1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE PRZEKIEROWANIE INDEX.PHP / INDEX.HTML - ADRESU IP NA DOMENĘ

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika jacjec, 28 Marzec 2017.

  1. jacjec

    jacjec Uczestnik

    Wiadomości:
    27
    Docenione treści:
    1
    Witam

    Czy może mi ktoś pomóc szukam rozwiązania związanego z
    - PRZEKIEROWANIE INDEX.PHP / INDEX.HTML
    - PRZEKIEROWANIE ADRESU IP NA DOMENĘ

    Wklejam następujące dyrektywy do htaccess i spowodowały one zablokowanie działania sklepu:

    RewriteEngine on
    RewriteRule ^index.(php|html|htm)$ / [R=301,L] - ta zablokowała sklep

    RewriteEngine on
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^XXX\.XXX\.XXX\.XXX
    RewriteRule (.*) http://www.domain.com/$1 [R=301,L] - ta nie działa ale nie zablokowała sklepu

    Redirect 301 91.121.146.41 domena.pl - ta zablokowała sklep

    Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Jest to istotne z punktu WSO co ma teraz ogromny wpływ na SEO ?
     
    Ostatnia modyfikacja: 28 Marzec 2017
  2. jacjec

    jacjec Uczestnik

    Wiadomości:
    27
    Docenione treści:
    1
    Czy to może będzie działać prawidłowo ?

    <IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteBase /
    RewriteRule ^index\.php$ - [L]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteRule . /index.php [L]
    </IfModule>
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @jacjec sugeruję, abyś wysłał zapytanie za pomocą formularza kontaktowego do naszego Biura Obsługi Klienta, może nasz specjalista ds. Click Shop będzie znał rozwiązanie. Nie wszystkie przekierowania dodawane do htaccess w Click Shop będa funkcjonowac poprawnie.
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ja nie znalazłem poprawnie działającego, a chyba wszystkie sprawdziłem możliwości.
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W sklepie Click Shop funkcjonuje wewnętrzny mechanizm, który przepisuje przekierowania i adresy znajdujące się w htaccess. Czekam na informacje od architekta sklepu Click Shop odnośnie planów wprowadzenia możliwości dodawania własnych przekierowań 301.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Na pierwszy kwartał 2018 zaplanowane jest wdrożenie mechanizmu, który pozwoli na łatwe przypisywanie 301 do poszczególnych elementów sklepu (np. produkty czy strony informacyjne). Teoretycznie zatem kwestie przekierowań opisane między innymi w powyższym temacie powinny zostać rozwiązane.
     
  7. ziolowaapteka

    ziolowaapteka Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    4
    Witam, kończy się drugi kwartał 2018. Czy jest już możliwość przypisania przekierowań index.html<->index.php?
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @ziolowaapteka skonsultowałem temat związany z przekierowaniami w sklepie, narzędzie służące do dodawania przekierowań jest obecnie testowane (testy przedwdrożeniowe). Już niedługo, już niebawem, jeszcze momencik.
     
  9. jacjec

    jacjec Uczestnik

    Wiadomości:
    27
    Docenione treści:
    1
  10. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @jacjec adresu IP nie przekierujesz, ale dla index.php i html zrób tak:
    adres względny ustaw /index.php (w 2 przekierowaniu /index.html) a w sekcji na co chcesz przekierować dajesz adres URL i /
     
  11. jacjec

    jacjec Uczestnik

    Wiadomości:
    27
    Docenione treści:
    1
    Dzięki! Działa! :D Mam nadzieje że niedługo problem związany z przekierowanie ip na domenę również zostanie rozwiązany!
     
  12. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @jacjec otrzymałem informację od działy rozwoju aplikacji, iż nie będzie dodawana możliwość przekierowania adresu IP na adres, ponieważ sklepy internetowe nie będą posiadały dedykowanego IP.
    W powyższej sytuacji zamykam wątek.
     

Poleć forum znajomym