1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Statystyki bloga

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Trzy Marchewki, 17 Październik 2018.

  1. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
    Czy gdzieś na zapleczu sklepu mogę dokopać się do statystyk oglądalności bloga i konkretnych artykułów?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @PawelS @LukaszC jakieś planowane zmiany? Czy tylko przez GA wyciągać dane?
    @Trzy Marchewki na pewno jeśli masz konto podłączone do Google Analytics to informacje o statystykach uzyskasz bezpośrednio z analityki Google.
     
  3. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
    Myślę, że wygodniej byłoby mieć te statystyki w jednym miejscu, czyli prowadzę bloga, mam tu wszystkie artykuły no i widziałbym, czy ktoś to czyta czy też nie, jak często jest czytany konkretny artykuł). Każdy znalazłby jakieś zastosowanie dla takich statystyk.
    Podobnie jest ze sprzedawanymi produktami. W edycji produktu widzę ile razy był on wyświetlany i ile razy kupiony.
    Pomyślcie nad tym bo myślę, że warto mieć takie statystyki. W obecnym kształcie mamy narzędzie (blog), które pomaga w pozycjonowaniu ale to nie wszystko. Produkt wydaje się niepełny.

    PS. Nie matematyka a wręcz statystyka jest królową nauk. ;)
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Problem w tym, że wstawianie podstawowych informacji, zwykle skutkuje niedosytem. Ich rozbudowywanie, nowymi mechanizmami wobec których stawiane są oczekiwania, z kolei sprawdzenie tego przez GA, daje nieograniczone możliwości (zakładając że GA dają nieograniczone możliwości). W końcu w GA możesz wyciąć konkretne adresy, np. dla Bloga i posegregować statystyki, nie mówiąc o weryfikacji źródeł (sprawdzić czy wpisy lecą przez Google czy z wykopu), itp..

    Sugestia z pewnością zostanie odczytana, ale GA dają tyle możliwości nawet w podstawowym widoku Zachowanie --> Przegląd. Sam przyznasz że to proste.
    Sugestię na pewno widzi Paweł, który będzie wiedział co z tym zrobić dalej. Natomiast ja zachęcam do GA, aby po prostu oszczędzić sobie czasu.
     
  5. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Takich elementów nie będzie wprowadzanych, jedyna możliwość to tylko wyciąganie informacji przy pomocy GA
     
  6. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
    Szkoda.
    To po co są statystyki w produktach?
    Nie ma sprawy, zamknijcie temat.
     
  7. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Blog jest dodatkowym elementem, który może wpłynąć lepiej na pozycjonowanie i nie to główny element w sklepie internetowym.
    Tak jak @Grzesiek podpowiedział można w bardzo szybki sposób wyciągnąć takie informacje.
     

Poleć forum znajomym