1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE "Zewnętrzny" eksport csv

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika zakupowo, 5 Kwiecień 2019.

  1. zakupowo

    zakupowo Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Czy jest możliwość zrobienia czegoś takiego:
    Na sklepie mam zarówno klientów detalicznych jak i hurtowych. Potrzebuję takiego rozwiązania aby mój klient hurtowy miał stały dostęp do wygenerowania (wyeksportowania) z mojego sklepu określonego przeze mnie rodzaju pliku csv. Chcę aby na jakiejś stronie (lub stronie sklepu) umieścić przycisk za pomocą, którego klient sam sobie wyeksportuje i pobierze csv z bazą produktów.
    Czy da się zrobić coś takiego?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @LukaszC kiedyś w sklepie (zanim wymyślono RWD) był taki moduł odpowiedzialny za pobieranie pliku csv. Rozumiem, że jego działanie zostało całkowicie zablokowane a moduł usunięty?

    @zakupowo jeśli Łukasz potwierdzi, że nie ma już śladu po tym module (to jest zaszłość ze starej wersji sklepu) to jedyne co mi przychodzi do głowy, to umieszczenie pliku na FTP. Ale trzeba by tego ręcznie pilnować.
     
  3. zakupowo

    zakupowo Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    No tak tylko cały problem w tym żeby mój klient mógł sobie pobrać aktualny plik kiedy tylko będzie chciał i żebym nie musiał sam go codziennie lub kilka razy dziennie generować
     
  4. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @zakupowo pliku CSV niestety nie posiadamy ale możesz wykorzystać któryś z plików XML z porównywarki cenowej np. Merchant Google
    Linki z XML są dostępne w Konfiguracja->Integracje->Porównywarki cenowe
     
  5. zakupowo

    zakupowo Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Niby tak, ale xml jest mocno ograniczony. Ja potrzebuję udostępnić wszytko co mam (produkty z kompletem zdjęć, opisów, stanów itp), a xml niestety tego nie ma. Xmla też nie mogę sobie sam edytować czy też stworzyć pod siebie.
     
  6. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    niestety innego sposobu nasza platforma nie uwzględnia.
     
  7. zakupowo

    zakupowo Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    A mogła by. Powinniście pomyśleć przede wszystkim nad możliwością importu i exportu przez xml czego w sklepie bardzo brakuje, jak też możliwością edycji xml przez użytkownika.
     
  8. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Mamy rozbudować eksport przez plik csv, niestety na ten moment nie mamy w planach exportu i importu przez XML
     

Poleć forum znajomym