1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Replikacja kopii zapasowych.

Dyskusja w 'Acronis Backup - ochrona i kopia zapasowa' rozpoczęta przez użytkownika szybki10, 30 Marzec 2019.

  1. szybki10

    szybki10 Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Witam mam następujący problem z replikacją kopii zapasowej. Tworzę kopię zapasową obrazu partycji systemowej (boot+system) na dysku sieciowym.Kopia wykonuje się poprawnie,następnie następuje (powinna nastąpić replikacja danych do chmury (tak to ustawiłem).W opcjach tworzenia kopii zapasowej,w poleceniach poprzedzających,następujących mam ustawiony plik wsadowy wyłączający komputer. Plik działa komputer zostaje wyłączony.W związku z tym agent nie ma połączenia z dyskiem sieciowym i replikacja nie następuje..Problem polega na tym że Acronis backup traktuje replikację jako osobny proces i po utworzeniu kopii na dysku sieciowym uznaje że kopia została wykonana.Mógłbym oczywiście zrezygnować z tego pliku wyłączającego komputer,ale nie chcę aby komputer działał bezczynie przez cały weekend (kopię obrazu mam ustawioną na piątek.Reasumując jak zrobić aby komputer został wyłączony nie po utworzeniu, a po replikacji kopii zapasowej.Jedyne co mi przychodzi do głowy to odroczenie polecenia shutdown o 24 godziny lub więcej.ale to taki półśrodek. Bardzo bym prosił o jakieś sugestie.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @szybki10 dostaliśmy Twoje zapytanie na formularzu i trafiło ono już do naszych ludzi od produktu Acronis Backup. Proszę Cię więc o zachowanie cierpliwości jeszcze chwilę.

    Numer zgłoszenia które wystawiłem to: FEEDBACK-1616 ale Ty oczekuj na e-mail.
     
  3. szybki10

    szybki10 Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    dziękuje,czekam
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @szybki10 wkleję tutaj treść przesłanej odpowiedzi. Być może będzie wskazówką dla kolejnych użytkowników. Ciebie proszę o analizę odpowiedzi (otrzymałeś ją już na maila) oraz, w przypadku uwag, pytań czy wątpliwość, o odpowiedź. Tematem zajmuje się opiekun produktu, więc że tak napiszę, konsultacja jest od razu ze źródłem wiedzy. Ok?

    Co do odpowiedzi, mam nadzieję, że jest ona trafiona lub możliwa do wdrożenia:

    Replikacja kopii zapasowej polega na klonowaniu kopii zapasowej i przeniesienie jej w wybrane miejsce w ramach limitu Local Storage. Replikacja jest traktowana jako osobne zadanie (pomimo ustawienia jej w tym samym planie), ze względu na obciążenia jakie generowałoby wykonanie kopii zreplikowanej.

    Sugerujemy poprawę stworzonego pliku, który jest wykonywany w momencie zakończenia pierwszego etapu tworzenia kopii zapasowej o opóźnienie momentu w którym komputer ma się wyłączyć. Oczywiście w tym wypadku, należałoby przetestować, ile mniej więcej czasu będzie trwała replikacja - by dodać odpowiednie ustawienie w pliku.

    W alternatywie można stworzyć dwa plany tworzenia kopii zapasowych. Pierwszy plan dla kopii w chmurze, drugi - kilka minut po pierwszym, dla kopii lokalnej (którą można będzie po części traktować jako zreplikowaną). Po wykonaniu drugiego zadania, skrypt będzie wyłączał komputer, by nie był włączony w weekend.
     
  5. szybki10

    szybki10 Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    No niby da się zrobić,ale jest trochę problematyczne. Wyjaśnię:
    scenariusz jest taki-od poniedziałku do piątku chcę robić kopię na poziomie plików która wysyłam do chmury.W piątek również chcę zrobić kopię całego komputera-tą kopie robię raz na tydzień w piątek i chce ją wysłać na sieciowy dysk lokalny.I teraz nie mogę zrobić automatycznego wyłączania ponieważ zadziała również w piątek gdzie jest przewidziana kopia na dysk lokalny.W rezultacie muszę zrobić plan od poniedziałku do czwartku na poziomie plików, który wysyłam do chmury.Potem muszę zrobić plan na piątek tych samych plików które wysyłam do chmury (ten plan jest bez pliku wsadowego automatycznie wyłączającego komputer) i dopiero trzeci plan kopii całego komputera na dysk lokalny musi zawierać plik wsadowy "exit.bat".Oczywiście da się zrobić,ale nie ma tu mowy o użyciu replikacji.
     
  6. szybki10

    szybki10 Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Oczywiście pojawił się kolejny problem przy tym układzie.kopia piątkowa tych samych plików jest kopią pełną bo jest wykonywana pierwszy raz.I znowu trwa to dużo czasu..Naprawdę nie rozumiem dlaczego replikacja jest traktowana jako osobne zadanie skoro jest w "scenariuszu" wykonywania kopii zapasowej.Może przydało by się zasugerować programistom Acronisa że generalnie jest to błąd..Sama możliwość replikacji jest jak najbardziej w porządku ,ale traktowanie jej jako osobne zadanie już nie.Albo dodać w replikacji ,skoro jest traktowana jako osobne zadanie możliwości uruchamiania plików wsadowych lub programów po wykonaniu zadania.Reasumując potrzebuje programu który po uruchomieniu wyłączy mi komputer w określone dni np .Pn.Wto.Śro.Czwa. A w piątek już nie.Sugestie są bardzo mile widziane.
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @szybki10 odpowiedz na wiadomość e-mail, jest ona podpięta pod właściwy dział.
     

Poleć forum znajomym