1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Hosting w Home

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika iplywamy, 8 Czerwiec 2018.

  1. iplywamy

    iplywamy Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    Witam,

    Od lat posiadam konto w home.pl i jestem chyba już starym klientem :) generalnie z home nigdy nie miałem jakichś większych problemów, pomoc 24h, forum - wszystko ok.

    Posiadam Business Cloud Server. Na nim generalnie mam trzy serwisy na których mi zależy:
    www.iplywamy.pl - stronka o basenach
    www.forum.iplywamy.pl - forum na którym generalnie nie ma ruchu i jest bo jest
    www.koszykcudow.pl - sklep który od lat jest w fazie zamrożenia ale kiedyś chcę go w końcu odpalić

    Dostałem właśnie fakturę za Business Cloud Server.... 984,00 złote! Szczęka mi opadła bo chyba z rok temu było coś koło 700.

    Pytanie do Was, czy jest jakaś opcja/usługa w home, która mi wystarczy do obsługi tych serwisów? Na pewno SSL do sklepu jest potrzebnym, co więcej nie pamiętam - kiedyś zmieniałem klasę serwera na wyższy (chyba kiedyś tylko 3opcje były dostępne) tylko nie pamiętam po co, coś widocznie niższe wersje nie obsługiwały.

    Pomóżcie, proszę i doradźcie - bo na pewno tysiak rocznie dla mnie za sam serwer to zdecydowanie za dużo. Będę zmuszony uciekać do konkurencji albo zamknąć wszystko w diabły bo to zbyt kosztowne hobby się robi. Temat dość pilny, mam jeszcze z tydzień na dokonanie płatności za FV.

    Pomożecie?

    Pozdrawiam,
    Marceli
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wydaje mi się że porównywanie oferty na przedłużenie z ofertą na pierwszy rok u konkurencji mija się z celem, chyba że co 12 miesięcy będziesz migrował między usługami. Co do oferty indywidualnej - wystawiłem pod Twoim kontem zapytanie. Zapewne po weekendzie coś zacznie się dziać.

    My nie wspieramy migracji danych między usługami, ale pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z naszej oferty zmieniając usługę, nie mniej jeśli chciałbyś mieć dopasowaną do swoich potrzeb, trzeba by rzucić okiem czego tak naprawdę Twoje witryny potrzebują, bo może nie bez powodu masz najwyższy pakiet (parametry bezpieczeństwa).
     
  3. iplywamy

    iplywamy Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    Dzięki za reakcję. Raczej nie zamierzam skakać po dostawcach co roku, ale coś mi się wydaje że moje małe serwisy nie potrzebują aż takiego wypasu za prawie tysiąc złotych. Home chyba też podniosło ceny, bo wydaje mi się że rok temu płaciłem ok. 700. Być może oferta home też się na tyle zmieniła że moglibyście zaoferować tańsze rozwiązanie. Liczę na pomoc w tym temacie bo nie chciałbym zmieniać dostawcy, ale z pewnością aktualna cena jest dla mnie zbyt wysoka aby sobie trzymać kilka serwisów w home.
     
  4. iplywamy

    iplywamy Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    z tego co widzę zmieniłem hosting ze starter na server w 2014, sklep przenosiłem w 2016, forum 2015 - przeszukałem całą korespondencję z ówczesnym deweloperem - za nic nie mogę dojść po co robiłem upgrade na droższą opcję ale z pewnością był jakiś powód.. może wtedy w 2014 serwer starter miał bardziej ograniczone opcje? Poza pojemnością i ilością baz mySql nie widzę różnicy... https://home.pl/hosting/
    może moje serwisy mogłyby działać bez przeszkód nadal na starterze? to połowa obecnej faktury i do zaakceptowania
     
  5. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
  6. iplywamy

    iplywamy Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    Hmm... wiesz, możliwe że chodziło mi o zwiększenie ilości min pamięci do 512MB, to mogło być to.

    Ale i tak w home robi się koszmarnie drogo, podnieśli cenę serwera o 247,48 w stosunku do zeszłego roku. Naprawdę poważnie się zastanawiam nad przejrzeniem oferty konkurencji.
     
  7. iplywamy

    iplywamy Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    Ciekawe czy dział zatrzymania Klienta się ze mną skontaktuje... bo jak na razie nie widzę zainteresowania z ich strony :)
    Zupełnie jak UPC, dopóki byłem klientem i sygnalizowałem chęć jakiejś zmiany, nie było oferty :) jak zrezygnowałem naprawdę - wtedy naprawdę świetną ofertę przygotowali ale było już za późno bo podpisałem glejt u nowego operatora...
     
  8. iplywamy

    iplywamy Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    No i jak na razie cisza ze strony home.pl. Nie potrzebuję miejsca 500GB, jedynie 512RAM czego nie ma w niższej wersji a osobno dokupić nie można.. Konkurencja oferuje to samo za połowę tych pieniędzy (oczywiście mniej dostępnej przestrzeni). Cóż, po tych paru ładnych latach bycia z home przyjdzie mi się z Wami rozstać. A szkoda, bo nie miałem z Wami problemów. Jutro po południu chyba przyjdzie mi czas zacząć migracje usług do innego dostawcy. Pozdrowienia dla załogi home - zawsze miło mi się z Wami pracowało, ale jak rozumiem, macie związane ręce bo ktoś na górze ma taką politykę a nie inną. Bywa. Biznes jest biznes. Na szczęście home nie jest monopolistą na rynku i jest wybór.
    Pozdrawiam.
     

Poleć forum znajomym