1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Eksport wariantu tekstowego

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Dominik, 3 Październik 2017.

  1. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Cześć, od wprowadzenia eksportu wariantów, czekam na eksport wariantu tekstowego. Niestety na tę chwilę to nie działa i tracimy dziennie 30-60 minut na sprawdzenie każdego zamówienia i skopiowanie do arkusza wariantów tekstowych.

    Przykład:
    To, co się wyeksportowało:

    Adresówka dla psa Doggie [ Rozmiar: L (∅3cm) dla psów duzych; Kolor adresówki: 8 szary ]

    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NAE4W62mmhN9BWUYO0dLoGolHkTLkUCb43v-kYILdLg/edit?usp=sharing

    To, co jest w zamówieniu - 3 ostatnie warianty, to wariant tekstowy, pierwsze dwa to warianty wyboru:

    wycinek z click-shopa.PNG

    P.s. @Mariusz, przez infolinię zgłaszałem tę sprawę ponad rok temu.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Skonsultowałem temat, faktycznie były takie zgłoszenia, ale do dziś nie zostało to rozwiązane, wystawiam nowe zgłoszenie i podsyłam je od razu do kierownika produktu wraz z komentarzem, działamy: FEEDBACK-1305
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Dominik w ramach zgłoszenia FEEDBACK-1305 otrzymałem informacje, że wskazana sugestia została przekazana do działu zajmującego się rozwojem sklepów Click Shop. Na tę chwilę jest za wcześnie na podanie szczegółowych informacji (np. na temat potencjalnego terminu wprowadzenia sugestii w życie), ale gwarantuję, że wrócę tutaj do tematu na forum, gdy otrzymam stosowne informacje od kierownika produktu.
     
  4. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    @Mariusz to w zasadzie jest jak to się na rozwijaj.home.pl nazywało Błąd, a nie sugestia - możesz eksportować zamówienia z wariantami, z tym, że nie wszystkimi :p

    Czy dzisiaj też jest jeszcze za wcześnie na podanie szczegółowych informacji (np. na temat potencjalnego terminu wprowadzenia sugestii w życie)?
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Z mojej strony przekazałem sugestię do kierownika produktu, gdy tylko otrzymam informacje na temat aktualizacji zgłoszenia FEEDBACK-1305, to bezzwłocznie o tym tutaj poinformuję.
     
  6. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Cześć @Mariusz,
    nieco spóźnione, ale szczere... Życzenia z okazji Miesięcznicy zgłoszenia błędu. To taka nasza Narodowa tradycja się robi, więc i ja się dołączę. :p Co tam w temacie słychać?
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Dominik na ten moment nie mamy jeszcze żadnej aktualizacji. Od osób mądrzejszych ode mnie dostałem informacje, że ten typ wariantu jest dość specyficzny i może wymagać więcej czasu na wprowadzenie zmian.
     
  8. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    @Mariusz, ja to rozumiem. Więcej znaczy ile - tydzień? Miesiąc? Dwa miesiące? Trzy?
    ...

    Rok w internecie to już nie "więcej czasu", to już pół pokolenia :)
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Napiszę wprost, że nie liczyłbym niestety szybko na poprawkę, ponieważ tak jak napisałem ten typ wariantu jest dość specyficzny z perspektywy programistów.
     
  10. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Cześć @Mariusz, co słychać w temacie? Wiem, wiem, temat łatwy nie jest, ale kto jak nie Wy? Prawda? To co, przy najbliższej aktualizacji?
     
  11. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Poprosiłem w zespole ecommerce o sprawdzenie statusu tematu, numer zgłoszenia się zmienił (jest to teraz: ECOM-8). Wrócimy tutaj do tematu na forum z informacją zwrotną.
     
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Status zgłoszenia jest nadal taki sam. Proszę jeszcze o cierpliwość, w najbliższych planach nie mamy zaplanowanego wdrożenia takiej funkcji. Możliwe, że uda nam się to w 2018 roku, ale nie mogę w tej chwili nic obiecać. Numer zgłoszenia: ECOM-8.

    Bezzwłocznie poinformuję tutaj na forum, jak status zgłoszenia ECOM-8 zostanie zmieniony.
     
  13. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    @Mariusz , świetnie, że w 2018 uda się ten błąd naprawić. Co prawda, szkoda, że to trwa ponad rok, ale mam nadzieję, że potrwa mniej niż dwa lata (od zgłoszenia w 2016 roku). A może te warianty są dostępne przy logowaniu przez API?
     
  14. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
  15. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
  16. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Dominik przepraszam za pomyłkę, niestety w restAPI nie ma możliwości pobrania zamówienia z wariantami.
     
  17. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Cześć Mariusz, rozmawiałem w tym tygodniu z ludźmi z Shopera i twierdzą, że nie mają nawet takiego zgłoszenia. Skoro wariantu tekstowego nie da się też pobrać przez API, to jest to błąd dyskwalifikujący warianty tekstowe. Ponawiam pytanie: kiedy będzie możliwość eksportu wariantów tekstowych?!
     
  18. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Dominik zgłoszenie jest przez Nas wystawione i zgłoszone do twórców oprogramowania jako sugestia do aplikacji "hurtowy import wariantów i atrybutów", niestety nie posiadamy jeszcze informacji zwrotnych kiedy zostanie to wdrożone.
     
  19. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    A czemu jako sugestia, a nie fix bug? Przecież to ewidentna niedoróbka. Jeszcze żeby można było wyciągnąć te dane przez API, a tak? Ręczna robota lub zmiana systemu :( słaba alternatywa...
     
  20. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Przypominam się również z tym pytaniem, ale przede wszystkim z pytaniem podstawowym - kiedy będzie ta poprawka? Albo jakikolwiek sposób na eksport danych z wariantem tekstowym?
     

Poleć forum znajomym