1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Import a zadania cykliczne

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika abc1, 4 Marzec 2018.

  1. abc1

    abc1 Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    4
    Na serwerze posiadam samoistnie aktualizujący się plik (generowany z programu sprzedażowo-magazynowego) zawierający aktualne stany magazynowe i ceny. Wiem, że w clickshopie mogę aktualizować powyższe dane ręcznie za pomocą opcji Asortyment > Importuj.
    To, co chciałbym uzyskać, to samoistne wykonanie importu ze wspomnianego pliku.
    Można to jakoś sprawnie osiągnąć?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wydaje mi się że jedynym rozwiązaniem będzie tu skorzystanie z importu danych za pomocą API a więc konieczne było by stworzenie lub zakup gotowego rozwiązania w postaci aplikacji która obsłuży. @PrzemekK @HubertK @LukaszC rzucicie okiem?
     
  3. abc1

    abc1 Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    4
    Czy coś więcej już wiadomo w tej sprawie?
     
  4. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Tutaj jedyną możliwością jest skonstruowanie skryptu po restAPI.
     
  5. abc1

    abc1 Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    4
    Czy istnieje może możliwość, aby po wywołaniu adresu url następowało zaktualizowanie w oparciu o dany plik z danymi?
    Coś przykładowego:
    www.sklep123.home.pl/wykonajimport?cwd-import=10&delang=pl_PL&import_file=plik.csv
    Byłoby to świetne rozwiązanie.

    Mój system sam umieszcza aktualny plik na serwerze, niestety nie można w żaden prosty sposób zautomatyzować pobierania danych przez clickshop.
    A jaka jest konkretna strona do opisu api tej funkcjonalności?
     
  6. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Pliki CSV to przestarzałą technologia i wymaga wywoływań crona czyli automatyzacji na serwerze.
    Teraz programy korzystają z rest API czyli wywoływań push. Dane są wypychane do serwera wtedy kiedy jest to konieczne czyli za każdym razem kiedy stan na na magazynie spadnie. To daje dokładność aktualizacji co do 1min zazwyczaj.

    Jak jesteś wstanie wydać kilka stówek to na oferii znajdziesz zdolnych ludzi którzy oprogramują ci aplikację która będzie pobierać dane z pliku CSV i wysyłać poprzez API do clickshopa.
    Bardzo często jest też tak że jak odezwiesz się do firmy od programu magazynowego też mogąc i to szybko oprogramować w module.

    Serwery clickshopa raczej nie będą wykonywać zadań cyklicznych w takiej formie bo gdyby kilka tysięcy użytkowników ustawiło takie aktualizacje to słabo widzę to w świetle wydajnościowym choć nie twierdzę że nie można tego dokonać jednak wtedy aktualizację przeprowadzane są max 3 razy na dobę a to dla utrzymania stanu jest bezużyteczne.
     

Poleć forum znajomym