1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Połączenie SFTP na Macu

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika jgld, 26 Lipiec 2021.

  1. jgld

    jgld Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Cześć,

    od dwóch dni próbuję połączyć się z moim serwerem Home.pl, ale bezskutecznie. Korzystałem już z FileZilli, wtyczki sftp do Visual Studio Code, oraz przez wbudowaną funkcję Findera. Wszystkie zwracają błędy autentykacji (tak jakby coś było nie tak z danymi konta FTP). Próbowałem łączyć się z innymi serwerami, sprawdzałem różne protokoły (ftp, ssh), w przeróżnych konfiguracjach - za każdym razem połączenia przebiegały bez problemu, więc raczej nie jest to problem programów, ani firewalla.

    Poniżej konfiguracja połączenia przez wtyczkę do VS Code:
    Kod:
    {
        "name": "Server",
        "host": "******.home.pl",
        "port": 22222,
        "protocol": "sftp",
        "username": "*****",
        "passive": true,
        "password": "*****"
    }
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    jgld lubi to.
  3. jgld

    jgld Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Próbowałem i konta głównego, i kont FTP (@ we wszystkich domenach), VS Code zwraca błąd "All configured authentication methods failed", natomiast FileZilla "Error: Authentication failed. Error: Critical error: Could not connect to server". Postępowałem zgodnie z instrukcją, którą zalinkowałeś.
     
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    1. zmień sobie hasło na "1234" i zobacz czy nadal masz błąd autoryzacji
    2. jakiego loginu używasz do logowania się kontem serwerowym (podajesz jako login jedynie nazwę serwera?0 a jakiego na indywidualne (jesteś pewien że jest to format taki jak email)?
    3. kontaktowałeś się z infolinią?
     
    jgld lubi to.
  5. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    Dodatkowo jaki masz tylko hostingu bo np. W start nie masz dostępu do ssh więc nie zalogujesz zalogujesz mimo podawania poprawnych danych?
     
    jgld lubi to.
  6. jgld

    jgld Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    A, no właśnie. Udało się połączyć zwykłym protokołem FTP, port 21. Dzięki!
     

Poleć forum znajomym