1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Edycja zaawanasowana / Szybsza strona sklepu

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika swiat-sprzatania.pl, 2 Lipiec 2021.

  1. swiat-sprzatania.pl

    swiat-sprzatania.pl Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    Cześć,

    google wymaga szybkiej strony, a to wymaga dostępu do ftp, którego nie mamy. To jak wprowadzić zmiany ?
    Info od mojego webmastera:
    Najbardziej obciążający są pliki MjA6MzU3OjUuMjEuMTQ.css i main.9b2c83b93d3c1bcb3c1c.min.js.
    Oba pliki po tym jak sprawdziłem kod, pochodzą od eSklep i są to pliki podstawowe, których nie mogę edytować lub usunąć, ponieważ sklep na to nie pozwala.

    Kierujemy się narzędziem: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

    Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
     
  2. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    Podane przez Ciebie pliki odpowiedzialne są za działanie sklepu oraz jego wygląd i niestety nie można ich usunąć.
    W celu przyspieszenia działania sklepu możesz spróbować dopasować jeszcze niektóre grafiki do wyświetlanych elementów np. grafika doradcy wyświetlana jest w rozmiarze 40x40 px, a jej rzeczywisty rozmiar to 256x256px. Dopasowanie grafik do wyświetlanych rozmiarów powinno obniżyć ich wielkość co za tym idzie będą szybciej ładowane.
     
  3. swiat-sprzatania.pl

    swiat-sprzatania.pl Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    Odpisuje dla innych użytkowników. Niestety, ale z moim sklepem dobijam do sufitu jeśli chodzi o rozwój marketingowy (SEO) platformy clickshop home.pl. Co raz więcej nie mogę wprowadzić zmian celem walki z moją konkurencją w google. Powyższy wpis tylko to potwierdza. Mój webmaster to nie jakiś amator htmla, który pominął pliki grafiki wskazane przez analizator googla. Zrobił WSZYSTKO co mógł. Powyższe pliki znacznie obciążają sklep i wpływają na niską szybkość. Biorąc kasę co roku powinniście dostosować sklep do panujących rygorów googla.
     

Poleć forum znajomym