1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Jaka wtyczka Cachująca dla wp na home.pl

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika gielo2, 3 Wrzesień 2019.

  1. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Jaką wtyczkę cachujacą polecacie dla wp działającego na home.pl co by nie powodowała problemów i spełniała swoje zadanie? W3 Total Cache powoduje bląd 500, a z tej korzystam praktycznie na wszystkich swoich serwerach VPS. Na home jest problem.
     
  2. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Na home oczywiście jest konto hostingowe, a uściślając
    Typ usługi:
    Business Cloud Starter
     
  3. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Ze swojej strony mogę polecić plugin WP Super Cache - jest bardzo dobry i działa w zasadzie "out of the box". W3 również testowałem i trzeba go odpowiednio ustawić, ponieważ wpływa ona na wiele elementów witryny. Błąd 500 może być podyktowany złą konfiguracją. Samo forum wtyczki jest zasypane podobnymi wątkami - https://wordpress.org/search/error+500+intext:"Plugin:+W3+Total+Cache"/?forums=1

    Niestety, aby W3 Total cache działało poprawnie, trzeba się trochę namęczyć.

    Dla WP Super Cache nigdy nie miałem takich problemów. Alternatywą jest także Cache Enabler, mały plugin który też robi dobrą robotę - https://pl.wordpress.org/plugins/cache-enabler/
     
  4. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Z pluginem Super Cache mam jakiś problem, że nie mogę go odpalić, bo wywala błędy, a nie mam zbytnio czasu, aby posiedzieć nad tym problemem. Kiedyś z niej korzystałem i było ok ale odinstalowałem (nie pamiętam już dlaczego). Po ponownej instalacji po roku czasu jest problem. Z HyprCache te mam problem, a nie miałem go wcześniej. Obecnie uruchomiłem reguły cachujące we wtyczce WP-Optymize i zdaje się działać to poprawnie, więc temat można zamknąć.

    Cache enabler potestuję w wolnej chwili, gdyż temat mnie ciekawi, a nie znam tego pluginu :)
     
  5. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @gielo2 To ciekawe co piszesz w sprawie WP SuperCache. Nigdy nie otrzymałem błędu przy konfiguracji tej wtyczki, a postawiłem już trochę wordpressów ;) Instalowałeś wtyczkę z repozytorium czy pobrałeś archiwum?
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @gielo2 przy okazji zachęcam do śledzenia nas na blog.home.pl. @Adam może to fajny pomysł na nowy wpis na blogu, WordPress cieszy się popularnością, a jak widać, użytkownicy oczekują więcej funkcjonalności niż tylko dodawanie wpisów :D
     
  7. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @Grzesiek Co ciekawe, mamy test wtyczek typu cache w zanadrzu ;) Niebawem go opublikujemy.
     
  8. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Wtyczki zawsze instaluje z managera pluginów z panelu admina. Szukaj-Pobierz-Instaluj. Mam jeszcze jedną fajną wtyczkę, którą muszę tu przetestować (na home) - Breeze. Praktycznie zero konfiguracji, a jak testowałem na VPS zdaje się lekko przewyższać szybkością ładowania strony nawet W3Cache. Oczywiście, pewnie będzie zależało to od wielu parametrów, jak chociażby od tego, czy używamy VPN, Varnisha (lub innego serwera proxy), memcache i kilku innych rzeczy.
    Varnisha ani innego proxy nie uźewam na VPS ale używam memcache i brotli oprócz standardowych narzędzi co dodatkowo przyspiesza stronę. WW3Cache i Breeze testowałem w dokładnie takiej samej konfiguracji VPSa. Pisze to jako ciekawostkę.

    Co do tych błędów Super Cache to podejrzewam, że zostały jakieś śmieci po jej deinstalacji.
     

Poleć forum znajomym