1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Business Cloud Starter vs Symfony 4

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika maniek, 27 Maj 2018.

  1. maniek

    maniek Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Cześć, mam "dziwny" problem - na serwerze domyślnie ustawione jest php 5.6 (muszę mieć bo stara strona na tym chodzi). Symfony 4 działa na php 7.2, więc biorę sobie pliczek .htaccess (jest w katalogu public po instalacji apache pack dla symfony) i dodaję na samej górze takie coś:
    :Location /*.php
    Use php72
    :Location

    - ok. aplikacja odpala się na php 7.2, ale wchodząc na dowolną podstronę zawsze automatycznie kieruje na stronę główną.
    Macie może jakiś pomysł na ten problem?

    Kolejna sprawa to kodowanie znaków w bazie danych MySQL - patrząc na phpmyadmin wszędzie mam utf8, w symfony też ustawiłem wszędzie utf8 + driver na mysqli. Pliki mają utf8.
    Cały czas wysypuje polskie znaki, zapis do bazy danych pokazuje "krzaki" w phpmyadmin.
    Może macie na to jakiś pomysł?
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    daj plikowi w np notepad++ kodowanie na utf8
    Daj subdomenę i separację, problem powrotu na stronę główną zniknie.
     
  3. maniek

    maniek Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Dzięki. Pliki weryfikowałem czy mają utf8 i mają - też w notepad++

    Co do separacji - powoduje ona błędy z dostępem do vendor itd.


    Warning: require(//../vendor/autoload.php): failed to open stream: No such file or directory in /index.php on line 8

    Warning: require(//../vendor/autoload.php): failed to open stream: No such file or directory in /index.php on line 8

    Fatal error: require(): Failed opening required '//../vendor/autoload.php' (include_path='.:/:/usr/local/php72/lib/pear') in /index.php on line 8
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ale to gdzie masz te wszystkie pliki? trochę nie rozumiem struktury folderów :)
     
  5. maniek

    maniek Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    To jest tak, że cała logika trzymana jest pewnych folderach, w vendor różne paczki, a domena musi wskazywać na folder public bo tam jest plik index. On odwołuje się m.in. do vendor, ktory jest na tym samym poziomie co public.
     
  6. Antek

    Antek Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Podbijam temat. Ja zainstalowałem sobie Symfony 4 na moim koncie na home.pl i wygląda na to, że strona główna działa tylko, gdy ustawię opcję bez separacji serwisu (bo domyślnie katalog public jest na tym samym poziomie, co inne, potrzebne aplikacji). Natomiast problem jest z routingiem. Dowolny adres, który dobrze dziła na lokalnej maszynie tutaj nie działa. Jak można to rozwiązać, by routing działał poprawnie?
    Dodam, że kiedyś miałem ten sam problem z frameworkami Laravel.
     
  7. maniek

    maniek Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Ludzie z home.pl z tego co pamiętam wyczyścili cache i zaczęło działać. Spróbuj ale nie mam przekonania. Ja na pewno nie będę tutaj trzymał aplikacji na synfony 4.
     
  8. Antek

    Antek Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Dlaczego nie? A gdzie?
     
  9. maniek

    maniek Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    W moim przypadku symfony będzie zrzeral "dużo" pamięci. Na tym hostingu co mam w home.pl są za duże ograniczenia. Nawet homepage mi nie wstanie. Wziąłem vps u konkurencji - ovh. No i denerwowało mnie, że miałem problem z ta aplikacja od samego początku.
     

Poleć forum znajomym