1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Blog na sklepie

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Netrom, 30 Sierpień 2018.

  1. Netrom

    Netrom Zaglądacz

    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    0
    Dzień dobry,
    Chciałbym na moim sklepie zacząć prowadzić blog, jednak słyszalem, że lepiej jest mieć blog postawiony na WordPressie i jakoś (jak?) spiąć go z domeną. Czy to prawda?
    Jeśli nie, w jaki sposób mogę skutecznie prowadzić blog z poziomu click shopu? Zauważyłem, że gdy utworzę kategorie wpisów, to kompletnie nie są widoczne, gdy stronę odpali się na komórce (na komórce nie widać nagłówka strony, w któym chciałem umieścić kategorie wpisów).
    www.pupilunch.pl
     
  2. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Netrom można korzystać z Wordpressa do tworzenia bloga, tylko nie przypniesz do tego bloga twojej domeny głównej tylko subdomenę np. blog.pupilunch.pl
    W wersji RWD jest dużo rzeczy wyłączonych z poziomu CSS w celu dopasowania się do urządzeń mobilnych i cały nagłówek z menu jest zastąpiony tzw. hamburger menu. Możesz spróbować edytować pliku tpl pod Twoje oczekiwania lub aktywować ukryte w CSS elementy poprzez media queries
     
  3. Netrom

    Netrom Zaglądacz

    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    0
    Zauważyłem jeszcze jedną rzecz.
    Przycisk lupy nie działa w wersji RWD.

    Co do bloga - niestety kompletnie nie wiem jak aktywować ukryte w CSS elementy. Z działem technicznym wpadliśmy na pomysł aktywacji modułu blog - kategorie, ale nie jest on poprawnie wyświetlany RWD (moduł się wyświetla, lecz jego zawartość już nie). Czy coś w tej materii postępuje?
     
  4. Netrom

    Netrom Zaglądacz

    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    0
    Chciałbym jeszcze dodać, że menu hamburger nie składa się z elementów z nagłówka strony w wersji desktopowej tak jak piszesz, tylko z modułu "menu".
    Do modułu "menu" natomiast nie da się dodać kategorii blogu. Obecnie odpalając dany artykuł na komórce, nie da się przejść do innych artykułów ani kategorii wpisów za pomocą przycisków.
     
  5. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Netrom ogólnie "hamburger menu" pobiera wszystkie informacje z menu zarówno z modułu jak i nagłówka (chodzi o zawartość->nagłówek i stopka).
    Dodaj coś takiego do własnego stylu CSS uruchomi to breadcrumbs na urządzeniach mobilnych (pozostanie tylko dopieszczenie tego do Twoich potrzeb :) )
    Kod:
    @media only screen and (max-width: 766px){
    .breadcrumbs.large.tablet.row{
    display: inline-block !important;
    }
    .bred-2 .raq {
        display: none;
    }
    .rwd .innerbreadcrumbs .last {
        display: inline-block;
    }
    }
     
  6. Netrom

    Netrom Zaglądacz

    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    0
    Hej, dzięki,
    Breadcrumbs pomoże nawet w takiej formie jaką Pan dał. Pytanie, czy pracują Państwo wciąż nad poprawką do widoczności modułu "Blog Kategorie" w wersji mobilnej oraz poprawką działania przycisku Lupy.

    EDIT 20:32:
    Niestety, hamburger nie działa jednak poprawnie. Wyświetla wszystkie pozycje z modułu "menu" oraz tylko częśc pozycji z nagłówka, który ma stanowić u mnie kategorie wpisów na blogu.

    www.pupilunch.pl
     
    Ostatnia modyfikacja: 11 Wrzesień 2018

Poleć forum znajomym