1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Bazy mysql

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika Kay, 5 Lipiec 2019.

  1. Kay

    Kay Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    Gdzie w panelu znajdę informacje która baza mysql jest przypisana do jakiej domeny/instalacji?
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Baza nie jest przywiązana do domeny ani do instalacji. W komentarzu do bazy możesz sobie napisać co gdzie jest przywiązane.
     
  3. Kay

    Kay Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    OK - dzięki. Zapytam inaczej. na hostingu mam 5/5 baz danych ale tylko 3 domeny (2 usunąłem). chcę sprawdzić które bazy nie są używane przez www i mogę je usunąć?
     
  4. X9DESIGN

    X9DESIGN Bystrzak

    Wiadomości:
    63
    Docenione treści:
    4
    Po prostu sprawdź w plikach konfiguracyjnych danej strony, z jakich baz dana strona korzysta.
    Szukaj plików konfiguracyjnych w strukturze katalogów strony. Zazwyczaj łatwo je rozpoznać po nazwie. Np. w stronach opartych na Wordpressie i Joomli znajdziesz w głównych katalogach pliki, odpowiednio wp-config.php dla Wordpress i configuration.php dla Joomli.

    W panelu zarządzania serwerem masz możliwość przeglądania FTP za pomocą WebFTP.
    Ogólnie schemat adresu jest taki: https://serwerXXXXXXX.home.pl/homeftp/index.php.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Rozwiązanie zostało wskazane wyżej. Jeśli nie kontrolowałeś tego procesu do tej pory, trzeba zidentyfikować bazy danych szukając informacji o nich w plikach konfiguracyjnych strony WWW. Zawsze możesz też eksportować bazy danych lub skorzystać z kopii zapasowej, a następnie usunąć je sprawdzając jakie przyniesie to efekty :) Nie polecam tego jeśli nie masz pewności że masz kopię zapasową ;) Nie mniej często z takim ciągiem zdarzeń można się spotkać.

    Kiedy ustalisz co i jak, edytuj w Panelu Klienta bazy danych korzystając przy tym z pola Komentarz. Ten widoczny jest tylko w panelu. Warto dodać opis do bazy a nawet niektórzy zapisują w ten sposób hasło.
     

Poleć forum znajomym