1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Spam z zewnętrznego serwera

Dyskusja w 'Zabezpieczenia antyspamowe' rozpoczęta przez użytkownika Jacek Biuro, 22 Wrzesień 2017.

  1. Jacek Biuro

    Jacek Biuro Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Na różne moje konta regularnie otrzymuję spam z
    cloudserver000090.home.net.pl
    Dodałem go do czarnej listy i nie przyniosło to żadnego skutku.
    Jak się obronić przed spamem z cloudserver000090.home.net.pl ?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Rozumiem, że nie jest to Twoje konto i nie masz z nim nic wspólnego. Czy posiadasz usługi tylko w home.pl czy także na innych serwisach, np. homecloud.pl ?

    Przekażę Twoje zgłoszenie do zespołu technicznego aby sprawdzili czy coś się dzieje na serwerze - celowa wysyłka albo np. włamanie i spam. Mam jednak prośbę, abyś zgłosił ten fakt na formularzu kontaktowym, podając jakiś przykładowy nagłówek wiadomości. Pytanie czy wiadomość wygląda jak typowy spam czy jakaś reklama, może to newsletter lub coś podobnego? QA-45663
     
  3. ajies

    ajies Spryciarz

    Wiadomości:
    45
    Docenione treści:
    3
    Zgodnie z zasadami, nie należy klikać w żadne linki w spamach, bo to tylko daje spamerowi sygnał, że adres jest aktywny. Może z tego adresu już spamu nie dostaniesz, ale spamer wiedząc, że adres email jest aktywny sprzeda ten adres 10ciu innym spamerom. Rynek aktywnych adresów email rozwija się i jest to niezły biznes, gdzie kasa jest niemała.

    Ciągle nie mogę zrozumieć jaki jest problem, aby dać klientom mozliwośc samodzielnego filtrowania spamu regułą:
    1) Jeśli Return-Path: zawiera
    2) jeśli From: zawiera

    wprowadzenie na czarną listę wierszy:
    *@*kredyt*
    *@*finansowa*
    *@*biznes*
    *@*szkolen*
    uwolni klientów home.pl od 70% spamów finansowych i szkoleniowych

    blokowanie całych domen:
    @*.kredytowaniebiznesu.pl
    nie sprawdza się, bo spamer zarejestruje domenę:
    .kredytowanie-biznesu.pl
    a potem
    .kredytowanie_biznesu.pl
    dzięki promocjom w stylu 5 domen .pl za 0zł

    blokowanie adresów IP owszem ma sens:
    94.152.197.202
    94.152.197.201
    co przy współdzielonych serwerach chyba nie ma sensu.

    Powyższe rozwiązania czarnej listy z powodzeniem działają w innych hostingach
     

Poleć forum znajomym