) poradziłem sobie dodając do pliku robots.txt wpis: Disallow: /mobile

    Screenshot-2018-5-22 Search Console – Błędy indeksowania - https www mojepokrowce pl .png Takie proste, a tak długo trwało szukanie rozwiązania...
    Przyczyna choroby nadaj pozostaje zagadką, dobrze, że dało się "zapudrować" objawy:)

    Pozdrawiam!
     
  2. piklop

    piklop Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    1
    To ja już odpuściłem sprawdzanie :( myśląc, że aktualizacja zrobi robotę a tu 400 błędów w wersji komputerowej a w wersji mobilnej 2.

    Domyślam się, że wpisanie
    Disallow: /mobile

    Nie zablokuje błędów w wersji na komputery ?
     

    Załączone pliki:

    • 1.jpg
      1.jpg
      Rozmiar pliku:
      74,3 KB
      Wyświetleń:
      366
    • 2.jpg
      2.jpg
      Rozmiar pliku:
      79,3 KB
      Wyświetleń:
      378
  3. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @piklop jesteś w stanie podać jakie błędy 404 są u Ciebie zapisywane ?
     
  4. Click Shop user

    Click Shop user Stały bywalec

    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    6
    U mnie sprawa była o tyle prosta, że wszystkie błędy miały wspólny początek "mobile".
    Poniżej archiwalny screen (po zaznaczeniu wszystkich jako NAPRAWIONE ilość 404 systematycznie rosła:
    Screenshot-2018-3-18 Search Console – Błędy indeksowania - https www mojepokrowce pl  - Kopia.png

    które wg pomocy z info@home.pl generowały się nie wiadomo skąd"
    "...po zapoznaniu się z plikiem, który Pan dołączył widzę, że wszystkie nieistniejące linki odnoszą się do stron generowanych przez nieistniejącą w Pańskim sklepie skórkę mobilną..."

    Plik robots.txt zmodyfikowałem samodzielnie, ręcznie dodając wiersz "Disallow: /mobile" i błędy skończyły się generować.
     

Poleć forum znajomym