1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Memcached poprzez PHP::Memcached

Dyskusja w 'Sklep internetowy PrestaShop' rozpoczęta przez użytkownika janNowak, 6 Grudzień 2020.

  1. janNowak

    janNowak Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Dzień dobry
    Chcę włączyć system buforowania dla wydajności prestshop.
    Memcached poprzez PHP::Memcached
    [​IMG]
    Jaki mam wpisać IP w zakładce dodaj serwer(Adres IP, Port, Waga) ?
    zrzut z panelu Presty:
    Dziękuję

    Ps.
    omyłkowo ten watek jest też w innym miejscu(sorry).
    Tak czy inaczej proszę o odpowiedź
    Pozdrawiam
     
    Ostatnia modyfikacja: 6 Grudzień 2020
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Jaki masz typ usługi? Bo umieściłeś pytanie tez w dziale VPS, co może wprowadzić w błąd.
     
  3. janNowak

    janNowak Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Business Cloud Server
     
  4. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Niestety usługi współdzielone na chwilę obecną nie oferują Memcache'a, zatem nic tu nie zdziałasz. Musiałbyś zdecydować się na VPSa i sobie tam ten Memcache zainstalować i skonfigurować.
     
  5. janNowak

    janNowak Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    trafiłem na taki art:
    https://mansfeld.pl/e-commerce/przyspieszanie-prestashop/
    '"Jeżeli sklep zainstalowano na zwykłym Hostingu WWW (współdzielonym lub wirtualnym) można dokupić najtańszy serwer VPS, uruchomić na nim serwer memcached (zgodnie z powyższym poradnikiem) i podłączyć go jako zewnętrzny serwer Cache."
    Czy home.pl pokierowaliby mnie jak Memcache zainstalować i skonfigurować na dokupionym VPS ?
     
  6. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    O, nie pomyślałem o tym, ale też w sumie nie wiedziałem, że ten Memcache może być na zewnętrznym VPS na przykład. Dobrze wiedzieć, ze da się to ogarnąć bez przenoszenia.

    Co do samego Memcache, to raczej nie wydaje się trudne, jak znasz się trochę na Linuxach od strony konsoli SSH. Ewentualnie możesz zgłosić się do home.pl lub bardziej do tych od VPS - homecloud.pl oni mają tam godziny administratorów, którzy zrobią taką konfigurację.
     
    Grzesiek lubi to.

Poleć forum znajomym