1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Error 500 , 503

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika krakprint, 14 Październik 2020.

  1. krakprint

    krakprint Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    czy ktoś może coś podpowiedzieć , od dzisiaj rano borykamy się z problemem błędów jak powyżej czyli głównie Error 500 lub 503,

    strona internetowa oraz panel do obsługi momentami nie działa przez kilka minut po czym wraca do normy znów na jakąś chwilę

    kontaktowałem się z home, twierdzą, że po ich stronie jest, przekierowali mnie do skryptów na stronie itp, natomiast w ostatnich dniach kompletnie nic nie było tam zmieniane

    mam podejrzenia, że być może jakieś zapytanie sql może to powodować (nie wiem dlaczego), natomiast czy ktoś może mi podpowiedzieć czy i gdzie da się podejrzeć jakieś logi z sql ? (np. czasy zapytań), jeśli to to i udałoby mi się ustalić źródło problemu to może byłbym w stanie uratować sprawę a teraz stoję w sytuacji gdzie wszystko funkcjonowało wczoraj a dzisiaj praktycznie nie

    edit. wyeliminowaliśmy całą resztę stron poza sklepem, przez 5-10 min strona główna otwiera się bardzo wolno, później przez kilka minut działa normalnie (szybko - nadal strona główna), żeby po kilku minutach znów drastycznie zwolnić (lub wywalać błędy 503), zdaję sobie sprawę że ze strony w internecie mogą korzystać też inne osoby ale dalej nie wiem jak ustalić przyczynę problemów :(
     
    Ostatnia modyfikacja: 14 Październik 2020
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    tak

    nie brzmi to jakby było pisane w języku ojczystym

    a teraz na poważnie:

    jaki panel? Jaka strona?
    Czy inne strony działają poprawnie?

    może ktoś się włamał na stronę? Na jakim silniku stoi ów strona?

    a jakiego silnika/silników baz danych używa strona?
     
  3. krakprint

    krakprint Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    no tak przyznaje niezbyt ładnie napisane ale mam nadzieję, że zrozumiecie kiedy przychodzicie do pracy jak co dzień, a tutaj zamiast pracować taka niespodzianka, dotyczy to osób które są w firmie ale też klientów którzy na stronę trafiają

    - objawy dotyczą strony internetowej pod adresem krakprint.pl ale również panelu administracyjnego czy innych narzędzi z który korzystamy jako nasze wewnętrzne narzędzia wszystko w domenie krakprint.pl (np. krakprint.pl/paneladmin/.... itp)

    - dla sprawdzenia wyłączyliśmy wszystko co mogliśmy i testowaliśmy tylko stronę krakprint.pl dokładnie (krakprint.pl/index.php), objawy podobne, klawisz Ctrl+ F5 - kilkanaście razy wolne wczytanie strony, po paru minutach Error 503, a póxniej znów kilka minut strona przeładowywała się szybciej

    - wszystko w domenie krakprint.pl działa tak samo (inne strony działają ok, więc to nie kwestia internetu)

    - silnik strony - strona napisana przez pracowników jakiś czas temu, nie zmieniana w ostatnim czasie, drobne zmiany wprowadzane były ale nie w ostatnich dniach

    - silnik bazy danych - nie wiem czy o to chodziło
    • Serwer: Localhost via UNIX socket
    • Typ serwera: MySQL
    • Połączenie z serwerem: SSL nie jest używany [​IMG]
    • Wersja serwera: 5.7.26-29-log - MySQL Community Server (GPL)
    • Wersja protokołu: 10
    • Użytkownik: krakprint@localhost
    • Kodowanie znaków serwera: ISO 8859-2 Central European (latin2)
     
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    to niczego nie usprawiedliwia.

    dobra... włączcie logowanie błędów PHP. Sprowokujcie 5xx i zobaczcie co w logach wyjdzie.

    ajjjj...
    Na jakim PHP to działa? W sensie: jakie jest ustawione dla serwera, jakie wymuszacie (np. htaccessem) a jaką widzisz w wywołaniu phpinfo().

    o toto :)
     
  5. krakprint

    krakprint Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    dzisiaj wszystko działa bez żadnych problemów, szybkość działania normalna, żadnych zwolnień, błędów 500, 503 czy jakich kolwiek innych,
    nic od wczoraj nie zmodyfikowaliśmy, nic nie zmieniliśmy

    czy to faktycznie może oznaczać, jakieś błędy z nieprawidłowym działaniem jakichś skryptów na naszej stronie ?
    dwie rzeczy przychodzą mi do głowy :
    - jednak coś po stronie home.pl;
    - coś próbowało się dobierać z zewnątrz tak dużą ilością zapytań, że blokowało nam prawidłowe działanie strony (czy w takim wypadku jednak też home.pl powinien wiedzieć/widzieć takie rzeczy ?)
     

Poleć forum znajomym