1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Galeria, siatka zdjęć na stronie informacyjnej

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika doleq, 18 Lipiec 2016.

  1. doleq

    doleq Zawodowiec

    Wiadomości:
    86
    Docenione treści:
    7
    Od trzech-czterech lat szukam rozwiązania bym mógł w click shop w ''stronach informacyjnych" tworzyć galerię zdjęć. Chodzi mi o siatkę zdjęć gdzie po kliknięciu na miniaturkę otwiera nam sie okno do przeglądania. (Używam stylu "lekki -..")

    Mam mnóstwo zdjęć z usług i nie chce robić tego ręcznie dla każdego zdjęcia za pomocą paska narzędzi w edytorze. ok 600szt :)

    Pisałem ten temat do home.pl ale niestety nie mają rozwiązania.

    Fajnie było by móc wstawiać hurtowo zdjęcia np z photos.google.com lub flicrk podając tylko link do galerii.

    Może tutaj na forum jest ktoś mi w stanie pomóc?
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @doleq dla pewności wysłałem zapytanie do specjalistów od sklepu internetowego Click Shop (FEEDBACK-686). Gdy uzyskam odpowiedź, napiszę tutaj w temacie na forum.
     
    Ilona i doleq lubią to.
  3. Ilona

    Ilona Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    o ja też chętnie się dowiem jak z tym zawalczyć
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie zagłębiając się za mocno w rozbudowane galerie, prostym rozwiązaniem będzie skorzystanie np. z darmowych generatorów galerii typu Web Gallery Generator, który tworzy prostą stronę/kod html który wklejasz na swojej stronie np. nowa strona informacyjna --> Wyłącz edytor --> wklej kod).

    To co trzeba będzie jedynie podmienić (np. w Notepad ++) to ścieżkę do wygenerowanych obrazów, gdyż będzie trzeba je dodać np. w osobnym folderze na FTP i na ten folder skierować np. subdomenę typu galeria.nazwa-sklepu.pl (warunek konieczny do wywoływania innych zasobów z serwera sklepu).
     
  5. doleq

    doleq Zawodowiec

    Wiadomości:
    86
    Docenione treści:
    7
    Czyli też pewnego rodzaju robota przy dużej ilości zdjęć. Nic nie wymyślimy żeby to połączyć z galerią picasaweb.google, flickr czy tym podobnymi zbiorami?
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @doleq zamiast importować do sklepu te wszystkie informacje można z powodzeniem skorzystać z opcji "embeedowania" (w wolnym tłumaczeniu zagnieżdżania) elementów na stronie - na zrzucie ekranu widać strzałeczkę, po której kliknięciu pojawi się okienko z możliwością dodania kodu galerii do dowolnej strony.

    Kod należy skopiować i wkleić do strony informacyjnej (oczywiście wyłączając wcześniej edytor).

    (zrzut ekranu pokazuje przykład z popularnej galerii o nazwie flickr)

    Z tej opcji sugerujemy korzystać [​IMG]
     

    Załączone pliki:

  7. doleq

    doleq Zawodowiec

    Wiadomości:
    86
    Docenione treści:
    7
    No tak ale efektem jest widok tylko zdjęcia głównego i dopiero po jego kliknięciu przekierowanie do galerii flickr, to znam.

    A ja chcę mieć siatkę obrazów na swojej stronie tak jak np. w karcie produktu. Po kliknięciu otwiera się powiększone okno ze zdjęciem.
     

    Załączone pliki:

  8. doleq

    doleq Zawodowiec

    Wiadomości:
    86
    Docenione treści:
    7
    Wpadłem na sposób jak zrobić w łatwy sposób galerię zdjęć na stronie informacyjnej lub w blogu.

    W pierwszej kolejności tworzę produkt o nazwie np "galeria x" i dodaję do niego zdjęcia które mają znajdować się na stronie informacyjnej.

    Następnie wchodzę w podgląd tego "produktu", zaznaczam galerię zdjęć na niebiesko, kopiuje i wklejam zawartość do edytora w stronie informacyjnej.

    Zrzut ekranu 2019-02-3 o 17.34.27.png



    U mnie w edytorze po wklejeniu zdjęciu nie są w postaci siatki ale jak wejdziemy w podgląd strony wszystko powinno być ok.


    Zrzut ekranu 2019-02-3 o 17.36.23.png



    Kartę produktu którą wcześniej stworzyliśmy należy wyłączyć, nie kasować.



    Zrzut ekranu 2019-02-3 o 17.38.20.png


    Po kliknięciu w miniaturkę otwiera sie powiększenie zdjęcia.


    Zrzut ekranu 2019-02-3 o 17.44.15.png
     
    Ostatnia modyfikacja: 3 Luty 2019
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym