1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Instalacja i obsługa Prestahop na usłudze Prestahosting

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika yakusa, 21 Listopad 2019.

  1. yakusa

    yakusa Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    2
    To jest normalnie przegięcie pały co wy do wuja wafla wyrabiacie!!!

    Macie w zupie swoich klientów płacących za wasze usługi jak za zboże!!!!
    Uniemożliwiliście prawidłowe działanie Prestashop na dotychczasowych usługach hostingowych, lansując swój PrestaHosting!!!

    Żenujące i nadaje się tylko do zgłoszenia do UOKIK!!!
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @yakusa Instalacja Presta i problemy z tym związane to temat który w sieci doczekał się tysięcy wątków, ale akurat instalacja Presta nie jest u nas i nigdy nie była blokowana. Za to wymaga odpowiedniej konfiguracji, jak to Presta, m.in. obsługi /tmp, wyłączonego opcache czy przekierowania domeny na podkatalog bez separacji. Zaleca się też instalację na PHP 5.6 a później zmianę na wyższą wersję. Z tego właśnie powodu powstała usługa Prestahosting, która rozwiązuje wszystkie problemy z instalacją Prestashop i pozwala zrobić to szybko z poziomu dedykowanego autoinstalatora. To jest usługa, która została dostosowana do wymagań presty w sposób, w który pozwala na jej instalację, ale nie koliduje z tym jak hosting powinien działać i co obsługiwać. Usługa sama w sobie jest też "podkręcona" względem tradycyjnego hostingu, aby sklep mógł szybko rozwijać się. Atrybuty i warianty, duża liczba zamówień i klientów, sporo interakcji. Prestahosting uruchomiliśmy rok temu i jak najbardziej namawiamy do korzystania z niego, jeśli interesuje Cię sklep oparty o Prestashop.

    Jeśli jesteś zainteresowany instalacją Presta na tradycyjnym hostingu współdzielonym, jest i zawsze było to możliwe ręcznie bez autoinstalatora.

    Jeśli miałbyś jakieś pytania dot. oferty na Prestahosting czy w ogóle obsługi tego systemu, możesz też skontaktować się z zespołem ecommerce, np telefonicznie.
     
  3. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Ja na swoim hostingu z linii ekonomicznej mam kilka testowych instalacji Prestashopa w rożnych wersjach (od 1.6 po 1.7.6.1) i jedynie z instalacją najnowszej wersji był drobny problem, bo jest z jakiegoś powodu bardziej zasobożerna, ale z pomocą administracji home.pl, która podbiła chwilowo parametry przeszło.
    Nie są to co prawda wersje produkcyjne, więc nie obciążają mi serwera, niemniej jednak przy wersji ekonomicznej (BCBasic czy BCStarter) bywa różnie, choć pewnie z jedną czy dwoma instalacjami by sobie poradziły, aczkolwiek osobiście nie polecam. Warto jednak dopłacić za wyższe parametry na linii pro (BCserver czy Unlimited) lub nawet PrestaHosting. Bo jednak daje to lepszy komfort pracy i działania samego sklepu.

    Co do samej instalacji, to któraś z nowszych wersji z linii 1.7.x.x. miała jakiś problem i faktycznie jak @Grzesiek wspomniał wyłączenie opcache pomogło.

    Aczkolwiek zauważalna jest większa zasobożerność Prest z każdą nowa wersją.

    PS. Stawiałem tez Prestę na VPSie z dość już zawiłą konfiguracją (Nginx + Apache). To też jest dobre rozwiązanie - tam to Presta śmiga.
     

Poleć forum znajomym