1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Przekierowanie domeny na WIX w nowym panelu.

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika ravdiamond, 12 Wrzesień 2018.

  1. ravdiamond

    ravdiamond Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Witam.
    Od razu zaznaczę , że jestem laikiem w tych sprawach, ale opiszę problem i bardzo proszę o pomoc.
    Kilka lat temu na starym panelu przekierowanie na inną stronę odbywało się bardzo prosto:
    po prostu wpisywałem długi LINK do strony na WIX do której ma być przekierowanie i wszystko działało.
    (maskowanie długiego linku WIX na ten wykupiony w home.pl).
    Na WIX nie mam wykupionego konta PREMIUM.
    Do tej pory to działa bo nadal loguję się w starym panelu home.pl .
    (Foto prezentuje proste przekierowanie w starym panelu.)

    Aktualnie zakupiłem dla znajomej nowe konto na home.pl czyli już mające nowy panel.
    Niestety dla laika ustawienia są czarną magią - nie ma opcji wpisania przekierowania na długi LINK WIXa.
    Czy jest jakaś opcja, aby rozwiązać ten problem?
    W WIXie nie znalazłem nigdzie (nie w wersji Premium) , aby widniał gdzieś jakiś IP do długiego linka do strony.
    Tak naprawdę same problemy jak widzę po zmianach "na lepsze".
    Co zrobić aby po wpisaniu www.xxxxxxx.pl pojawiała się strona stworzona w WIXie https://xxxxxxxxx.wixsite.com/xxxxxxxxxxxx

    Pozdrawiam
    RAV
     

    Załączone pliki:

    Ostatnia modyfikacja: 12 Wrzesień 2018
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Z technicznego punktu widzenia domeny rejestrowane jeszcze z obsługą starego panelu posiadały pewne udogodnienie w postaci hostowania ich na serwerach home.pl pomimo, że fizycznie nie posiadały żadnego serwera. Tym samym umożliwiało to nam zaoferowanie szeregu funkcji dodatkowych, jak np. strona wizytówka, darmowa poczta i różnego rodzaju przekierowania. A więc brak powyższego nie wynika z ograniczenia funkcjonalności co przywrócenia stanu jaki fizycznie panuje dla domeny samej w sobie.

    Przekażę to zapytanie do zespołu technicznego jak zapatrujemy się na tego typu konfiguracje, być może mylę się i wprowadziliśmy już jakieś zmiany, ale pozwól, że upewnię się jeszcze.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    FEEDBACK-1496 numer zgłoszenia
     
  4. ravdiamond

    ravdiamond Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Bardzo proszę o pilne dodanie takiej opcji, zapewne nie jestem pierwszą i nie ostatnią osobą, która poruszy ten temat.
    Sporo osób tworzy strony w Wix i korzysta z maskowania długiego linku do xxxxxxxx.pl (wykupionej domeny w home.pl)
    Skoro kiedyś było takie udogodnienie to po co z niego rezygnować ;)

    Dla mnie w nowym panelu przekierowanie na Wixa nie jest możliwe do zrobienia, a tym samym moja strona nadal nie działa, a klienci nie są w stanie na nią wchodzić.
     
  5. ravdiamond

    ravdiamond Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Witam, proszę o info co w temacie?
    Proszę o przywrócenie opcji przekierowania strony poprzez link.

    1496 - numer zgłoszenia
     
  6. ravdiamond

    ravdiamond Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Czy już coś wiadomo w tej sprawie?
    W internecie przeczytałem gdzieś wpis od home.pl, że: "Nowy i stary Panel Klienta to dwa różne środowiska zarządzania usługami, ale usługi w nim dostępne są identyczne. "
    Jeszcze raz proszę o dodanie opcji: "Przekierowanie ruchu (IP/URL/katalog/301)"
     
  7. ravdiamond

    ravdiamond Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Witam.
    Minęły prawie 4 miesiące i cisza
     
  8. ravdiamond

    ravdiamond Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Czy jest możliwość na odpowiedź?
    Nowy panel jak widzę stał się bardziej problematyczny nie tylko dla mnie i bardziej ograniczony.
    FEEDBACK-1496 numer zgłoszenia
     
  9. ravdiamond

    ravdiamond Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Mija 7 miesięcy i brak konkretnej informacji i pomocy , stronę www mam gotową i nie mogę jej wyświetlać poprzez home.pl ;(((((

    Zdaje się, że po darmowym okresie trzeba przenieść swoje strony do konkurencji bo ciężko jest nawet uzyskać informację.
     

Poleć forum znajomym