1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE przyciski do zwijania tekstu

Dyskusja w 'Kreator stron internetowych' rozpoczęta przez użytkownika Agnieszka, 21 Luty 2017.

  1. Agnieszka

    Agnieszka Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    mam banalne pytanie, na które nie potrafią odpowiedzieć konsultacji z infolinii: po aktualizacji kreatora z mojej strony zniknęły przyciski umożliwiające zwinięcie tekstu w polach tekstowych i wyświetlanie 25, 50 lub 100% tekstu (tak jak to było w starej wersji). Przez to jedna z moich podstron wygląda jak dłuuuugie wypracowanie i zdecydowanie nie zachęca do wyszukiwania potrzebnych informacji. Proszę o podpowiedź jak wstawić takie przyciski, może jakoś obejść, ewentualnie odzyskać poprzednią wersję kreatora.

    Pozdrawiam
    Agnieszka
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Faktycznie, funkcja nie jest dostępna. Przekazałem temat do kierownika produktu aby zgłosił to do autorów chociaż podejrzewam, bazując na tym jakie zmiany weszły wraz z aktualizacją, że musiała to być opcja bardzo rzadko wykorzystywana jeśli została usunięta.

    Znalazłem takie rozwiązanie:


    Kod:
    <a id="jakiesid1" style="display:block;" href="#" onclick="document.getElementById('jakiesid2').style.display='block';document.getElementById('jakiesid1').style.display='none';">
        Aby rozwinąć kliknij tu!
    </a>
    
    <div id="jakiesid2" style="display:none;">
        Jakiś tekst, który ma się ujawnić :)
        <a href="#" onclick="document.getElementById('jakiesid1').style.display='block';document.getElementById('jakiesid2').style.display='none';">
            Aby zwinąć kliknij tu!
        </a>
    </div>
    Do wstawienia w blok tekstu. Nie jest do końca idealne, ale na kilka które przetestowałem, działa. Jeśli dowiem się coś więcej w tym temacie, dam znać. Póki co polecam albo skorzystać z w/w albo sprawdzić w Google inne rozwiązania.

    Powyższy kod dodajesz w module, np. tekst i klikasz <...> Kod Źródłowy, aby przejść do wersji tekstowej.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  4. Agnieszka

    Agnieszka Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Niestety to strasznie kapryśne rozwiązanie, raz działa raz nie. Może jakiś nowy pomysł? I bardzo proszę nie odsyłać mnie do Google, na to sama bym wpadła. Jednocześnie ponawiam moją prośbę o zwrot starego kreatora, to byłoby rozwiązanie idealne. Da się coś w tej sprawie zrobić?
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Starego kreatora, masz na myśli sprzed aktualizacji rozumiem? Nie ma możliwości cofnięcia zmian, tu decyzja jest odgórna i podyktowana rozwojem samego produktu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że rozwój produktu może być conajmniej dwuznaczny (np. ucięcie jakiejś funkcji) nie mniej akurat tu za dużo nie mamy do powiedzenia. Nie mniej sugestia jest zgłoszona, aby takie rozwiązanie przywrócić, w końcu mamy jako partner coś do powiedzenia.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Sprawdziłem możliwości i otrzymałem potwierdzenie, że po przejściu na nową wersję kreatora Click Web nie ma możliwości cofnięcie tej decyzji. Warto podkreślić, że podczas przełączania kreatora na nowy, wyświetlony został dla Ciebie komunikat informujący, że zmiany kreatora na nową wersję nie będzie można cofnąć.

    Jesli masz wątpliwości, to skontaktuj sie proszę z naszym Biurem Obsługi Klienta.
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Rozwijany tekst bez js, działa WSZĘDZIE nawet w clickshopie i clickwebie
    własny css
    Kod:
    .rozwijanie h3 + div {
      height: 0;
      overflow: hidden;
      -webkit-transition: height 0.4s ease-in;
      -moz-transition: height 0.4s ease-in;
      -o-transition: height 0.4s ease-in;
      -ms-transition: height 0.4s ease-in;
      transition: height 0.4s ease-in;
    }
    
    .rozwijanie :target h3 + div {
      height: 150px;
    }
    
    .rozwijanie .sekcja.large:target h3 + div {
      overflow: auto;
    }
    
    w miejscu gdzie chcemy umieścić dany rozwijany tekst np w artykule:
    Kod:
    <div class="rozwijanie">
      <div id="pierwszy" class="sekcja">
        <h3>
          <a href="#pierwszy">Coś co po kliknięciu ma się rozwinąć 1</a>
        </h3>
        <div>
          <p>treść pierwszego rozwiniętego boxu</p>
        </div>
      </div>
      <div id="drugi" class="sekcja">
        <h3>
          <a href="#drugi">Kolejny napis któwy po kliknięciu ma się rozwinąć</a>
        </h3>
        <div>
          <p>Treść drugiego napisu który ma się rozwinąć</p>
        </div>
      </div>
    </div>
    
    dodając przed ostatnim </div> kolejny blok:
    Kod:
    <div id="drugi" class="sekcja">
        <h3>
          <a href="#drugi">Kolejny napis któwy po kliknięciu ma się rozwinąć</a>
        </h3>
        <div>
          <p>Treść drugiego napisu który ma się rozwinąć</p>
        </div>
      </div>
      
    i zmieniając id i href na unikalne robimy kolejne boxy.
     
  8. aliera.pl

    aliera.pl Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam. Czy znalazł już ktoś w click shopie szybki sposób na zwijanie tekstu. Ten kod od TheL nie rozwija mi tekstu, tzn po kliknięciu "Coś co po kliknięciu ma się rozwinąć" nie dzieje się nic, chyba że coś źle robię:(
     
  9. aliera.pl

    aliera.pl Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Pomoże ktoś, jak zastosować na stronie głównej pod tekstem "czytaj dalej..." ??
     

Poleć forum znajomym