1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Wpisywanie hasła do poczty co jakiś czas (Thunderbird)

Dyskusja w 'Kofiguracja programów do obsługi poczty' rozpoczęta przez użytkownika groszek, 30 Maj 2019.

  1. groszek

    groszek Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    Mam problem z jedną skrzynką pocztową. Od niedawna jestem zmuszony co jakiś czas wpisywać hasło do konta w programie Thunderbird. Dostaję komunikat że nie można się było połączyć z serwerem <nazwafirmy>.pl i mam do wyboru albo spróbuj ponownie albo wpisz nowe hasło. Ani jedna ani druga opcja nie pomaga. Muszę wejść w konfigurację konta zmienić bezpieczeństwo połączenia z ssl na starttls lub odwrotnie, wpisać ponownie hasło i dopiero wtedy poczta działa. Próbowałem już chyba każdej konfiguracji skrzynki. Reinstalacja Thunderbirda wraz z czyszczeniem pozostałości nie pomogła. Testowałem już wersje TB od 52 do aktualnej wersji. W każdej jest tak samo. Nie posiadam certyfikatu SSL.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zasadnicze pytanie brzmi: jakie nazwy serwerów poczty SMTP/IMAP masz wpisane oraz, jeśli to nazwa Twojej domeny, to czy posiadasz wykupiony dla niej certyfikat SSL.

    Możesz wpisać nazwy serwerów w postaci: nazwa_serwera.home.pl (oczywiście wpisujesz adres swojego serwera z Panelu Klienta) tu masz darmowy SSL. Jeśli wpiszesz nazwę domeny, i nie posiadasz dla niej SSL, program będzie zwracał inforacje o błędach.

    Pomoc w konfiguracji programów znajdziesz na stronie Centrum Pomocy: https://pomoc.home.pl/section/obsluga-email-nowapoczta/konfiguracja-programow-pocztowych

    Informacji o konfiguracji udzielą Ci także konsultancji Biura Obsługi Klienta.
     

Poleć forum znajomym