1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Jak dodać Google Tag Manager do sklepu Click Shop?

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika Ilona, 9 Listopad 2015.

  1. Ilona

    Ilona Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    Cześć,

    chciałabym wdrożyć google tag manager w click shopie. W integracjach własnych mogę wstawić własny fragment kodu albo w head albo przed zamknięciem sekcji body. kod gtm powinien być wstawiony po otwarciu sekcji body. Jak mogę to zrobić?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W tym wypadku nie masz zbyt wielu opcji, faktycznie kod jest rekomendowany do wstawienia na początku sekcji <body> ale z tego co piszą w sieci, umieszczenie go przed zamknięciem nie powinno wpłynąć na działanie narzędzia. Analogicznie polecane jest korzystanie z sekcji <head> ze względu na jej unikalność wzlędem strony i wykorzystanie na każdej podstronie, w przeciwieństwie, z tego co zrozumiałem, do samej sekcji <body>.

    Przetestuj oba rozwiązania.
     
  3. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Początek sekcji body znajdziesz w edycji zaawansowanej - templatka o nazwie index->index.tpl
     
  4. Ilona

    Ilona Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    a podpowiesz jeszcze, w którym miejscu wklejać? żeby mi się nie rozjeżdżało?
    Jak wstawiłam kod przed <div class="main row"> to strona nie ładuje się i wywala błąd
    Kod:
    {include file='header.tpl'}
    <body{if $body_id} id="{$body_id|escape}"{/if}{if $body_class} class="{$body_class|escape}"{/if}>
        {include file='body_head.tpl'}
        <div class="main row">
            <div class="innermain container">
                <div class="s-row">
                    {if 0 < $boxes_left_side|@count}
                        <div class="leftcol large s-grid-3">
                            {dynamic}
                                {foreach from=$boxes_left_side item=v key=k}
                                    {box file="../boxes/$v/box.tpl" box="$k"}
                                {/foreach}
                            {/dynamic}
                        </div>
                    {/if}
    
     
  5. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Jeśli chcesz, aby kod był na SAMYM początku sekcji body to musisz go wstawić za wierszem:
    Kod:
    <body{if $body_id} id="{$body_id|escape}"{/if}{if $body_class} class="{$body_class|escape}"{/if}>
    natomiast przed templatką:
    Kod:
    {include file='body_head.tpl'}
    Ta templatka odpowiada za koszyk i wiele innych elementów nagłówka, zatem wrzucając kod ZA templatką - wsadzasz go de facto niemal w sam środek ;).

    Kilka prostych 'div-ów' umieściłem w tym miejscu i działają bez zarzutu. Co nie zmienia faktu, iż wszystko zależy od kontentu, który wstawiasz. Spotkałem się już z przypadkami, kiedy kody statystyk 'rozsadzały' całą witrynę.

    Zapewne właśnie dlatego z poziomu interfejsu sklepu można dodawać kod na samym końcu owej sekcji - tak jest bezpieczniej. Próbuj, jeśli koniecznie chcesz mieć właśnie tam ;).
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Bez problemu to dobrze zadziała jako dodane we własnych integracjach w body.
     
  7. Ilona

    Ilona Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    Dałam radę :)
    wyedytowałam body_head.tpl dodając {literal} przed i po kodzie GTM i działa więc powinno to wyglądać:
    Kod:
    {literal}<!-- Google Tag Manager --><noscript><iframesrc="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-XXXX"height="0"width="0"style="display:none;visibility:hidden"></iframe></noscript><script>(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start':newDate().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0],
    j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src='//www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f);})(window,document,'script','dataLayer','GTM-XXXX');</script><!-- End Google Tag Manager -->
    {dynamic}
        {if $cookie}
    Dzięki za współpracę :)

    pozdr,
    i.
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Pamiętaj też aby pilnować tego pliku po aktualizacjach sklepu, ponieważ edycja zaawansowana może wpłynąć na późniejsze działanie różnych funkcji.
     
    Ilona lubi to.
  9. Ilona

    Ilona Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    a wiesz może jak się zabrać do ustawienia data layer w GTM dla click shop?
     
  10. abc1

    abc1 Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    4
    Domyślnie w kodzie strony jest odwołanie do google tag manager GTM-5BWR7HK. Co to za konto?
     
  11. aliera.pl

    aliera.pl Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Dołączam się do pytania. Czy ktoś wie, gdzie w kodzie znajdę <noscript><iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-5BWR7HK" ?
    W validator.w3 pokazuje że Fatal Error.

    Fatal Error: Cannot recover after last error. Any further errors will be ignored.

    From line 59, column 8; to line 59, column 32

    ↩</head><body class="shop_index"><noscr
     
  12. Pio_FCI

    Pio_FCI Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    to konto home.pl - wg mnie nie do ruszenia niestety.
    Po dodaniu swojego kodu, GTM świruje i wg znajomego obeznanego w SEO google niezbyt fajnie na to patrzy.
     
  13. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wystawiłem zgłoszenie do specjalistów eCommerce - ECOM-4477

    Proszę o cierpliwość, sprawdzimy i odpowiemy tutaj.
     

Poleć forum znajomym