1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc kompresja plików do .zip z poziomu php

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika gielo2, 13 Marzec 2020.

  1. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Mam taki problem.
    Posiadam skrypt dodany do crona co mi co jakiś czas robi automatyczny zrzut bazy danych do pliku .db i to działa znakomicie. Potem kolejny skrypt ma za zadanie ten plik spakować do .zip i tu pojawia się problem, gdyż pakowany jest pusty plik (paczka nie zawiera pliku z bazą danych). Ten sam skrypt wykorzystuję na innych serwerach i problemu nie ma, w necie doczytałem że problemem może być moduł php odpowiedzialny za pakowanie plików z poziomu php. Możecie to jakoś sprawdzić albo ewentualnie dać jakieś sugestie odnośnie tego?

    Skrypt do kompresji

    <?php

    $zip = new ZipArchive();
    $plik_arch = "/zrzuty_baza/nazwa_bazy.zip";
    $zip->open($plik_arch, ZIPARCHIVE::CREATE);

    $zip->addFile("/zrzuty_baza/nazwa_bazy.sql");

    echo "Ilość plików spakowanych: ".(($zip->numFiles)) . "\n";
    $zip->close();

    ?>

    Skrypt jest wywoływany z katalogu głównego na jaki wskazuje domena, natomiast baza znajduje się w zrzuty_baza, więc odnośnik do katalogu musi być.
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Offtopic: ale wiesz o tym, że Home.pl robi dzienny backup bazy? :)

    Odpal skrypt z przekierowaniem błędów do pliku. Na nowych serwerach home czasem dziwnie działają ścieżki. Zwłaszcza jak odpalasz to z crone.

    Ja bym włączyć wyświetlanie błędów, ręcznie uruchomił skrypt (CLI lub HTTP) i zobaczył co "powie". Dostosował ścieżki tak by dzialało i plik nie był pusty.
     
  3. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    ok dzięki za sugestie, co do zrzutów bazy przez home to w firmie mamy taką politykę aby samemu robić backupy, gdyby np. się okazało że ta homowska okazała by się uszkodzona albo też z jakiegoś powodu nie została zrobiona :]
     
  4. xandros

    xandros Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    4

Poleć forum znajomym