1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Przypisanie domeny do sklepu ClickShop

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika szermierz, 21 Kwiecień 2016.

  1. szermierz

    szermierz Zaglądacz

    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    2
    Witam,

    Prosze o informację jak dodać domene do sklepu ClickShop. Zrobilem wszystko jak w instrukcji lecz domene trzeba chyba jeszcze przekierowac na katalog w instrukcji nie ma opisu od A do Z jak pod ClickShopa podpiac domene Proszę o pomoc
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Odnotuję sobie to i uzupełnię dokumentację, teoretycznie rozwiązują to 3 artykuły:
    W Twoim przypadku, wykonałeś konfigurację poprawnie, poza jednym elementem: pole przekierowanie ruchu w domenie zostaw bez przekierowania. W przypadku sklepu wystarczy podłączyć domenę do serwera sklepu i zapisać zmiany.

    Tą zmianę wykonasz w panel.home.pl w ustawieniach domeny.

    Jeśli chodzi o sam sklep --> konfiguracja --> Ustawienia podstawowe --> Informacje o sklepie, tu wprowadzasz pełny adres domeny pod którą sklep ma być aktywny.
     
  3. szermierz

    szermierz Zaglądacz

    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    2
    Dziękuję za informację teraz wszystko działą
     
    Grzesiek lubi to.
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @szermierz jeśli będziesz miał więcej pytań dot. obsługi serwera, sklepu czy innych usług, pisz śmiało. Na forum zawsze ktoś się kręci :)
     
  5. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Witam,
    a ja mam ciut inny problem.
    Zakupiłam nową domenę i dopóki nie zrobię prostej strony (jakby wizytówkę + podstawowe informacje o działalności), to chciałam skonfigurować ją tak, by klikając na nią, przekierowało do sklepu Click Shop Premium, (najlepiej na konkretną stronę - tam gdzie jest wzmianka o tej nowej działalności).
    I... wyskakuje mi błąd, gdy robię konfigurację domeny.
    Klikam "przypisz domenę do usługi w home.pl" i po podaniu hasła wyskakuje błąd: "nieprawidłowe hasło"...
    Dawałam już chyba wszystkie (do panelu home / panelu administracyjnego sklepu) i ciągle błąd...Czy Ktoś mi podpowie o jakie hasło chodzi?
     
  6. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Musi to być hasło do sklepu ClikShop - tak jak do Panelu Administracyjnego logujesz się np. nazwą domeny, tak samo nazwą sklepu możesz się zalogować (np. loginem sklep12345). Jeśli nie kojarzysz hasła, to na zakładce Usługi możesz je zmienić - wystarczy kliknąć w nazwę usługi i u góry wybrać Zmień hasło (lub ikona kłódki w rozwijanym podmenu).
     
    Grzesiek lubi to.
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @Danuta N. dokładnie tak. Każda usługa rejestrowana na naszej stronie, jest także usługą której nazwa może być loginem do panelu a dalej do konfiguracji usług. Rejestrując serwer, masz: serwer123456 a sklep: sklep123456
    Hasło nadajesz podczas rejestracji a jeśli go nie znasz, w panelu przechodzisz do sekcji USługi i klikając w nazwę wybranej usługi dostępna będzie opcja zmień hasło.

    W pierwszym polu podajesz hasło którym logowałaś się do Panelu (hasło usługi której nazwą wykonane było logowanie). W drugim i trzecim nowe hasło. I wracasz do konfiguracji domeny.

    Daj znać czy się udało i czy przekierowania działają ok. Jeśli nie, podaj konkretne adresy.
     
  8. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Dziękuję za pomoc! :)
    Po zapisaniu pojawiło się: "Poprawnie zapisano zmiany konfiguracji domeny."
    Teraz czekam, by po wpisaniu adresu tej nowej witryny zniknęło... obsługą techniczną domeny zajmuje się home.pl, a pokazało się faktyczne przekierowanie, ale to pewnie musi chwilę potrwać :)
     
  9. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Danuta N. Ja bym usunął przekierowanie w Panelu home.pl z pola: "Przekierowanie ruchu (IP/host/URL/katalog)" i zapisał zmiany (aby to pole pozostało puste). Następnie w Panelu sklepu Click Shop w ustawieniach pozycjonowania (Konfiguracja -> Marketing -> Pozycjonowanie -> Zaawansowane) w pierwszym polu od góry o nazwie "htaccess" umieściłbym poniższy kod:
    Kod:
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?foreverbielsko\.pl [NC]
    RewriteRule (.*) https://niespodzianka4you.pl/pl/i/CIESZ-SIE-PRACA/18$1 [R=301,L]
    Kod spowoduje, że wszyscy którzy wejdą na adres domeny foreverbielsko.pl, zostaną przekierowani pod adres: https://niespodzianka4you.pl/pl/i/CIESZ-SIE-PRACA/18
     
  11. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Dziękuję. Pierwszy krok wykonałam. Czy podczas wklejania kodu w Konfiguracja -> .... mam usunąć to co tam, było wcześniej?
    Tj:
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(.*.)?sklep1234567.home.pl
    RewriteRule ^(.*)$ http://www.niespodzianka4you.pl/$1 [R=301,L]

    Czy to pozostawić?
     
  12. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Zostaw jak jest, dopisz tylko poniżej:
    Kod:
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?foreverbielsko\.pl [NC]
    RewriteRule (.*) https://niespodzianka4you.pl/pl/i/CIESZ-SIE-PRACA/18$1 [R=301,L]
     
  13. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Niestety nie działa. Wkleiłam w okno htaccess - nie udało się. Wkleiłam w puste okno poniżej - również nie działa
     
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Dziwne, ale faktycznie nie działa to u Ciebie w sklepie. Jest to o tyle dziwne, bo jak sprawdzałem na prywatnym serwerze na zwykłym pliku htaccess, to udało mi się przekierować domenę na podstronę w Twoim sklepie. Sprawdzę to i dam znać.
     
  15. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Dziękuję :)
    Czy może mieć na to wpływ, że w drugim oknie htaccess mam wpisany jakiś kod...? Niestety nie dam rady go skopiować, by go tu wkleić...

    Coś takiego:
    Options-Indexes RewriteEngine On RewriteRule....
     
  16. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Nie sprawdziłem dokładnie kodu w pierwszym oknie. Już go usunąłem i przekierowanie działa poprawnie. Temat ustawiam jako rozwiązany :). Zaproponowany kod był poprawny, powinniśmy jednak usunąć to o czym wspomniałaś w pierwszym polu - po usunięciu, przekierowanie działa.
     
  17. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Dziękuję - faktycznie próbuje przekierować, ale pojawia się komunikat o niezabezpieczonym połączeniu:
    Właściciel witryny www.niespodzianka4you.pl niepoprawnie ją skonfigurował. Program Firefox nie połączył się z nią, aby chronić użytkownika przed kradzieżą informacji.

    Proszę o podpowiedź, jak to można poprawić?
     
  18. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Danuta N. usunąłem z tego kodu przedrostek "www", który był podany w kodzie:

    Kod:
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?foreverbielsko\.pl [NC]
    RewriteRule (.*) https://www.niespodzianka4you.pl/pl/i/CIESZ-SIE-PRACA/18$1 [R=301,L]
    Twój kod teraz wygląda tak i będzie teraz działać poprawnie (bez komunikatu błędu o szyfrowaniu):

    Kod:
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?foreverbielsko\.pl [NC]
    RewriteRule (.*) https://niespodzianka4you.pl/pl/i/CIESZ-SIE-PRACA/18$1 [R=301,L]
    PS. Nie musisz nic zmieniać w sklepie. Zmiany już zapisałem w Twoim sklepie.
     
    Danuta N. lubi to.
  19. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Dziękuję! Dziękuję! Dziękuję! :)
    Dla mnie był to temat nie do przejścia.
     
    Mariusz lubi to.
  20. Anna/SillyDesign.pl

    Anna/SillyDesign.pl Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    Wczoraj wydelegowałam domene na serwery home (wpisałam te 3 dns) i domena jest juz na serwerach home. Niestety nie moge jej przypisac do mojego sklepu click-shop. Domena sillydesign.pl Zalaczam printscreeny.
    Prosze o pomoc, od wczoraj nie dziala mi sklep i poczta!!!
     

    Załączone pliki:

Poleć forum znajomym