1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE RWD: "Widok ze zdjęciem" na stronie głównej, "widok pełny" na stronach listy produktów ?

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika salaryman, 19 Styczeń 2018.

  1. salaryman

    salaryman Stały bywalec

    Wiadomości:
    35
    Docenione treści:
    2
    Czołem, jestem nowym na forum, choć od lat tu zaglądam i się uczę ;)

    Jak w stylach typu RWD sprawić aby domyślnym trybem wyświetlania produktów polecanych na stronie głównej był "Widok ze zdjęciem", a na stronach kategorii produktów (listy produktów) były one wyświetlane w trybie "widok pełny"?

    W opcjach stylu, w zakładce "Lista produktów" można zmodyfikować domyślny widok - ale jest on wtedy domyślny również dla sposobu wyświetlania produktów na stronie głównej, nie tylko na listach produktów.

    Z dokumentacji technicznej i grzebiąc w plikach tpl zorientowałem się że za sposób wyświetlania odpowiada zmienna $view, która przyjmuje wartości: desc (nazwa i opis), phot (nazwa i zdjęcie), full (wszystko). Pozostaje pytanie gdzie i jak te wartości wskazać.

    Zakładam że zmian można by dokonać w pliku index/index.tpl czy też może product/tableofproducts.tpl ale dotychczas nie udało mi się ustalić gdzie i co zmienić.

    Kto wie jak to zrobić?
    Pozdrawiam!
     
  2. salaryman

    salaryman Stały bywalec

    Wiadomości:
    35
    Docenione treści:
    2
    Chyba znalazłem rozwiązanie, jest bardzo proste, może się komuś przyda.
    Wystarczy na początku modułu index/index.tpl dodać:
    Kod:
    {assign var="view" value=phot}
    ...co sprawi że na głównej stronie będzie załadowana część modułu
    product/tableofproducts.tpl opisująca wygląd trybu "phot" (nazwa i zdjęcie).

    Pozdrawiam
     
    LukaszC i Grzesiek lubią to.
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ustawiam jako rozwiązane. Zespół eCommerce rzuci jeszcze okiem na ten temat jak coś uzupełni informacje.
     
  4. Biosens

    Biosens Uczestnik

    Wiadomości:
    27
    Docenione treści:
    0
    salaryman możesz po kolei napisać jak mam do tego dojść ? Jestem nowa w tych tematach i tworzeniu modułów? Jak utworzyć moduł index/index.tpl ( gdzie się to tworzy? ) i gdzie dodać ten kod ???? Help.
     
  5. salaryman

    salaryman Stały bywalec

    Wiadomości:
    35
    Docenione treści:
    2
    W menu panelu administracyjnego:
    Konfiguracja > Wygląd > Aktywny styl graficzny

    Sekcja "Edycja zaawansowana", tam trzeba wybrać plik index/index.tpl
    kliknąć na kółko zębate po prawej i wybrać "Edytuj",
    na górze wkleić linijkę:
    {assign var="view" value=phot}

    kliknąć "Zapisz" i powinno działać...
     
  6. Biosens

    Biosens Uczestnik

    Wiadomości:
    27
    Docenione treści:
    0
    salaryman Nie działa ....

    mam tak :
    {assign var="view" value=phot}
    {include file='header.tpl'}
    <body{if $body_id} id="{$body_id|escape}"{/if}{if $body_class} class="{$body_class|escape}"{/if}>
    {include file='body_head.tpl'}
     
    Ostatnia modyfikacja: 6 Lipiec 2018
  7. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Biosens sprawdź czy w Konfiguracja->Wygląd->Aktywny styl graficzny->Lista produktów->domyślny widok tutaj powinno być zaznaczone Lista :)
     
  8. Biosens

    Biosens Uczestnik

    Wiadomości:
    27
    Docenione treści:
    0
    @LukaszC jeśli zaznaczę listę to mam też na głównej stronie widok lista - a chciałabym na głównej stronie mieć widok ze zdjęciem tylko, a jak kliknę w menu w daną kategorie produtu widok LISTA. Czy takie coś da się zrobić ?
     
  9. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Przy dodaniu tej dyrektywy co opisał @salaryman ustawiasz wymuszenie na stronie głównej widoku zdjęcia, a nie listy. Sprawdź dla pewności, czy na pewno masz aktywny styl graficzny ten który modyfikowałaś, ponieważ zmiany w tpl można robić tylko na duplikacie szaty oryginalnej.
     
  10. Biosens

    Biosens Uczestnik

    Wiadomości:
    27
    Docenione treści:
    0
    LukaszC mam ustawiony widok domyślny jako LISTA, na początku modułu index/index.tpl wprowadzam dyrektywę podaną przez @salaryman i dalej mam wszędzie widok listy...

    ale jak przechodzę na pogląd do index/index.tpl to dyrektywa pomimo kliknięcia Zapisz nie zapisuje się...
     
  11. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Biosens sprawdź dla pewności jeszcze tą modyfikację w następujący sposób:
    - ustaw zmodyfikowaną skórkę jako aktywną,
    - ustaw wymuszenie adresu (konfiguracja->ustawienia podstawowe->informacje o sklepie)
    - uruchom tryb prywatny i uruchom własną stronę sklepu.
    Kod działa na 100% sprawdzałem to u siebie i najprawdopodobniej sprawdzałaś skórkę na podglądzie z wymuszeniem adresu (zawsze pokazuje się wtedy skórka domyślna ustawiona jako aktywna) lub coś w pamięci przeglądarki miałaś zapisane :)
     
    Biosens lubi to.
  12. Biosens

    Biosens Uczestnik

    Wiadomości:
    27
    Docenione treści:
    0

Poleć forum znajomym