1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Logowanie SSH

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika scorpion, 6 Sierpień 2018.

  1. scorpion

    scorpion Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    2
    Dzień dobry
    Kiedyś można było logować do ssh z kont, które miały ustawiony dostęp do ftp. W tej chwili do ssh można logować sie jedynie z konta głownego. Też tak macie?
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    tak, też tak miałem.

    Z kont SSH można korzystać TYLKO jeśli:
    * jest to konto główne
    * jet to konto typu FTP a nie email (jak to było do tej pory).
     
  3. scorpion

    scorpion Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    2
    A jak pytałem się na infolini to facet mówił że nic nie zmieniali a o tym koncie ftp to nawet nie widział. Jakiś czas temu działało z kontem email i nie było problemu. Utworzyłem to konto ftp i tak nie ma dostępu, mogę logować się tylko z konta głównego. Z tego wynika że u każdego to działa jak chce.
     
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    a widzisz, mi powiedziano, że był update i konta email nie mogą się logować po SSH i trzeba założyć konto FTP. Założyłem i działa.


    Nie pamiętam, ale może trzeba załączyć opcje dostęp do backupów? Ja i tak chciałem mieć pełny dostęp dla tych kont.
     
  5. scorpion

    scorpion Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    2
    Mam ustawiony dostęp do kopii dla konta ftp a po ssh dostęp jest zabroniony. Można logować się tylko z konta głównego.
     
  6. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    u mnie działa :)
    Sprawdziłem - może być bez załączonej opcji "dostęp do backupów".
    Dziwnie działa opcja "dostęp do wybranego katalogu" ale w moim przypadku konta i tak mają pełny dostęp.
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/bezpieczne-polaczenie-sftp-z-serwerem-w-home-pl
    Brak dostępu SSH dotyczy jedynie kont mailbox czyli kont e-mail z dostępem do FTP. Dla typowych kont FTP nie powinno być problemu, pod warunkiem że mają oczywiście pełny dostęp do FTP.

    Jeśli problem nadal występuje, proszę o wskazanie konkretnych nazw: nazwy serwera, nazwy kont FTP na których następuje próba połączenia SSH oraz komunikat błędu jaki jest zwracany w programie. Dane poproszę na PW.
     
  8. scorpion

    scorpion Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    2
    Może kiedyś to poprawią.
     
  9. scorpion

    scorpion Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    2
    Problem rozwiązany trzeba logować się wpisując nazwę użytkownika w putyy 'konto1.serwer' a ja wpisywałem samą nazwę konta. Przy koncie głównym wystarczy wpisać samą nazwę.
     
    casar lubi to.

Poleć forum znajomym