1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

logowanie poprzez panel administracyjny

Dyskusja w 'Acronis Backup - ochrona i kopia zapasowa' rozpoczęta przez użytkownika adamo, 15 Kwiecień 2015.

  1. adamo

    adamo Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    0
    Witam

    Czy jeśli zaloguję się do 'Panelu administracyjnego' (cp.market.homebackup.pl) i potem przejdę do 'Konsoli zarządzania' (bc-backup.homebackup.pl) za pomocą 'Zarządzaj kopiami zapasowymi' to widać gdzieś jaki użytkownik jest zalogowany?
    W powyższej sytuacji brak ikonki w prawym górnym rogu.

    Problem:
    Dłuższą chwilę się zastanawiałem, dlaczego mam kódkę przy planie.
    Okazało się, że plan utworzyłem jako administrator a po kilku dniach zalogowałem się jako użytkownik.
    Oczywiście każdy plan ma swojego właściciela (ale najpierw trzeba wiedzieć gdzie to sprawdzić :)).

    Pozdrawiam
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak, na czarnym pasku w górnym prawym rogu ekranu, powinieneś widzieć obok przycisku Power:
    • andrzej (ID Użytkownika : 123456)
    Czyli nazwę użytkownika, zdefiniowaną do wyświetlania w CP markecie. Jeśli nie chcesz aby użytkownicy musieli się przeklikiwać, możesz też wskazaćim bezpośrednie linki dostępu do panelu: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/g...oja-usluga-homebackup-panele-administracyjne/

    Tak naprawdę, wystarczy im jeden, backup.homebackup.pl natomiast my głównie bazujemy na cp market, bo od tego wszystko się zaczyna. I to jest panel dla Ciebie. Do cp market także można zalogować się userem utworzonym jako admin i wtedy od razu będziesz na karcie użytkownika. Dróg jest kilka, tak zbudowany jest system i nie jest to błąd, a funkcjonalność usługi.
     
  3. adamo

    adamo Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    0
    Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
    Raz jeszcze: gdzie na ekranie 'Konsoli zarządzania' znajduje się informacja jaki użytkownik się zalogował? (czerwona kolorystyka)

    W przypadku logowania bezpośrednio 'backup.homebackup.pl' w prawym górnym rogu jest ikonka ludka (po kliknięciu widać usera).
    W przypadku przeklikania z 'cp.market.home.pl' nie ma tej ikonki.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ikonka uzależniona jest od tego, czy nastąpiło logowanie czy nie. W przypadku przekliku marketu, brak logowania, wchodzisz na konto usera bez autoryzacji jako admin. Wylogowanie następuje przez zamknięcie okna.

    Przy logowaniu jest ikona ludzika.
    Niezależnie od tego w jaki sposób wejdziesz na konto użytkownika, informacje o tym czyje to konto wyświetlane jest na ekranie, zgodnie ze screenem.
    Dodaj zrzut ekranu jeśli wygląda to u Ciebie inaczej.
     

    Załączone pliki:

  5. adamo

    adamo Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję. To jest to. Ponieważ tekst jest ucięty, nawet nie zwróciłem na to uwagi :-(
     

Poleć forum znajomym